0 542 799 13 13

Alman Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Mutfakta yiyecekleri kirleten Alman Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir? insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden pis alanları kendine yaşam yeri olarak kullanan kahverengi böcekler olarak bilinirler. Kalorifer böceğinden kurtulmanın yolları çeşitli yöntemler ile mümkündür. Bu yöntemlerden en etkili olanı kalorifer böceği ilaçlama yaptırmaktır. Ancak sadece ilaçlama ile kalorifer böceklerinden kurtulmak mümkün olmaz.

Böcek ilaçlamada önleyici çalışmalar pek önemsenmese de aslında böceklerin evlere giriş yerleri asıl sorunun kaynağıdır. Binalara atık su boruları, lavabo giderleri, kapı altları, pencere ve diğer zayıf noktalar ciddi böcek giriş yerleridir. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? şöyle bir düşünün, gece ışığı açınca mutfakta bir sürü sağa sola kaçışan böcek gördüğünüzü.

Sinirleriniz alt üst olur ciddi anlamda huzursuz olursunuz. Doğal kalorifer böceği mücadelesi için evinizi temiz tutmanız oldukça önemlidir. Böcekler boya, tamirat ve temizleyici kokularından hoşlanmazlar. Evinizi sürekli temiz tutarak böcekleri kaçırmanız mümkündür. Panda otu, bu bitki böceklerin solunum ve sinir sistemlerini tahrip ederek onları evinizden uzak tutar. Pudra şekeri ve kabartma tozu tuzak olarak kullanılır.

İkisi borik asit ile karıştırılır ve böcek yemi olarak hazırlanır. Böceklerin bulunduğu bölgelere konulur. Bunu tüketen zararlılar ölürler, çünkü soda midelerinde gaz yapar ve midelerini altüst ederek öldürücü etki yapar. Ayrıca sirkeli su ile evinizde temizlik yapmanız böcekleri kaçırır.

Doğal Kalorifer Böceği İlaçları Yeterli Olur Mu?

Yukarıda bahsi geçen doğal kalorifer böceği kaçırıcılar yeni oluşacak böcek şikayetlerini önlemede elbette faydalıdır. Ancak eve bulaşan kalorifer böcekleri her tarafa bıraktıkları yumurta ve yavrular sebebi ile evin geneline yayılmaya başlamışsa doğal çözümler yeterli olmaz. Kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez ise o bitki ve özü elbette böceklere karşı bir önleyici olsa da zaman içinde bağışıklık kazanan bu pis böcekler direnç kazanarak artık önlenemez hale gelmektedir.

Alman Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir? diyorsanız etkili bir ilaçlama yaptırmak en sağlıklı çözümdür. Son yıllarda gelişen sanayi ve teknoloji ile yeni nesil kalorifer böceği ilaçları üretimi yaygınlaşmış bu ilaçlar içinde jel kalorifer böceği ilacı hem son derece sağlıklı olması hem de böceklerin sinir sistemlerini felç ederek ani ölüm gerçekleştirir.

Böcek yumurtası bıraktırmaması ile oldukça etkili olmaktadır. Böceklerin imhası için evlere böcek girişi önlenmeli ve etkili bir kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Kalorifer böceklerinden nasıl kurtulurum? diye bizi arayıp ilaçlama talebinde bulunan müşteriler gerekli bilgiyi edindikten sonra ister temizlik yapma zahmetine katlanmadan jel ilaçlama yaptırarak ister. Aynı gün böceklerin imha edilmesini istiyor ise ulv yöntem talep ederek evdeki böceklerden ilaçlama ile kurtulabilir.

Haşere ilaçlama profesyonel ekiplere yaptırılmalı bireysel ve amatör yöntemlerin böceklere etki etmediği unutulmamalıdır. Kalorifer böceklerinin istilacı özellikleri önlem alınmadığı durumlarda evlerin kısa süre içinde ciddi böcek sorunları yaşamasına yol açacaktır. Ucuz ilaçlar ve deneyimsiz kişilerin yapacağı kalorifer böceği ilaçlaması istenilen sonucu vermeyecektir.

En Etkili Kalorifer Böceği İlaçlama Şekli 

Kalorifer böceklerinden kurtulmak için sıvı ilaçlama şekli, buharlı yöntem ve jel böcek ilaçlama uygulaması şeklinde üç farklı tipte ilaçlama türü mevcuttur. Buharlı ve kokulu ilaçlama aynı gün içinde çok büyük oranda bu böcekleri imha eder. Ancak evde temizlik yapılması zorunludur. Sıvı ve kokusuz yöntem uygulanırsa ev bir hafta silinmemeli kenar, köşelere sıkılan böcek ilacı ile temas eden ve yalayarak etkilenen kalorifer böceklerinin ölmesi beklenmelidir.

Jel kalorifer böceği ilaçlaması ise damlacıklar halinde metrekareye bir damla bırakılıp böceklerin yemi yemesi ve yuvalarında ölmesi bile diğer böcekler için sonun başlangıcıdır. Bu ilaçlama şekli yavaş ancak son derece etkili böcek öldürücü özelliğe sahiptir. Böceklerin saklanma alanlarına ve geçiş yollarına uygulanan bu yöntem sağlık açısından oldukça zararsızdır.

Evde ilaçlama yaptırmak hem sağlığınızı korumak hem de yiyecek ve mekanın böcekler tarafından istilaya maruz kalmaması için çok önemlidir. Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? diyenler yazımızda geçen ilaçlama türleri arasından kendilerine uygun gelen yöntemi talep ederek ilaçlama yardımı alabilir. Ancak yoğun böcek istilası görülen mekanlar için kokusuz ilaçlar yeterince etkili olmayacağı için buharlı uygulama yada jel yöntemi tercih etmelidir.

Atlas Türk ilaçlama ekibi olarak Evdeki Kalorifer Böcekleri Nasıl Yok Edilir? en iyi bilen ve doğru çözüm yolları uygulayıp mekanlarınızı zararlı böceklerden arındıran yüksek kaliteli ilaçlar kullanarak kalıcı ilaçlama çözümleri sunan bir anlayış ile böcek ilaçlama servisi veriyoruz. Nişantaşı İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir