0 530 667 01 19

Ağaç Kurtları Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Ahşap ve döşeme tarzı evlerde tahta kurtları büyük sorun oluşturur. Böcek ilaçlama şirketleri bazı haşerelerin yok edilmesi konusunda ciddi zorluk yaşar. Ağaç kurtları nasıl yok edilir? konusu onlardan biri olup parke ve ağaç malzemelerin içine yuvalanıp burada içten içe malzemeye ciddi zarar verirler. İlacın iç dokuya işlememesi tahta kurtları ile mücadeleyi oldukça güçleştirir. Bu ise müşterilerin sabırlı olmasını zorunlu kılar.

Ağaç kurdu, yani tahta kurdu genellikle tahta kurusu ile karıştırılır. Bu böceklerin yapısı ve zararları bir birinden çok farklıdır. Evde tahta kurusu varsa insanları ısırıp kan emer ve ciddi psikolojik sıkıntıya neden olur. Ayrıca tahta kuruları yatak, baza, koltuk gibi sürekli insanlara yakın bölgelerde yuvalanır ve geceleri çıkarak kan emer beslenir. Tahta kurdu ise insanı ısırıp kan emen bir haşere türü değildir. Ağaç malzemeyi kemirerek beslenir ve iç bölgelerde larva bırakarak ürer.

Evde Tahta Kurdu Varsa Nasıl Anlaşılır?

Daire ve iş yerlerinizde yer döşemeleri parke ve ahşap kaplama ise dikkat etmelisiniz. Genellikle tahta ve ahşap malzemeleri hedef seçerler.

  • Parke, kapı ve ahşap yüzeylerde küçük yuvarlak delikler varsa evde ağaç kurdu istilası baş göstermiş olabilir.
  • Tavan yada tahta malzemelerde toz dökülmesi ve zeminlerde küçük toz öbekleri oluşması kemirilme belirtisidir.
  • Geceleri sürekli kırt, kırt diye bir şey kemiriliyor hissi veren sesler ağaç malzemenin bu zararlı tarafından kemirildiğine işarettir.
  • Böcekler değil larva yani kurtçuklar ağaç malzemeleri içten kemirir.
  • Tahta malzemelerde çürüme ve içe çökme varsa tahta kurtlarının istila boyutuna geldiğini anlamalısınız.

Onların besin kaynağı ahşaptır ve asıl tehlike Yüzeyden çok iç kısımlarda meydana gelir. Mobilya aksamlarının pek bilinmeyen bir düşmanı olan Ağaç Kurtları Nasıl Yok Edilir? Bu konuda size ilaçlama ve bu böcekler konusunda bazı bilgiler verip ağaç kurtlarının zararları ve önlenmeleri hakkında bilgi aktaracağız. Parkeler, ile mobilyalarınız da minik delikler görüyorsanız ve bu deliklerin hemen yanında toz kümelerine rastlıyor iseniz olası böcek sorununa maruz kalmış olabilirsiniz.

Ağaç Kurtları Ahşaplara Saldırır

Geceleri yattığınızda bir takım tıkırtılar ve kırt kırt diye sesler duyuyorsanız muhtemelen bir ağaç kurdu sorunu yaşıyorsunuzdur. Peki bu ağaç kurtları nasıl yok edilir? şimdi bu böcekler hakkında kısaca bilgi verip nasıl ortadan kaldırılırlar bunu açıklamaya çalışalım. Bu canlılar hayatlarını ağaç, mobilya, tahta olan her şeyi yiyerek sürdürürler. Bahçenizdeki ağaçlara dadana bilecekleri gibi, mobilyalarınızı yiyerek de sizi rahatsız edebilirler. Ağaç kurtlarının oluşma nedeni genellikle daha tomruk halinde iken baş gösterir.

Yaş gövdeye bulaşmış larvaların zaman içinde erginleşerek ağaç aksamlar ve mobilyalar ile parkelerin içinde kanallar açarak ilerlemektedir. Ağaç malzemeleri içten içe kemirip adeta kof bir hale dönüştürmeleri ile tahta eşyaların içe doğru çöküp delikler ve kırılmalar yaşanması ile ortaya çıkmaktadır. Tahta böcekleri olarak bilinen ağaç kurdu ilaçlama sert kabuklu ve ağaç aksamların içinde yaşayan böcekler olup ağaç kurtlarının ilaçlanma şekli çok profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Ağaç Kemiren Böcek Nasıl Önlenir?

Klasik ucuz ilaç ve ilaçlama şekilleri ve sıradan ucuz ilaçlar kullanarak ağaç kurtları ile mücadele etmek kesinlikle hiç bir işe yaramayacaktır. Bazı kişilerin dediği gibi tahta kurtlarının dışarıya çıktığı deliklerden şırınga ile ağaç içine ilaç enjekte edilmesi ise yoğun bulaşma olan parke ve mobilyalarda asla bu böceklerin önlenmesinde başarılı olamamaktadır. Garantili olarak Ağaç Kurtları Nasıl Yok Edilir? sorusuna edindiğimiz tecrübeler ışığında yanıt vermek gerekir.

Ağaç kurtları ancak yakıcı özellikte ilaçlar kullanarak ve nüfuz edici özelliği bulunan kokulu ağaç kurdu ilaçları kullanarak ulv cihazları yada şarjlı cihazlar ile yapılan çok etkili bir ilaçlama ile imha edilmeleri sağlanabilmektedir. Ağaç kurdu ile mücadelede deneyimli ilaçlama ekiplerinin mücadele etmesi çok önemli olup sırt pompası kullanarak yada kokusuz ilaçlar ile bu böcekleri öldürmeye çalışmak pek mantıklı bir şey değildir. Evdeki Ağaç Kurtlarından kurtulmanın en etkili yolu dumanlı ve kokulu ağaç kurdu ilaçlamadır.

Tahta Ve Ağaç Kurdu Nasıl Önlenir?

Basit uygulamalar ile mücadelede kesinlikle etkisiz kalınacaktır. İstanbul ilaçlama firması olarak evlerde görülen ağaç kurtlarının imha edilmesine özel içerikli ve son derece profesyonel ağaç kurdu ilaçları ile bu böceklerin ortadan kaldırılması için bilinçli bir mücadele verip sizleri bu böceklerin zararlarından ve ortaya koydukları rahatsızlıklardan birinci sınıf haşere ilaçları ile uzak tutuyor ağaç kurtları nasıl yok edilir diye çare arayan müşterilerin şikayetlerine son veriyoruz.

Evlerdeki mobilyalara ve parkelere bulaşan ağaç kurtları hem maddi hem manevi olarak insanlara zarar veren böceklerden olup özellikle antika eşyalar ve değerli ahşap döşemelerde ciddi tahribata yol açarlar. Ağaç kurtlarından nasıl kurtulurum eşyaları kemiren ağaç kurtları nasıl yok edilir? diyorsanız öncelikle iyi bir ilaçlama firması ile iletişime geçmelisiniz. Gerekli bilgileri aldıktan sonra mekanınızda ciddi bir ilaçlama mücadelesi almak olacaktır.

Ağaç Kurdu İlaçlama Profesyonellik İster

Bireysel olarak ağaç kurtları nasıl yok edilir diye düşünüyor iseniz hemen bu böcekler ile kendi başınıza asla baş edemezsiniz. Atlas Türk ilaçlama Ağaç kurdu istilasından nasıl kurtulurum, neler yapabilirim diye çok fazla yardım çağrısına tanık olur. Bizi arayan müşterilerin yaşadıkları haşere sorunlarına karşı mekana sızma özelliğine sahip yakıcı özellikte ve kokulu ağaç kurdu ilaçları kullanırız. Bu şekilde hem kısa süre içinde sonuç alınmasını hem de en etkili böcek ilaçları ile sizlerin yaşadığınız sorunları profesyonelce ortadan kaldırmak için çaba harcarız.

Ağaç kurdu için ilaç basit içerikli haşere ilaçlarından olmamalıdır. Her böceğin direnç yapısı ve gizlendiği bölgeler farklı olduğu için üst seviye ilaçlar kullanmak lazım gelir.  Tahta kurdu ilaçlama sprey halinde yada sisleme yöntemle yapılabilir. Önemli olan ilacın kaliteli ve etkili olmasıdır. Tahta malzemenin içinde tüneller açarak ilerler ve buradan beslenip çoğalırlar. Bu ise ağaç kurtları ile mücadeleyi oldukça zorlaştırır. Kısmi bulaşmada şırınga ile ilaç enjekte edilebilir. Ancak malzemelerde onlarca delik varsa profesyonel tahta kurdu mücadele hizmeti şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir