0 530 667 01 19

Akrep İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Akrep İle Mücadele en fazla dikkat edilmesi gereken ilaçlama türüdür. Zehirli ve ölümcül tehlike nedeni olabileceği için etkili ilaçlar ve profesyonel bir böcek ilaçlama gerekir. Akrepler dış alanlarda nemli ve kurak bölgelerde yaşamayı tercih eden  zehirli ve zararlı haşere türüdür. Akrepler, dünyanın her yerinde yaşam süren yapıları ile bilinmektedir. Nemli ve kurak bölgelerde yaşayan akreplerin hem görüntüsü, hem de zehirli olması insanlarda ciddi tedirginlik sebebidir.

Dünya genelinde 1.750 akrep türü olduğu saptanmıştır. İnsanların yaşam alanlarına giren akreplerin büyük kısmı zehirli  değildir. Ancak evinize giren akrep zehirli ise ve akrep sokması durumu yaşanırsa, hayati tehlike yaşanma riski çok yüksek olabilir. Bu nedenle evinizde veya evinizin çevresinde  varlığını tespit ettiğiniz bir akrep varsa, hemen akrep ile mücadele kapsamında ilaçlama desteği almanız gerekir. Akrepler tek bulunmadığı için dikkatli davranmak gerekir.

Akrepler nasıl yok edilir? evdeki Akrep İle Mücadele Yöntemleri sisleme akrep ilaçlama şekli ve spreyli ilaçlama şeklinde yapılabilir. Bireysel olarak akrep ile mücadele oldukça  zordur. Ancak evde görülen akrebi öldürmek için görür görmez sert bir cisimle vurmak gerekir. Görülen akrebi öldürmek başka akrep olmayacağı anlamına gelmez. İlk defa evinizde akrep görmüş olmanız sizi oldukça tedirgin edeceği için büyük panik yaşamanız normaldir.

Kaçan akrebi bulmak karanlık, kuytu köşe ve yığıntı yerlere saklanmayı seven akrebi,  gardıroplar, mutfak ve banyo dolapları gibi yerlerin arka kısımlarına aramanız gerekir. Akreplerin saklanmaları için elverişli yerler olan bu bölgeler oldukça zor ulaşılan kısımlar olduğu için akrebi bulmak son derece zor olacaktır. Bu nedenle akrep ilaçlama servisi almak en mantıklı çözüm olur. Akrepler özellikle bebek ve çocuklar için ciddi potansiyel risktir.

Akreplerin Yaşam Alanları Nerelerdir?

Akreplere karşı önlem olarak, kıyafetleri katlayıp koymak, dolapları havalandırmak, evi düzenli tutmak akreplerin evinizi çekici bir yer olarak algılamasını engeller. Akrepler nemli bölgelerde yaşamayı severler. Banyo, klozet, atık su kanalları, sızıntı yapan muslukların çevresi akreplerin en fazla görüldükleri bölgelerdir. Sızıntı yapan bölgelerde görülen akrepler, duvar boşluklarını, çatlakları, kapı ve pencere pervazlarındaki hasarlı yerleri çok sevdiği için buraları onarırsanız akreplerin evinizden uzak olmasını sağlayabilirsiniz.

Akrepler nasıl yok edilir? akrep ile mücadele en kalıcı olarak nasıl yapılır anlamak için akrepler hakkında bilgi sahibi olan akrep ilaçlama firmalarından destek almak gerekir.  Akrepler gündüzleri dinlenir, geceleri aktif olarak ortaya çıkar ve avlanırlar. Evde akrep görülmesi ile akreplerin yok edilmesi için ilaçlama süreci başlar ve ilaçlama şarttır.

Akrep Mücadelesinde Bilinçli Olmak

Akreple karşılaşırsanız, akrebin baş bölgesine sert bir cisimle vurun. Bıçak ya da makas gibi sivri bir cismi akrebin gövdesine saplayın. Akreplerin kabukları sert olduğundan cismin kabuğu  delmesi için hızlı ve ani bir şekilde saplamalısınız. Ayağınızda ayakkabı varsa hızlı bir şekilde üzerine basın. Akrebi öldürdükten sonra çıplak elle tutup atmaya kalkışmayın peçete benzeri bir şeyle tutun. Evinizde ve bahçenizde birkaç günlüğüne kedi ve tavuk misafir ederseniz akreplerin kaybolduğuna şahit olabilirsiniz.

Ancak bu şekilde onlara müdahale ile akreplerin evden kalıcı uzaklaşacağı anlamına gelmez. Akreplerden kurtulmak için bahçenizdeki dağınıklıktan ve yığınlardan kurtulmanız oldukça önemlidir. Akrepler yuvasını toprak altlarına, yığıntıların ve kayaların dibine, oyuk kovuklara yapar. Bu yüzden bahçenizi temiz ve düzenli tutmalı, çalılıkları düzene sokmalı, yığıntı eşyaları toparlamalı dip alanları temizlemelisiniz. Akreplerin saklanma ve üreme bölgelerini ortadan kaldırmak akrepleri önler.

Akrebi Ne Kaçırır?

Akrepleri kaçırmak için bazı bitkisel ürünler belirli ölçüde fayda sağlayabilir. Tarçın ve Lavanta akrepten korunmanın doğal yollarından biri olup, dolaştıkları yerlere tarçın serpmek akrebi  sizden uzak tutabilir. Tarçın, birçok haşere de olduğu gibi akrepler üzerinde de kaçırıcı bir etki sağlamaktadır. Akrepler hangi kokuyu sevmez? akrebi ne kaçırır diyorsanız lavanta kokusu  akreplerin sevmediği kokulardan biridir. Evinizde, bahçenizde ya da pencerenizin önünde lavanta bitkisi yetiştirmek iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca süpürgeliklere, duvar diplerine, pervazlara ve kapı altlarına lavanta yağı sürmek akreplere karşı önlem olabilir. Eczanelerden ya da tıp kimyasalları satan yerlerden toz veya sıvı halde borik asit, almanız bazı haşerelere karşı çözüm sunabilir. Akrep ilaçları akrepleri en kısa sürede önleyen kimyasallardır. Ancak en etkili çözüm yolu akrep ilaçlama firmaları ile görüşüp ilaçlama desteği almak şarttır.

Profesyonel Akrep İlaçlama Servisi

Akrep nasıl öldürülür? sorusunun birçok cevabının olduğunu anlattık ama en etkili yöntem böcek ilaçlama firmalarından profesyonel ilaçlama desteği almak çok önemlidir. Akrep sorununu kökünden çözüme kavuşturmak için bilinçli ilaçlama ekibi ile çalışmak şarttır. Atlas Türk böcek ilaçlama firması akrepler nasıl yok edilir? akreplerin evlerden yok edilmesi için çözüm arayanların tüm sorusunu kökten çözüme ulaştırmak için akrep ilaçlama hizmeti vermektedir.

Akrep İle Mücadele bireysel olmaktan çok bilinçli ve profesyonel bir şekilde yapılmalı ve kısa sürede akrep sorunu yaşanan mekandaki akrepler yok edilmelidir. Bu yazımızda akrep ile mücadele nasıl olmalı? akrepleri ne kaçırır? akrepler nasıl yok edilir bilgi vermeye çalıştık. yaşadığınız akrep şikayetlerinde hiç riske girmeden hemen uzman bir ilaçlama desteği alarak evinizdeki akreplerin yok edilmesi için akrep ilaçlama servisi alabilirsiniz. Bir önceki yazı apartman ilaçlama şirketlerini okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir