0 542 799 13 13

Akar Böceği Nedir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Akar Böceği Nedir? insan yaşamında önemli yer sahip olan toz akarları ve miteler hakkında pek çok insan bilgi sahibi değildir. İlaçlama yaptırmak isteyen insanlar zaman, zaman evde kendisini ısıran ama tam olarak ne olduğunu bilmedikleri böceklerden kurtulmak için ısıran böceklere karşı ilaçlama yaptırmayı seçer. Bu yazımızda akar böceği nedir? Akar böceklerinin tehlikeleri hakkında kısa bilgiler verelim. Sizlerin daha kolay böcek ilaçlama yaptırmanıza yardımcı olmaya çalışalım.

Uzmanlara göre, günde ortalama 8 saat uyuyan bir insan, ömrünün 3’te 1’ini, milyarlarca küçük yaratığı yani toz akarlarını barındıran bir yastık ve yatak üzerinde geçirdiği malumdur. Buralarda farkına varmadıkları bir tehlike ile iç içe yaşam sürmektedir. Akar böceği nedir? diyorsanız kısaca açıklaması, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Astım, alerji gibi rahatsızlıklara neden olan zararlı bir böcektir.

Akar böcekleri gözle görülmeleri zor olan minik canlılardır. Ev tozu akarları insanların yatak ve koltuk gibi en hayati öneme sahip yaşam bölgeleri olan evlerin yatak odalarında yatak ve insan bedeninde çok sayıda bulunur. Ev tozu akarları ile mücadele oldukça zordur. Hem önlenmeleri hemde ilaçlama yöntemi oldukça zahmetlidir. Amatör olarak böcek ilaçlama yapan kişi ve servisler ev tozu akarlarını imha etmekte çaresiz kalmaktadır.

Akar böcekleri gözle görülmesi çok zor, çevre koşullarına son derece dayanıklı canlılardır.  Sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çoğalma özelliğine sahip olması sebebi ile insanlara kendini fark ettirmeden hızla çoğalıp yayılır. Ev tozu içinde yaşayan mikroskobik böcekler olmaları onların kolayca çoğalıp üremesinde başlıca nedendir. Yatak ve koltuklarda bulunan akar böceklerinin vücut proteinleri ve dışkıları alerji yapıcı özellik taşır. Hemen belirtelim hassas yapılı insanlarda çok ciddi kaşınma ve alerjik reaksiyonlar oluşmasına neden olurlar.

Akar Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Akar böceklerinin yaşam alanları insanlar ile iç içe olduğu için çok kolay etki sahasını genişletir. Normal yapılı bir kişiye oranla hassas tenli insanlarda üç kat daha aşırı duyarlılığa yol açar. Akar böceklerinden kurtulmak için evde akar böceği mücadelesi yaptırmak gerekir. Bunu yaparken deneyimli akar böceği ilaçlama servisleri ile çalışmak akar böceklerinin yok edilmesinde önemli etkendir. Akar alerjenleri peluş oyuncak, yastık, yatak, halı ve kumaş kaplı mobilya gibi toz tutan ev eşyalarında yüksek oranda bulunur.

Kumaş yüzeyleri başta olmak üzere koltuk ve yatakların dokuları içine kadar yayılarak insanların buralara her gelişinde adeta onlara kabus yaşatır. Akar Böceği Nedir? diyenler kendini ısıran ama evde yada yatakta bakmasına karşın hiç bir böcek görememesi sonucu tedirgin olur. Alerjik bir bünyeye sahip olduğunu düşünüp doktora gitmesi ile vücudunda akar böceği alerjisi olduğunu öğrenir. Yatakların sünger arasından, kumaş dokusunun içine kadar işleyen bu minik yatak böcekleri hem kontrol bakımından hemde tespit edilmeleri yönünden çok zordur.

Miteler ile akar böceklerinden kurtulmak hayli zor olduğu için bu böceklerin üreme şartlarının azaltılması gerekir. Deneyimli ve etkili ilaçlama yapanlardan ilaçlama hizmeti alması gerekir. Toz akarı alerjenlerin solunum yoluyla bünyeye alınması, hastada alerjik yakınmaların başlamasına neden olur. En fazla yeni doğan bebekler ve küçük çocuklar için sıkıntı kaynağı olur. İnsan deri döküntüleriyle, kıl ve tırnak kalıntıları ile beslenir ve insanlar ile iç içe yaşar. Akar böcekleri nasıl yok edilir? akar böceği ilaçlama nasıl yapılır? en önemli sorulardır.

Akar böceğinin evden tamamen arındırılması bireysel olarak mümkün değildir. Ancak alınacak birtakım basit önlemler ve buna ilaveten yaptırılacak etkili bir akar böceği ilaçlama evdeki sorunu ortadan kaldırır. Akar böceği nasıl yok edilir? diye arayış içinde olan ev sakinleri çoğu zaman panik içinde yanlış ilaçlama servisi seçmektedir. Evdeki diğer odalara oranla, yatak odası en fazla toz akarı barındıran yerdir. İnsanların hemen yanı başında yaşam süren bu zararlı böceklerden kurtulmak için mutlaka sisleme akar böceği ilaçlama şarttır.

Akar Böceği Kumaşlardan Nasıl Temizlenir?

Evdeki akar böcekleri ile mücadele özellikle yatak odalarında yoğunlaştırılması bu böceklerin evlerden sökülüp atılması için büyük önem taşır. Akar böceği nedir? akar böceğinden nasıl kurtulurum? diye yaşadığınız cilt problemlerinden kurtulmak istiyorsanız profesyonel ilaçlama hizmeti almalısınız. Akar alerjenleri kumaşların gözeneklerinden geçebildiği için bu böceklerin yok edilmesi diğer haşerelere oranla çok daha zor bir işlemdir. Akar alerjisi olan hassas yapılı insanlar anti-alerjik yatak takımları kullanmalıdır.

Kadife gibi kalın veya tüylü kumaşlardan yapılmış yatak örtüleri yerine yıkanabilir battaniyeler ve yatak örtülerini tercih etmek gerekir. Bu daha az alerjik duruma sebep olur. Ayrıca oda sürekli temizlenmeli ve güneş ışığı görmesi için pencereler açılarak bol, bol havalandırılmalıdır. Akar böcekleri ılık suda yıkanarak asla imha edilemezler. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimleri her hafta yüksek ısıda yıkamak akar böcekleri ile mücadele için oldukça faydalı olmaktadır. Ancak düşük ısıda ölmedikleri için pek çok kumaş yüksek ısıda özelliğini kaybetme riski taşır.

Akar böceği nedir? iyi anlaşılmalı yıkanırken yaklaşık olarak 65 derecenin üzerindeki ısılarda yıkamak alerjeni uzaklaştırma konusunda yardımcı olabilmektedir. Ancak pek çok insan 70 dereceye yakın ısıda bile bu böceklerin ölmediği gibi şikayetler çokça gelir. Sadece yıkanarak akar böceklerinin yok edilmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Yatak odasında nem oranını azaltacak klima ya da diğer nem azaltıcılar kullanmak bu böceklerin üremesini belirli oranda azaltır.

Akar Böceği Nedir Nasıl Kurtulurum? diyenler halıların da akarlar için uygun bir barınma ve çoğalma ortamı oluşturduğunu bilmesi gerekir. Akar böcekleri ile mücadele ancak önleyici tedbirlerin alınması ve çok etkili böcek ilaçlama tekniği kullanılarak toz akarı ilaçlama servisi alınması ile mümkündür. Akar böceği ve beyaz toz böcekleri haşereler ile mücadele içinde en zor olanlardır. Sırt pompası ve kokusuz ilaçlar kullanarak akar böceklerinden kurtulmak mümkün değildir. Astek böcek ilaçlama size yardımcı olmaya hazırdır. Zehirli Böcek Çeşitleri hakkında neler biliyorsunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir