+90212 631 23 45
0 542 799 1313

Akrep İlaçlama

İstanbul böcek ilaçlama firması

Akrep İlaçlama Firmaları insanların en fazla korktuğu zehirli canlılar olan akrep ve yılanlar ile mücadelede deneyimli olmak zorundadır. Yam yam bir özelliğe sahip olan akrepler, sekiz bacağa sahip eklem bacaklı ve oldukça sağlam yapılı canlılardır. Örümcekler ve uyuz böcekleri ile benzer kategoride yer alan ayrıca kenelerle akraba olan akrepler etçil ve avlanarak beslenen canlılardır.

Avlarını zehri ile felç ederek kontrol altına alır ve kıskaçları yardımı ile tüketen oldukça yırtıcı gececi hayvanlardır. Örümcek, kırkayak, çıyan ve çeşitli böceklerden beslenerek hayatta kalabilirler. Akrep ilaçlama İstanbul genelinde özellikle ağaçlık olan bölgelerde daha sık yapılmaktadır. Akreplerin ekserisi sıcak iklimi soğuğa tercih edip sıcakta daha kolay yaşama imkanı bulur.

Akrep Zehirli Ve İrkinti Veren Canlıdır

Akrepgiller familyasının Scorpiones takımını oluşturan sert kabuklu sağlam yapılı canlılardır akrepler. Akrep İlaçlama Servisi insanların ciddi tedirginlik yaşamalarını ortadan kaldırmak adına oldukça önemlidir. Ortalama olarak akreplerin boyları 13 milimetreden 22 santimetreye kadar görülebilmektedir. Akrep zararlısının vücudu sert kitin bir tabakayla kaplıdır.

En tehlikeli organı olan kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunur ve bazıları ciddi ölümcüldür. Akrepbin türüne göre yaşam süresi beş yıldan fazla olabilmektedir. Akrepler daha çok sıcak ve nemli bölgelerde yaşam sürmektedir. Buna karşın dünyanın her yerinde akreple karşılaşmak mümkündür. Akrepler çevresindeki her türlü canlının varlığını bacaklarındaki duyargalarla çok kolay bir şekilde algılar.

Akrepler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Başından çıkan güçlü ve kalın bir çift kıskaçla avını yakalar bazıları kıskacıyla avı parçalarken, bazı türler, iğnesini saplayarak zehir enjekte eder felç yolu ile avını öldürür. Akreplerin yaklaşık olarak 10 santimetre mesafeye kadar zehirlerini fırlatabildiği saptanmıştır. Akrep ilaçlamasında kullanılan ilaçlar bu nedenle son derece etkili olmak zorundadır.

Evde akrep ilaçlama servisi alacağınız zaman öncelikle akreplerin sağlam yapılı bir canlı olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Akrepler nerede yaşarlar? diyorsanız hemen belirtelim, soğuk iklimler dışındaki her iklimde görülürler. Yaşam bölgeleri daha çok nemli bölgeler, kayalıklar, çöller ve ormanlık bölgeler olarak öne çıkmaktadır.

Akrep Yuvasını Nerelere Yapar?

Yuvalarını dış ortamlarda taşların altına, kurumuş ağaç kabuklarının arasına, duvar yarıklarına ve yeraltında kazdıkları dehlizlere daha fazla yaparlar. Evde akrep yuvaları ise daha çok parke altı, kapı kenarı, dolap arkaları, karanlık ve rutubetli alanlar olarak dikkat çeker. İnsan yerleşimi olan mekanlarda akrep şikayetleri sıklıkla yaşanır.

Özellikle bahçe ve ağaçlarla sarılı yapılar, müstakil binalar akreplerin yaşaması için elverişli ortamların başında gelir. Yüzlerce farklı türü bulunan akreplerin zehri çoğu canlı için öldürü bir özellik sergiler. İnsanlarda ise kişinin sağlık durumu, yaşı, sokmadan sonraki tıbbi müdahale süresi akreplerden kaynaklanan tehlikeyi belirler.

Sıcak İklim Akreperi Çeker

Sarı akrepler ve siyah akrep olarak bilinen doğu illerimizdeki akrep türleri ölümcül zehirli canlılardır. Akrep sokması özellikle küçük çocuk ve yaşlılar açısından ciddi sakıncalıdır. Akrep sokması durumunda üşüme, titreme, halsizlik, ciltte karıncalanma, his ve doku kaybı gibi komplikasyonlar görülebilir. Böylesi durumlarda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir.

Aksi takdirde ciddi ölümcül risk oluşabilir. Akreplerin tehlikeleri oldukça riskli olup, sokulma sonrası akrep zehri insanları mutlaka olumsuz yönde etkiler. Evdeki akreplerle mücadele oldukça zorludur ve kapsamlı mücadele gerekir. Evde bireysel çabalar ile bir akrep bulunup yok edilse bile aynı bölgede başka akreplerin olabileceği göz önünde tutulmalıdır.

Akrep İlaçlama İle Ölür Mü?

Akrep ilaçlama bayer yada her hangi başka bir markadan kullanılan ilaçla bilinçli bir mücadele sonrası yok edilebilir. Ayrıca akreplerin çok çabuk üremesi önemli bir akrep yoğunluğuna maruz kalma riskini ortaya çıkarır. Kabuklarını oluşturan kitin tabakası çok sert bir madde olduğu için akrepler basit ilaçlar ve ev yapımı akrep ilaçlarına karşı son derece dirençlidir.

Akreplere karşı kullanılan ilaçların özelliği kalıcı etkiye sahip olması ve ani düşürücü etki taşımalarıdır. Bu tür akrep mücadele ilacı kısa zamanda evi akreplerden temizler. Zorlu bir mücadele ve ciddi bir uygulama süreci gerektiren akrepler üstün körü uygulamalar ile önlenemez.

Akrep İlaçlaması Uzmanlık İster

Akrepler ile mücadele profesyonel ilaçlama firması tarafından yapıldığı takdirde tüm akrepler mekandan sökülüp atılacaktır. Uzman ekiplerimiz akrep ilaçlama işleminden önce akreplerin yuva yapabileceği noktaları tek tek tespit eder ve gerekli önlemler için size bilgi sunar. Bu aşamadan sonra binanın özelliğine yada dairenin içindeki zaaflı bölgelerin yapısına göre ilaç uygulanır.

Kokusuz spreyleme akrep ilaçlama sisleme şeklinde akrep ilaçlama servisine geçilir. İlaçlama şirketimiz kokulu veya kokusuz ilaçlama yöntemlerini en doğru şekilde kullanır. Kullanılan ilaçlar, doğru kullanıldığı zaman çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecektir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal özellikteki böcek ilaçları ile yaşam alanlarında haşere kontrol hizmetleri verilmektedir.

Gerek iş yeri ilaçlama gerek ev ilaçlama aşamalarının tamamlanmasından sonra ekibimizin yaptığı ilaçlama sonrası akrep sorunu evinizde tamamen ortadan kalkacaktır. Size bir telefon kadar yakın olan ekibimiz kullandığı böcek ilaçlama yöntemleri ile akreplerden ve her türlü haşeden sizleri kurtrmaktadır.

Akreplerin Yapıları Oldukça Farklıdır

Akrepler yapıları bakımından pek çok haşereden farklı bir yapı sergiler. Akreple kalıcı bir mücadele için öncelikle akrep biyolojisini bilmek önemlidir. Akreplerin baş kısmında, bir çift iri gözleri yer almaktadır. Vücudunun yan tarafında simetrik yapıda 4 çift göz daha mevcuttur. Akreplerin kanatları yoktur. Akrep canlısında dört ayak ve bir çift kıskaç bulunmaktadır.

Yapıları gereği son derece yavaş hareket ederler, tıpkı sürüngenlerde olduğu gibi oldukça yavaş ilerlerler. Akreplerin ayak uçlarında vantuzlu bir özellik vardır ayrıca birer tane kıskaçları yer alır. Akrep vücudu birbirine sıkıca kenetlenmiş zırh benzeri bölmelerden meydana gelir. Akreplerin en bilindik bir özelliğide antenlerinin olmamasıdır.

Akrep Geceleri Avlanır

Ayak uçlarında ki radar işlevi gören bir sistem ile, çok uzak mesafelerdeki titreşimleri kolayca hissedebilir. Avına pusu atarak buna göre davranışlarını belirler ve ustaca hareketsiz kalabilir. Çöl ikliminde yaşayan akrepler, bu radar işlevi sayesinde çok uzaktaki karıncaların yada minik böceklerin ayak seslerini bile rahatlıkla hisseder.

Avlayacağı canlının hangi yönde ve nerede olduğunu, kendine olan mesafesini hesaplar ve kurbanına doğru hareketlenip en doğru bölgeye pusuya yatar. Akrepler farklı renklerde ve değişik irilikte olabilirler. Sarımtırak, siyah veya kırmızı renkte akrepler daha çoğunluktadır. Yeni doğan yavru akrepler ise sıklıkla beyaz renklerdedir.

Akrep mücadelesi kış ve son bahar aylarında daha fazla yapılır. Akreplerin yuvaları, yağmur nedeni ile su ile dolar ve akrepler boğulma riskinden dolayı yuvalarını terk eder. İşte bu nedenle yaşam alanlarına gelerek, insanlar için potansiyel tehlikeli oluştururlar. Akrep ile karşılaşmak çoğu insan için büyük korku kaynağıdır.

Akrep İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Akrep böcek ilaçlama değişik yöntem ve ilaçlar yardımı ile yapılmaktadır. Türkiye’nin iklim şartlarına göre ilkbahar ve sonbahar mevsimindeki yağışlardan dolayı akrepler ile mücadele bu dönemde sıkça yapılmaktadır. Kış dönemlerinde akreplerin daha çok evlerimize gelme ihtimali olduğu için yağmurlu havalar sonrası akrep şikayetlerinde artış gözlenir.

Herhangi bir haşere ile mücadelede gelişi güzel olmaz. Öncelikle hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi şarttır. Özellikle akreplerin yok edilmesinde uygun mücadele yönteminin belirlenmesi bakımından akrebin direnç yapısı iyi bilinmelidir. Akrep İlaçlamasın da en etkili 2 yöntem olarak sıvı spreyleme kokusuz ilaçlama ve sıvı kokulu yada sisleme ilaçlama şeklidir.

En İyi Akrep İlaçlama Servisi

Evin akreplerden arındırılmasında en etkili yöntem hiç kuşkusuz sisleme tabir edilen dumanlama akrep ilaçlama servisidir. En iyi akrep ilaçları kullanmak alınacak sonucun en etkin olmasını sağlar. Kokusuz ilaçlar kalıcı etkisi fazla olmasına karşın ani düşürücü etkileri daha zayıftır. Bu nedenle kokusuz karışım ilaçlar kullanılarak az kokulu akrep ilacı elde edilmelidir.

Bu hem akreplerin sinir sistemlerini çökertir, hemde düşürücü ve kalıcı etki sağlar. Kokulu akrep ilaçlama en etkili olmasına karşın her müşteri kokulu uygulamayı tercih etmeyebilir. Bu durumda karışım kokusuz ilaçlar en iyi seçenektir. Astek akrep ilaçlama firması olarak biz tüm ilaçlarımızı farklı bileşenlerden olacak şekilde güçlendirip en etkin çözüme ulaşıyoruz.

Akrep İlaçlamada İlaç Ve Tecrübe Mühimdir

Akrepler yalama ve sürtünme yolu ile olduğu kadar ilacın yakıcı etkisi sayesinde de çok hızlı şekilde yok edilebilir. Akrep ilaçlama firması ile çalışmadan önce akrebin yapısı hakkında kısa bir bilgi edeinmek son derece faydalıdır. Akrepler, kurbanı tüketmek için kıskaçlarıyla sıkıştırırlar ve daha sonra salgıladıkları zehrin yardımı ile avını sıvılaştırıp somururlar.

İğnelerinden çıkan zehir çok güçlü ve oldukça ölümcül bir yapıdadır. Genellikle insanlarda zehirli olmayan akrep sokması kişinin alerjisi yoksa hayati bir sorun teşkil etmez. Ancak akreplerin arasında zehirli akrepler olabildiği için bu canlılara çok dikkat edilmeli evde akrep görüldüğü zaman hemen akrep ilaçlama yaptırılmalıdır.

En iyi akrep ilaçlama firmaları arasında en yüksek çözümü sağlayan astek ilaçlama şirketi kesin çözüm sağlamak için profesyonel ilaçlama servisi verir. Akrep tehlikeli ve ölümcül olduğu için en kısa zamanda imhası gerekir.

Akrep İnsan Sağlığına Etkileri Nelerdir?

Akrep, insanlar tarafından zehirli iğneleri ile tanınan ve bu nedenle oldukça korkulan bir canlıdır. Akrep bir insanı soktuğu zaman zehrini iğneyi batırdığı yere akıtır ve soktuğu yerde ani bir acı meydana gelir. Akrebin soktuğu bölgede kızarıklık, yanma ve karıncalanma hissi gibi bazı ciddi belirtiler yaşanır.

Ayrıca akrebin soktuğu insan da nöbet benzeri bazı seğirmeler, bulanık görüş hatta bilinç kaybı gibi olumsuzluklar ortaya çıkmaktadır. Ölümcül zehre sahip olan siyah ve sarı akreplerin soktuğu kişilerölümcül zehrin etkisi ile hayatını kaybetmektedir. Akrep sokması sonrasında sokmaya maruz kalan kişilere kısa süre içerisinde uygun tedavi uygulanırsa hayati tehlike atlatılır.

Akrep Sokması Ciddi Risk İçerir

Akrep sokması sonrası kişide hızlı kalp atışı, ishal, kusma, göğüs ağrısı, felç, sersemlik ve nefes alma zorluğu gibi tehlikeler ortaya çıkabilir. Akrepler özellikle alerjik bünyeli insanlar, yaşlı ve hasta kişiler, küçük bebekler için son derece risklidir. Zehirsiz akrep olarak bilinen akrep bile ciddi risk ve sancı nedenidir.

Akrep ilaçlama firmaları açık alanlarda akreplerin binalara girişini önleyecek şekilde ağaçlık bölgeleri, kuru çalı ve otların aralarını ve binanın çevresini ilaçlayarak akreplerin öldürülmesi sağlanmalıdır. Ayrıca ot yığını, tahta ve taş yığınlarını bina çevresinden kaldırmak şarttır. Eve akrep girişleri daha çok gider boruları, kapı altları, kırık ve çatlak bölgeler ve dışarından eve giren malzemeler yardımı ile olabilmektedir.

Akrep türleri taş altları ve duvar aralarını kendilerine barınma alanları olarak seçer. Kış aylarında yağmur suları nedeni ile akrep yuvaları su ile dolar ve akrepler buralardan bina içlerinde doğru harekete geçer. Bu ise kış aylarında akrep şikayetlerini tetikler.

Akrep İlaçlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akrep ilaçlama servisi bahçeli ve ağaçlık evlerde ya da yeşillik arasında yapılmış binalarda daha sık yapılmaktadır. Akreplerin zehirsiz türleri daha çok batı bölgelerinde yaşar. Ölümcül ve zehirli türleri doğu illerimizde çok daha sık bulunmaktadır. Anadolu sarı akrebi ile siyah adıyaman akrepleri sokması ile kişiyi kolaylıkla öldürebilir.

Olası ölümcül tehlikelerden korunmak için bu canlıdan mümkün olduğunca uzak kalmak ve önleyici tedbirleri almak şarttır. Akrep ilaçlaması kişisel çabalar ile yapılması mümkün olmayan zor bir ilaçlama sürecidir. Bu nedenle profesyonel yardım alınması en iyi akrep ilaçlama şirketleri ile görüşülerek bilinçli mücadele yapılması gerekir.

Akrep İlaçlama İhmal Kaldırmaz

Zehirli canlılar arasında en tehlikeli olan akrepler kesinlikle ihmale gelmez. Evdeki akreplerin yok edilmesi için profesyonel akrep ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği almalısınız. Akrepler çok güçlü ve dayanıklı canlılar olduğu için sıradan böcek ilaçları ile ölmezler. Mevsimsel kötü şartlara karşı bile oldukça fazla dayanıklıdır.

Akrep ilaçlama yöntemleri akreplerin saklanma ve üreme bölgelerine etki edecek uygulamalardan seçilmek zorundadır. İstanbul akrep ilaçlama servisleri arasında daima en iyi ilaçları kullanan ekibimiz bu konuda en kalıcı hizmeti vermektedir. Astek akrep ilaçlama firması dip bölgelere kadar nüfuz eden ani öldürücü ve uzun süre kalıcı ilaçlama çözümlerini uygulamaktadır.

Apartman ve dairelerde akreplere karşı ilaçlama yaptıracağınız zaman bizimle görüşmeniz sizin açınızdan avantajlı ve sağlıklı olacaktır. Akrepler hakkında kısa bir bilgi edinmek bu zararlıların sıradan ilaçlama ile yok edilmesinin zor olduğunu açıkça ortaya koyar. Akrepler ile mücadele uzmanlık gerektirir.