0 530 667 01 19

Akrep İlaçlama Yöntemleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Akrep İlaçlama Yöntemleri açık ve kapalı ortama göre belirlenir. Akrep mücadelesi, zorlu bir uygulama süreci olup zehirli canlılar gurubunda olan akrepler ile bireysel mücadele son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bulunduğu ortamda iyi gizlenen akrepler ev içlerinde  yatak, koltuk, dolap altına veya içine gizlenebilir. Ayakkabı terlik gibi eşyaların içine gizlenmiş bir akrep ayağınızı sokabilir. Akrep görülen ortamda ilaçlama konusunda uzman olan firmalar tarafından akrep ilaçlama uygulaması yapılmalıdır.

Akreplerin biyolojik yapıları, en zorlu yaşam koşullarında bile diğer canlılara göre son derece yüksek dirençtedir. Bu nedenle akrepler üzerinde amatörce uygulanan sıradan ilaçlar tesirli olmayacaktır. Aksine ilaca yenik düşmeyen akrep bağışıklık geliştirerek direnç kazanacaktır. Profesyonel ilaçlama hizmeti veren firmaların ilaçlama konusunda deneyimli elemanları haşere türleri hakkında da bilgili olduğundan akrebin direncine ve dayanıklılığına göre tesiri yüksek kaliteli ilaçlar kullanmaktadırlar.

Akreplerin İmha Süreci

Kapalı ortamlarda akreplerin giriş çıkış yerlerini kolaylıkla tespit ederek çevresel faktörlere uygun ilaçlama yöntemleri ile akrep ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Akrep ilaçlama yöntemleri, akreplerin gizlenebileceği alanlara toz ilaçlar uygulanarak yapılabildiği gibi tesiri yüksek yoğun kokulu sıvı ilaçlar püskürtme yöntemi ile de uygulanabilir. Akreplerin yoğun olarak görüldüğü alanlarda özel ekipmanlar kullanılarak buharlama tekniği ile de akrep ilaçlama uygulaması yapılabilmektedir. Buharlama yöntemi ile ortamda iyi gizlenmiş akreplere bile ilacın nüfuz etmesi ile etki sağlanacaktır.

Akrep İlaçlama Yöntemleri hakkında bilgi edinerek bireysel mücadeleye kalkışmayın çünkü bu uygulama tecrübe gerektirdiği gibi profesyonel ekipmanlar kullanılarak ve güvenlik önlemleri alınarak yapılmalıdır. Yoğun kokulu sıvı ilaçlar uygulandığı açık veya kapalı alanlarda solunum açısından tehlike oluşturur. Ayrıca uygulama esnasında ilaca temas etmeniz durumunda ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu nedenle akrep görülen ortam neresi olursa olsun bireysel ve amatörce uygulamalardan kaçınarak akrep ilaçlama işlemi için böcek ilaçlama hizmeti veren firmalardan yardım almanız gerekir. Ev Ve Apartman İlaçlama Servisi  yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir