0 530 667 01 19

Ağaç Kurdu İlaçlama Servisleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Ağaçlık alanlarda ve yeşilliklerde sıklıkla görülen ağaç kurdu, tahta ve ahşapları kemirerek eşyaları tahrip eder. Ayrıca bitkilerin yeni dallarını kemirerek de  kurumalarına neden olmaktadır. Ağaç Kurdu İlaçlama Servisleri, Tahta kurdu olarak da bilinen bu haşereler ile mücadele için genelde kokulu ilaçlama yöntemini kullanır. Ağaç kurtları ile mücadele oldukça zordur. Ahşap ya da tahtanın en derin noktalarında tüneller açarak ilerleyen ağaç kurdu ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye devam edecektir.

Basit ilaçlar kullanılarak yok edilemeyen bu haşereler için profesyonel yardım almak şarttır. Parke ya da laminantların içerisine girerek, gürültülü sesler çıkaran ve zemini tahrip eden tahta kurdu ile mücadele için bireysel yöntemlere başvurmak hiçbir çözüm vermez. Tahta ya da ahşap eşyaların arasında girerek, yumurtalarını gizli noktalarda hapseden bu haşereleri yok etmek için kaliteli ve etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Tahta kurdu ilaçlama işlemleri kapalı alanlarda yapılabildiği gibi açık alanlar için de yapılabilir.

Ağaç Kurdu İlaçlama Hangi Yöntemle Yapılır?

Sıvı ilaçlar kullanılarak buharlama tekniği ile yapılan uygulamadan en iyi sonucu alabilmek için kaliteli ilaçlar kullanmak gereklidir. Tahta kurdundan kurtulmak için genel uygulama yapılabildiği gibi lokal uygulama da yapılabilmektedir. Örneğin bir eşyanın içerisinde bulunan tahta kurdunu yok etmek için sadece o eşya ya da oda ilaçlanarak bu böceklere karşı mücadele verilir. Kapı, pencere, masa ve ahşap mobilyalarda kısmi bulaşma durumunda ilaç enjekte edilerek mücadele yapılabilir.

Daha çok ahşap döşemeler için sorun olan ağaç ve ahşap böcekleri odun malzemeyi içten kemirerek ciddi zararlara yol açar. Daha çok ağaç halinde gövdeye bulaşan bu böcekler mobilya yapılan malzemeler ve parkelerin içinde içten kanallar açarak ilerler. Yani bulaşma aslında sanıldığından daha eski dönemlerde başlamasına karşın bu böcek yüzeye çıkana kadar farkına varılmaz. Ağaç Kurdu İlaçlama Servisleri bu böceğin öldürülmesi için bulaşma olan bölgeye yoğun ilaç uygular. Ancak kanallara işlemeyen ilaç çokta fayda sağlamaz.

Ağaç Kurtları İle Mücadele

Atölye ve fabrikalarda sıklıkla tahta kurdu ile mücadele için ilaçlama yapıldığı gibi; ev ve bina gibi alanlar için de mobilya kurdu ilaçlama işlemleri sıklıkla yapılmaktadır. İlkbahar aylarında sayısı belirgin bir biçimde artış gösteren ağaç kurdu, bitkilerin en büyük  düşmanlarının başında gelir. Genç köklerden beslenerek, bitkilerin kurumasına yol açan bu haşerelerden kurtulmak için bahçe ve tarla gibi alanlarda da sıklıkla uygulama yapılmaktadır. Ağaç kurdu ile mücadele için açık alanlara yapılan uygulamalarda buharlama yöntemi ve sıvı ilaçlama tekniği sıklıkla kullanılır. Açık alanlarda yapılan uygulamalarda, haşereleri yok etmek önemli olduğu gibi, bitki ve ekinlerin zarar görmemesini sağlamak da son derece önemlidir.

Bu nedenle Profesyonel Ağaç Kurdu İlaçlama Servisleri tarafından yardım almak gerektiği unutulmamalıdır. Tahta kurdu ilaçları kaliteli ve etkili olmalı ve profesyonel tahta kurdu ilaçlama yöntemleri ile uygulanmalıdır. Buharlama tekniği tahta kurtlarını yok etmek için en etkili bir ilaçlama yöntemidir. İlacın eşyanın ya da alanın her bölgesine nüfus edebilmesine olanak veren buharlama yöntemi ile daha yüksek çözüm sağlanır. Amatör ilaçlama şirketleri tarafından yapılan uygulamalar, tahta kurtlarından kurtulmak için bir çözüm sağlayamayacağı gibi olumsuz sağlıksal etkilere ve maddi hasarlara da yol açabilir. Örümcek İlaçlama Servisi yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir