0 542 799 13 13

Alman Hamam Böceği

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Alman Hamam Böceği yani diğer adı ile kalorifer böceği ev ilaçlama yaptırılmaya sebep olan bir böcektir. Kahverengi renkli olması ve diğer hamam böceklerine oranla daha küçük yapılı olması ile kolaylıkla ayırt edilebilir. Alman hamam böcekleri Ortalama 1 ile 1,5 santimetre kadar bir büyüklüğe sahiptir hamam böceği türleri arasında en çok yumurta yapan ve en hızlı böceklerin başında gelmektedir.

Küçük yapılı olmalarına karşın diğer Hamam böceklerinden çok daha aktif ve çok daha fazla mekanlarda görülen bir tür olma özelliğine sahiptirler. Alman hamam böcekleri on binlerce adet yumurta bırakıp çok seri bir şekilde bulundukları mekanı istila eden oldukça zararlı bir hamam böceği türü olması ile tanınmaktadır sıcak ve nemli ortamları çok severler evlerin sıcaklığı ve evdeki besinlerin en fazla olduğu bölgeler bu böcekler için en uygun yaşamayı yerler arasında dikkat çekicidir.

Kalorifer böceği evimizde yeni aldırmadın eşyalar ve koliler arasında ve marketten aldığımız Gıda ve poşetlerin içinde gelme ve eve girip çoğalma özelliğine sahiptir. Evlere havalandırma,kapı altı ve lavabo giderlerinden girerek insanlara fark ettirmeden kısa zamanda evdeki varlığını artırmaya başlamaktadır. Yaşam alanlarının son derece pis olması bu böceklerin insan sağlığına zararları ve insanlar için hastalık riski taşımalarını ortaya çıkarmaktadır.

Alman hamam böceğini diğer hamam böceklerinden ayıran en belirgin yapısı uzun ince ayak yapısı ve anteni olması yanında daha açık ve kahverengimsi bir renk yapısına sahip olmasıdır. Alman hamam böceği ile mücadele bireysel olarak pek mümkün olmadığı için profesyonel ilaçlama firmalarının destek almak ve evdeki böcek durumu ya da yoğunluğuna bağlı olarak ilaçlama şeyi yaptırmak gerekir

Alman Hamam Böceğinin Biyolojisi

Ortalama büyüklüğü 1 santimetre boyunda kahverengi kahverengi renkli oldu yüreğin bir böcektir Alman hamam böceğinin bıraktığı bir yumurta paketinde 40 ile 50 civarında yumurta bulunmaktadır. Bir dişi kalorifer böceği ortalama yılda 30 bine yakın yumurta bırakması ile girdiği mekanda ne kadar fazla yayılacağını göstermektedir Alman Hamam böceğinin ortalama yaşam süresi 1 civarındadır halk arasında kalorifer böceği olarak da bilinmektedir.

Çok zor bir yana evlerin mutfak ve banyo bölümleri Kiler binaların apartman boşlukları ile zemin katlarda Kalorifer böceklerini rastlamak oldukça kolaydır yaşam bölgeleri Kuru ve sıcak alanları ile önemli bir su birikintisinin olduğu karanlık bölgelerdir oldukça pis bir böcek türü olması ve bulduğu her şeyi tüketmesi apartmanlara giren havanın böceklerinin yani kalorifer böceklerinin buldukları borçlanarak boşluklardan dairelere girerler.

Eve girdikten sonra ilk yerleşim yeri mutfak ve banyoları olmasını bilmek bu böceklerle mücadele dönemini gösterir. Gündüzleri pek aktif olmamakla birlikte geceleri daha çok ortalıkta görünürler özellikle karanlık saat diliminde ortaya çıkarak yiyecek Arar ve evin diğer bölgelerinde dolaşırlar gece kalkıp mutfağa girdiğinizde tezgah üzerinde etrafta sağa sola kaçışan Alman hamam böceklerine kolayca rastlayabilirsiniz çok tembel bir böcek olmaları birileri zamanın büyük bir bölümünü yuvalarında dinlenerek geçirmeleri tipik özellikleri arasındadır.

Işıktan pek hoşlanmazlar ve genelde karanlık ortamı severler Alman hamam böceği böcek ilaçlarına kolaylıkla direnç kazandı için böcek ilaçları ile bireysel olarak Alman hamam böceği mücadelesi yapmaya kalkmak oğlum almak bir yana bu böceklerinin Haşere ilaçları ne kadar iğrenç kazanarak etrafı iyice istila etmesinden sebep olmaktan başka bir işe yaramaz.

Alman Hamam Böceğinin Bulaştırdığı Hastalıklar

Kalorifer böceğinin bulaştırdığı hastalıklar arasında dizanteri verem antroponomi gastroenterit hepatit mantar hastalıkları gıda zehirlenmesi alerjik reaksiyonlar yaşanmasına insan sağlığına oldukça zararlı hastalıkların bulaşmasını sebep olurlar. Alman hamam böceği nasıl kontrol edilir? kalorifer böceklerinin kontrolü mektup insanın sandığı gibi tek ilaçlama ile kolayca ortadan çoğu zaman kaldırmamaktadır.

Bireysel kalorifer böceği mücadelesi bu böcekten kurtulmak bir yana çok daha fazla böcek şikayeti yaşanmasına sebep olmaktadır Alman hamam böceği için kullanılan ilaçlar sıvı böcek ilaçları ve 20 nesil kalorifer böceği ilaçları olarak ikiye ayrılmaktadır böcek ilaçları ise kokulu ve kokusuz iki ayrı özelliğe sahiptir kokulu ilaç kokusuna daha etkili olmasına karşın temizlik yapılmasına sebep olmaktadır.

Kokusuz kalorifer böceği ilaçları evin kenar ve köşeleri ne böceklerini saklama alanları ile geçiş bölgelerinde uygulanarak bir hafta kadar İlacımı silinmeden bekletilmesinin zorunlu kılmaktadır Alman hamam böceği ilaçlama yöntemi ise hem kokusuz olması hem de belirli bölgelere noktalar şeklinde böcek yemi bırakılması ile insan sağlığına zararsız ve bu böceklerin yuvalarına giderek yuvada olmalarına sebep olduğu için oldukça etkili ve son zamanlarda çok tercih edilen bir ilaçlama türüdür.

Böcek ilaçları Alman Hamam böceğinin saklanma alanlarını yuvaları ve yumurtladıkları bölgelere geçiş istikametine mutfak dolaplarının arkaları, mutfak tezgahları, parke kenarları kapı dipleri gibi böcekler için elverişli noktaları uygulanarak bu böceklerin Haşere ilaçları ile temas etmesini ve yemesini sağlamak gerekir. Alman hamam böceklerinden kurtulmak için evin temiz tutulması dışarıdan evin içine giriş yollarını kapatılması şarttır.

Alman Hamam Böceğinin Genel Özellikleri

Hamam böceği türleri gibi eklem bacaklılar grubu içinde olan küçük ve pis bir haşere türüdür. Hamam böceğinin simetrik olarak 3 ayağı başında bir çift antenli duyargası vücudu ve gövdesi sert kabuklu, Özellikle olup vücudunun iki yanlı bir çift kanat kapılar hamam böcekleri genelde uçarlar bağlı hamam böcekleri uçmasına karşında fazla mesafe alamaz. Kısa mesafeye uçtukları görülmüştür. Ancak kanatlarını uçmak için kullanmazlar, çok hızlı hareket eder kolaylıkla bir yerden bir yere geçebilirler.

Ortalama boy yapıları 1 santim ile 12 santim arasında, türlerine ve yaşadıkları iklime göre değişkenlik göstermektedir Hamam böceğinin vücut yapısı özel algılayıcılar yani mükemmel derecede işini gören Sonar sistemi ile donatılmıştır. Kendine yaklaşan bir tehlikeyi gördüklerinde hemen saklanarak tehlikenin geçmesini ve tehlikeden korunmalarına kolaylıkla sağlarlar.

Hamam böceklerinde olduğu gibi kalorifer böceği bir mekanda iki farklı türdeki insanı kolaylıkla ayırt edebilirler. Dünya genelinde yaklaşık olarak bilinen 4000 – 5000 olduğu belirtilmektedir Alman hamam böceği ısıran bir özelliğe sahip değildir. Ancak gıdaların arasında ve kullandığımız eşyaların içinde dolaştıkları için buralara dışkı ve salyalarını bırakarak insanlara hastalık bulaşmasında önemli rol oynarlar. Hamam böceklerinin beslenme şekli oldukça değişiktir.

Evdeki yiyecek kalıntılarını, meyve sebzelerin öz sularını açıkta bulduklarını çiğ ve pişmiş gıdalar, ölü böcek ve haşereler daha buna benzer pek çok şey, Alman hamam böceği ve kalorifer böceklerinin yiyecek grubuna girer. Hamam böcekleri besin bulamadıkları zaman ortalama olarak 30 ile 40 gün aç karnına yaşayabilmektedir Ayrıca sıvı ihtiyacını karşılayamasa bile ortalama bir hafta kadar dayanabildikleri görülmüştür.

Alman Hamam Böceği İle Mücadele

Kalorifer böceği ile mücadele oldukça önemli olup hamam böcekleri çok pistir. Her şeyi yedikleri için hep yerlerde dolaşıp insanların tükettikleri gıda ve kullandıkları eşyalar aralarında dolaşarak insan sağlığını tehdit ederler. Bu böceklerle mücadele mutlaka etkili bir ilaçlama yapılarak başarılı olabilir. Hamam böceği ilaçlamasında jel böcek ilaçlama hamam böceği ilaçlama şekilleri arasında en sağlıklı ve en kolay uygulanan yöntemdir.

Alman hamam böceğinden kurtulmak için açık alanlarda ve kapalı alanlarda farklı ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Çok yoğun böcek şikayeti olan mekanlar ve daha önce birkaç defa ilaçlama yaptırılıp sonuç alınamayan evlerde mutlaka kokulu hamam böceği ve kalorifer böceği ilaçlaması yaptırılmalıdır. Bireysel kendi başına böcek ilaçlama yapan insanlar kullandıkları ucuz ve etkili ilaçlar nedeniyle bu böceklerin direnç kazanmasına ve çok kısa sürede mekanı istila etmelerine sebep olmaktadır.

Böylesi durumlarda kokusuz ilaçlama hiçbir etki göstermez ve jel ilaçlamada yetersiz kalabilir. Daha önce ilaçlama yapılan mekanlarda Mutlaka kokulu yöntemle sisteminde hamam böceği ilaçlaması yapılmalı kullanılan ilaçlar da kokulu ve yakıcı özellikte böcek ilaçları olmalıdır. Alman hamam böceği ilaçlama yaptırmak için deneyimli ve profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşmek ucuz ilaçlama yapan insanlardan değilde işini hakkıyla yapan ekiplerden hizmet almak gerekir.

En etkili böcek ilaçları ve böcekleri kısa sürede öldüren ilaçlama teknikleri ile insan ve çevre sağlığını koruyan ilaçlama şirketlerinden haşere ilaçlama hizmeti alınarak Kalorifer böcekleri önlenebilir. Evinde Alman Hamam Böceği olup da ilk başlarda önemsemeyen ve daha sonra böceklerin çoğalarak her tarafa yayılmasıyla ilaçlama yaptırmaya kalkan pek çok insan erken davranmadığı için alman hamam böceğinden kurtulmakta oldukça zorlanmaktadır.

Alman Hamam Böceğinin Zararları

Unutulmaması gereken, böcekler insan sağlığı açısından pek çok zararlı organizmayı mekanlara ve eşyalara taşıyarak insanların hastalık kapmasına ve bulaşıcı hastalıkların insanlara yayılmasına sebep olur. Özellikle hamam böceği türleri kanalizasyonlarda yaşadıkları için oralardan vücut ve ayaklarına bulaştırdıkları Pis mikroplu bakterileri insanların yaşam alanlarına taşırlar. Alman hamam böceklerinin yok edilmesi için mutlaka ilaçlama firmaları ile görüşmek, bireysel mücadele yapmak yerine kapsamlı ve etkili bir mücadele şarttır.

Bu yazımızda alman hamam böceği yani Kalorifer böcekleri hakkında ilaçlama şekilleri ve bu böceklerin genel özellikleri arasında insanların hiçte hoşlanmadığı zararlar ve olumsuzlukları kısaca değinmeye çalıştık. Yaşadığınız kalorifer böceği şikayetlerinde Astek ilaçlama firmasını arayarak ilaçlama desteği alabilirsiniz. Alman hamam böceği ile kalorifer böcekleri sadece insan sağlığını tehdit etmez.

Aynı zamanda evdeki elektronik eşyaların içlerine girerek bozulmalarına ve pek çok iş yerinde alarm sistemlerinin boş yere aktif olmasına sebep olurlar. Kalorifer böceği yaz dönemlerinde çok daha fazla yumurta bıraktığı için sıcak havalarda çok daha fazla şikayete sebep olur. Alman hamam böceklerinin öldürülmesi bu böceklerden kurtulmak için yeterli değildir. Öncelikle eve giriş yolları kapatılmalı ve dış alanların böcek girişlerine karşı dönemsel olarak ilaçlanması gerekir.

Bina içinde çöp bırakılması nemli bölgelerin olması hamam böceği çeşitleri için oldukça cazip bir üreme alanıdır. Alman Hamam Böceği İlaçlama Servisi olarak apartman ve dairelerde yaşadığınız haşere şikayetlerinde kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama teknikleri ile mekan ve böceklerin durumuna göre en etkili ilaçlama hizmetini veriyoruz. Profesyonel ilaçlama için bizi tercih edebilirsiniz. Mutfakta Arı İlaçlaması hiç duydunuz mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir