0 542 799 13 13

Ağaç Kurdu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Ağaç Kurdu İlaçlama Servisi ahşap yüzeyler ve tahta malzemelerin korunması açısından hayati önem taşır. Özellikle ahşap mekanlar ve mobilya benzeri eşyaların kullanıldığı mekanlarda görülen böcekler olan ağaç kurdu ilaçlama uygulaması hem kapsamlı hem de çoğu zaman mobilya ve ahşap zeminlerin zarar görmesini önler. Ahşap gövdenin içinde yerleşen ağaç kurdu için ilaçlama uygulamasının en etkili ilaçlar ile yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Ağaç kurdunu yok etme yöntemi kokusuz ilaçlar ile kısmen çözüm sunar.

Kokulu ağaç kurdu ilaçlaması en kapsamlı olan bir özelliğe sahip olduğu için tüm böcekleri yok etme işlemi olarak ta yapılabilmektedir. En etkili ağaç kurdu mücadele şekli hiç kuşkusuz sisleme ağaç kurdu ilaçlama şeklidir. Ulv ilaçlama makinesi ile uygulanan kokulu yöntem içeriğindeki kaliteli kimyasal özellikler nedeni ile ağaç döşemelerin içine kadar işleyerek çok daha etkili olmaktadır. İstanbul ağaç kurdu kontrol firması olarak evlerde ve iş yerlerinde ortaya çıkan ağaç kurdu sorunlarının çözümü için bilinçli mücadele veriyoruz.

Uzun süre kalıcı etkili böcek ilaçları kullanarak ağaç kurtlarının kalıcı olarak önlenmesi için alanında en etkili ve yüksek kaliteli ağaç kurdu ilaçlama ekipmanları ile sizlerin sorunlarınıza çözümler üretiyoruz. Ağaç kurdu ilaçlama servisi bireysel ve amatör olarak yapılması söz konusu olmayan zor bir işlemdir. Sıradan haşere mücadele ilaçları ile önlenebilmesi söz konusu değildir. Bu nedenle bilinçli bir şekilde ağaç kurdu ile mücadele yapılması şarttır. Ağaç kurtları ile mücadele çok etkin ilaç ve yöntemler ile olur.

Ağaç Kurdu İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Ağaç kurdu mücadelesi kapalı alanlarda sisleme ağaç kurdu ilaçlama uygulaması ile yapılabileceği gibi açık alanlarda mekanik yöntem olan sırt pompası kullanılarak ta yapılabilmektedir. Dumanlı ağaç kurdu ilaçlama şekli soğuk sisleme yöntemi olan ulv cihazı ile yapılır. Kullanılan ağaç kurdu ilaçları yüksek kaliteli ve ortamda ani öldürücü etki sağlayan yüksek haşere kontrolü ihtiva eden özellikte ağaç kurdu ile mücadele ürünlerinden seçilmelidir. Evde ağaç kurdu kontrolü gerek koltuk ve mobilyalar ve gerekse ahşap döşemeler için yapılabilen bir uygulamadır.

Daha önceden ağaç kereste halinde iken odun halindeki ağaçların gövdesine yuvalanarak içten içe yayılan bu böcekler mobilya içinde aynı tehlikeyi oluşturur. Zamanla gövdeyi kemirerek yüzeye çıkmaya başlar ve mobilyaların aşınmasına ve zarar görmesine neden olurlar. Mobilya içinde ağaç kurdu kontrolü ancak sisleme şeklinde ve kokulu böcek ilaçları kullanılarak kontrol altına alınabilir. Diğer yöntemlere oranla çok daha hızlı ve etkili bir önleme kapasitesine sahiptir ve daha etkin uygulanır.

Ağaç Kurdu Nereden Gelir Nasıl Ürer?

Ağaç kemiren böcekler olarak ta bilinen tahta kurtları ve ağaç kurdu böceği aslında çok önceden ağaç gövdesine bırakılmış yumurtalar sayesinde çoğalır. Gövde daha yaşken rahat bir şekilde ahşap malzemelerin içinde bulunur ve larva döneminde ağaç kurdu imhası pek mümkün olmaz. Bunun için kısa sürede olgunlaşarak içten içe ağaç gövdesini ve mobilyaları kemirerek dışarıya doğru hareket eder. Zamanla koruyucu ve vernikli yüzeyi içe doğru çökerterek ciddi zararlara neden olur.

Ağaç kurdu ile mücadele hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler bu böceğin mobilya ve ahşap yüzeylere dışarıdan girdiğini düşünebilir. Ancak daha ağaç yaş iken gövdesine yerleşen ağaç kurdu haşeresi içten zarar vererek zamanla dışa doğru mobilya ve ahşap döşemelerin içini oyarak kırılmalara yüzeylerin çökmesine neden olur. Mobilyalar için oldukça fazla hasara yol açar ve maddi zarar verirler. Tahta kurdu ilaçlama tekniği gövde içine yerleşen böceklerin çıkarılıp imha edilmesi için önemli bir etkendir.

Doğru ağaç kurdu mücadelesi ancak bilinçli ve profesyonel ağaç kurdu ilaçlama ekipleri tarafından yapılabilir. Sorunun çözümüne en kalıcı etkinin bilinçli bir şekilde yapılmasına ve kalıcı ağaç böceği ilaçlama yapılabilmesine imkan sağlar. Tahta ve ağaç kurdu ilaçlama servisi bulaşmanın boyutuna göre kapsamlı yada bölgesel olarak verilir. Ahşap tavanlar, kapı kasaları, pencereler ve parke döşemeler zaman, zaman ağaç kurdu istilasına maruz kalır. Ağaç kurtları ile mücadele daha çok ahşap yüzeylerde verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir