0 542 799 13 13

Ağaç Kurdu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Ağaç Kurdu İlaçlama özellikle ahşap mekanlar ve mobilya benzeri eşyaların kullanıldığı mekanlarda daha fazla yapılır. Eski mobilya ve parkelerde sıkça görülen böcekler olan bu ahşap zararlıları için ilaçlama uygulaması hem kapsamlı hemde çok etkili olmak zorundadır. Ağaç kurtları çoğu zaman mobilya ve ahşap zeminler içinde yerleşen zararlı türleri olduğu için ilaçlamanın en etkili ilaçlar ile yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Ağaç kurdu yok etme yöntemi kokusuz ilaçlar ile yapılabileceği gibi kokulu ağaç kurdu ilaçlaması olarak ta yapılabilmektedir.

Ancak kokusuz ilaçlar sadece lokal şikayetlerde şırınga ve çubuk yardımı ile bir kaç noktaya ilaç uygulanmasında kullanılabilir. En etkili ağaç kurdu mücadele şekli hiç kuşkusuz sisleme tahta kurdu ilaçlama şekli olan ve ulv ilaçlama makinesi ile uygulanan kokulu yöntemdir. Özel karışım ilaçlardan oluşan içeriğindeki kaliteli kimyasal özellikler nedeni ile ağaç döşemelerin içine kadar işleyerek çok daha etkili olmaktadır. Yüzeysel haşere ilacı uygulamak sadece dış kısma etki edecek özellikte olursa hiç bir işe yaramaz.

Ağaç Kurdu İle Mücadele

İstanbul ağaç kurdu kontrol firması olarak evlerde ve iş yerlerinde ortaya çıkan ağaç kurdu ilaçlama sorunlarının çözümü için uzun süre kalıcı etkili böcek ilaçları kullanıyoruz. Ağaç kurtlarının kalıcı olarak önlenmesi için alanında en etkili ve yüksek kaliteli ağaç kurdu ilaçlama ekipmanları ile sizlerin sorunlarınıza çözümler üretiyoruz. Ağaç kurdu mücadelesi bireysel ve amatör olarak yapılması söz konusu olmayan zor bir işlem olup sıradan haşere mücadele ilaçları ile önlenebilmesi söz konusu değildir.

Bu nedenle bilinçli bir şekilde ağaç kurdu ilaçlama yapılması şarttır. Özellikle ahşap binalar, antika eşyalar, parke, mobilya, pencere ve kapı kasaları gibi bölgelerde ağaç kurtlarının zararları çok fazla görülmektedir. Ahşap gövdenin içinde tüneller açarak ilerler ve buralara yumurtalarını bırakırlar. Bu nedenle spreyli ilaçlama çok fazla etkili olamaz. Bu nedenle hava giren kanallara ilaç işlemesine olanak sağlayan özellikte ilaçlama yöntemi kullanılmalıdır. Bu yöntem ise sisleme şeklindeki böcek ilaçlamasıdır.

Ağaç Kurdu nereden Gelir Nasıl Ürer?

Ağaç kemiren böcekler olarak bilinen tahta kurtları ve ağaç kurdu böceği aslında çok önceden ağaç gövdesine bırakılmış yumurtalar sayesinde üremektedir. Larva döneminde ağaç kurdu imhası pek mümkün olmadığı için kısa sürede olgunlaşarak içten içe ağaç gövdesini ve mobilyaları kemirerek dışarıya doğru hareket ederek yüzeye ulaşır. Zamanla koruyucu ve vernikli yüzeyi içe doğru çökerterek ciddi zararlara neden olur. Ağaç kurdu hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler bu böceğin mobilya ve ahşap yüzeylere dışarıdan girdiğini düşünebilir. Ancak daha ağaç yaş iken gövdesine yerleşen ağaç kurdu içten zarar vererek tahribata yol açar.

Mobilya ve odun gövdesinde açtığı tüneller ile mobilya ve ahşap döşemelerin içini oyarak kırılmalara yüzeylerin çökmesine neden olur. Ağaç kurdu kontrol tekniği gövde içine yerleşen böceklerin çıkarılıp imha edilmesi için önemli bir etkendir. Doğru ağaç kurdu mücadelesi ancak bilinçli ve profesyonel tahta kurdu ilaçlama ekipleri tarafından yapılabilir. Profesyonel bir yardım almak sorunun çözümüne en kalıcı etkinin bilinçli bir şekilde yapılmasına ve kalıcı ağaç kurdu ilaçlama yapılabilmesine imkan sağlar.

Ağaç Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ağaç kurdu mücadelesi kapalı alanlarda sisleme ağaç kurdu ilaçlama uygulaması ile yapılabileceği gibi açık alanlarda mekanik yöntem olan sırt pompası kullanılarak ta yapılabilmektedir. Dumanlı ağaç kurdu ilaçlama şekli soğuk sisleme yöntemi olan ulv cihazı ile yapılır. Kullanılan ağaç kurdu ilaçları yüksek kaliteli ve ortamda ani öldürücü etki sağlayan yüksek haşere kontrolü ihtiva eden özellikte ağaç kurdu ilaçlama ürünlerinden seçilmelidir. Evde ağaç kurdu kontrolü gerek koltuk ve mobilyalar ve gerekse ahşap döşemeler için yapılabilen bir uygulamadır.

Daha önceden ağaç kereste halinde iken odun halindeki ağaçların gövdesine yuvalanarak içten içe yayılırlar. Bu böcekler mobilya içinde aynı tehlikeyi oluşturup zamanla gövdeyi kemirerek yüzeye çıkmaya başlar ve mobilyaların aşınmasına ve zarar görmesine neden olurlar. Mobilya içinde ağaç kurdu kontrolü ancak sisleme şeklinde ve kokulu böcek ilaçları kullanılarak kontrol altına alınabilir. Diğer yöntemlere oranla çok daha hızlı ve etkili bir önleme kapasitesine sahiptir. Ancak kimi zaman hemen sonuç alınamaz. Alman Hamam Böceği İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir