0 542 799 13 13

Akreplerden Korunma Yolları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Akreplerden Korunma Yolları Nelerdir? akreplerden korunmak için ilaçlama kadar önleyici tedbirlerin alınması da oldukça büyük önem taşır. Akrepler genelde çatı katlarına, depolar molozların arasına yuva yaptığından özellikle bu bölgelerin yıllık ilaçlama yapılmasına özen gösteriniz. Açık pencere ve kapılara yapacağınız sineklikler de bu gibi haşere ve böceklerin evlerinize girmesini engelleyecektir.

Ancak ne kadar tedbir alsanız bile su giderleri ve küçük boşluklar bile akreplerin evlere girmesine yeteceği için bunların kesin çözüm olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Tek çözüm akrepler için özel uygulanan kokulu yada kokusuz olarak uygulanan profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışarak kesin çözümü elde edebilirsiniz.

Akrepler nemli ve ıslak ortamları sevdiği için mutlaka evinizi kuru tutun. Akrepler nemli bölgelerde yaşamayı oldukça fazla severler. Bu yüzden de fayansları, tezgâh üstlerini, giderlerin çevresini mümkün olduğu kadar kuru tutmalısınız. Yere dökülen suları silmeli, sızıntı yapan muslukları tamir ettirmeli evdeki rutubetli bölgeleri ortadan kaldırıp olası akrep yuvalanma bölgelerini ortadan kaldırmalısınız.

Evinizdeki Böcekler akrepler için çok önemli bir beslenme kaynağı olduğu için bu böceklerin varlığı akrepler için bulunmaz bir yaşam koşulu sunar. Bu nedenle evdeki böceklerden ilaçlama yaptırarak kurtulun.

Akrepleri Evlere Çeken Önemli Etkenler

Akreplerin ilk tercih ettikleri yiyecekler, kesinlikle böceklerdir. Bu nedenle Akreplerden Korunma Yolları arasında ilaçlama yaptırmak ve ve evdeki böcekler ile akreplerin ortadan kaldırılması kadar, akrepler için yaşama elverişli koşulları ortadan kaldırmak ta büyük önem taşır. Bu nedenle öncelikle evinizdeki böceklerden kurtulmalısınız. Bununda en etkili yolu genel ilaçlama şeklidir.

En etkili çözüm böcek ilaçlama firmalarından hem akreplere karşı hemde evdeki tüm böceklere karşı etkili bir destek almaktır. Evinizde istemediğiniz şekilde böcek nüfusunun olmasını engellemek için yiyecek kırıntılarını elektrikli süpürge ile süpürün. Bulaşıkları bekletmeden yıkayın. Çöp kutularının ağzını kapalı tutun ve çöpleri bekletmeden atın. Çünkü bunlar böcekleri ciddi anlamda çeker.

Akrebi Evden Uzak Tutmak

Akreplerden Korunma Yolları arasında hiç kuşkusuz evde akrep oluşmasını kesin olarak ortadan kaldırmaktır. Kış dönemlerine girilirken artan yağışlar nedeni ile akreplerin neden olduğu şikayetler daha fazla artış gösterir. Bu tür durumlar dikkate alınarak kapı altları, pencere, havalandırma, çatlaklar, çatı ve tavan kenarları kesinlikle güçlendirilmesi gereken yerlerdir.

Ayrıca gider delikleri hem böceklerin hemde akreplerin en önemli giriş noktaları olduğu için buraların özellikle geceleri sürekli kapalı tutulması şarttır. İnsanlar pek farkında olmasa bile en önemli akrep giriş yerleri arasında banyo, mutfak ve tuvalet giderleri en fazla sorun oluşturan bölgelerdir.

Akreplerin sevmediği şeyler akrebi evden uzak tutmak için önemli bir etkendir. Evinizin çevresine lavanta ekerek ya da lavanta yağlarını duvar diplerine, çatlaklara sürerek akreplerin evinize girmesini önemli ölçüde durdurma ihtimali olur. Sedir Ağacı Yağını Kullanın 10-15 damla sedir ağacı yağını suyla karıştırıp bir sprey şişesine koyun. Karışımı kapı altlarına, pervazlara, duvar diplerine püskürtün. Sedir ağacı yağının kokusu akrepleri kaçırmaya yardımcı olabilir.

Tarçın ve Narenciye Yağının Akreplerin sevmediği kokuların arasında bulunduğunu unutmayın. Akrep yuvası nasıl bulunur? akrepler nere yuva yapar? bilmek akrep olan evlerde akreplerin yok edilmesinde akrep ilaçlama firmalarına büyük yarar sağlar. Bu nedenle Akreplerden Kurtulma Yolları arasında deneyimli firmalarla çalışmak en önemli unsurdur. Böceklerin Zararları ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir