0 542 799 13 13

Alman Hamam Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kahverengi renkli hamam böcekleri arasında en hızlı üreyen böcek türüdür bu böcek. Alman Hamam Böceği İlaçlama özellikle daire içlerinde ve mutfak kısmında çok fazla ihtiyaç duyar. Ev hanımlarının korkulu rüyası olan istilacı ve pis bir böcek olması bir an önce yok edilmelerini gerektirir. Hamam böcekleri içinde boyut olarak daha açık renkli bir görünüme sahip olsalar da çok hızlı ürer ve hızla bir yerden başka bir yere hareket edip kısa zamanda mekanı istila ederler. Önlem alınmazsa ciddi sorun kaynağı haline gelirler.

Hamam böcekleri içinde uçan türleri de görülen bir böcek olan Aman hamam böceği ilaçlama uygulaması kokulu ilaçlama kokusuz ilaçlama ve jel böcek yemleri uygulanarak yapılabilmektedir. Biyolojisi; 0.5-1 cm boyunda, kahverengi, en hızlı üreyen hamam böceğidir. Bıraktığı bir pakette 40-48 civarında yumurta vardır. Bir dişi yılda 30.000’i bulan sayıya ulaşabilir, ömrü bir yıldır. Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında kalorifer böceği de denir. Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar.

Alman Hamam Böceğinin Yapısı

Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolar dır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Binada 10 kat dolaşarak bir gecede onlarca metre mesafelere çıkabilirler. Marketten ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde evinize gelebilir. Bu sebeple evlerde alman hamam böceği ilaçlama hizmeti çok titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır.

Hamam böceklerinin apartman ve dairelerden arındırılması için  kesinlikle kaliteli haşere ilaçları kullanılması zorunludur. Hamam böcekleri genel olarak zararlı böcekler olup evlerde bulaştıkları odalarda gece karanlığında ortaya çıkarak buldukları hemen her şeyi tüketerek beslenirler. Alman hamam böceklerinin tehlikesi insanlar için sağlık açısından bir hayli zararlı olup bu böceklerin kontrolü için Dairede Alman Hamam Böceği İlaçlama hizmeti alınması ve profesyonelce uygulanması şart olan bir türdür.

Alman Hamam Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

Alman hamam böceği ilaçlaması bu böceklerin insanların yaşam alanlarında her türlü gıda maddesi ve kullandıkları mutfak eşyaları arasında dolaştıkları için oldukça önemlidir. Buralara dışkı ve üzerine bulaştırdığı mikroplu organizmaları bulaştırdıkları için insan sağlığına son derece zararlılardır. Alman hamam böcekleri dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, alerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve insanlara bulaştırırlar.

Alman hamam böceklerinin kontrolü oldukça zordur, tecrübe, teknik bilgi ve uygun insektisit ve periyodik uygulama tekniği gerekir. Kalıcı etkili böcek ilacı her türlü çatlak ve yarıklara, kapı pervazı, süpürgelik, dolap arkası gibi yerlere uygun dozda ve en ücra kısımlara bile erişecek bir şekilde uygulamak gerekir. Gerekirse özel yemleme sistemi olarak bilinen jel alman hamam böceği ilaçlama yöntemi uygulanmalı bu böceklerin yuvalarında imhası sağlanmalıdır. Erken önlem alınmazsa evde hayatı olumsuz etkiler.

Alman Hamam Böceği Evlere Nereden Gelir?

Alman hamam böceklerinin yaşam alanları nemli, karanlık ve pis mekanlar ile şehir kanalizasyon giderleri olup buralardan binaların boru bağlantıları yolu ile yaşam alanlarına giriş yaparlar. Dış alanlarda çokça rastlanan hamam böcekleri ilk olarak binaların zemin katları ve ortak kullanım bölgelerine yerleşerek buralardaki çatlaklar ve yarıklara yuvalanıp ürerler. Çok sayıda yumurta bırakmaları bu böceklerin inanılmaz bir hızla evlerde yayılmasına neden olur. Bir böcekten binlerce yavru oluşabilir.

Alman Hamam Böceği İlaçlama ilk olarak binaların ortak kullanım alanlarında üreyen böceklerin ortadan kaldırılması için öncelikle apartman ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Ancak dairelere bulaşma varsa dairede ve bina genelinde yapılarak bu böceklerin yaşam alanları imha yoluna gidilmelidir. Astek ilaçlama firması böceklerin yuvalandıkları alanlar başta olmak üzere daire içleri ve binaların böcek yaşamına elverişli bölümlerinde düzenli aralıklar ile böceklere karşı ilaçlama yapılmasının zorunlu olduğu bilinmelidir.

İnsanların bilinçlenip en az 6 ayda bir bina ilaçlama hizmeti alınmasını tavsiye etmektedir. Evlerde alman hamam böceği ilaçlama yaptırmak isteyenlerin özellikle yoğun bulaşma olan evlerde kokulu alman hamam böceği mücadelesi yada jel ilaçlama uygulamalarını tercih etmeleri gerekir. Bu böceklerin önlenmesi için daha önleyici özelliğe sahip ilaçlar kullanmak gerekebilir. Kokusuz hamam böceği mücadelesi sadece az böcek olan mekanlar ve periyodik ilaçlama yapılan yerlerde uygulanmalıdır.

Böcek ilaçlama şekilleri ortamın fiziki yapısı, böcek türü ve yoğunluğuna bağlı olarak değişir. En iyi böcek ilaçlama hiç kuşkusuz en kısa zamanda ve kesin olarak haşerelerin yok edilmesini sağlayacak ilaç ve yöntemler ile yapılandır. Böceklerin direnç yapısını çökertip onları imha eden ruhsatlı böcek ilaçları bilinçli bir uygulama ile kalıcı çözüm sunar. Tüm hamam böcekleri pis ve bakteri yayan yapıları ile insan sağlığına ciddi zararlar verir. Hamam böceklerinin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama şarttır. Amerikan Hamam Böceği İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir