0 542 799 13 13

Amerikan Hamam Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Amerikan hamam böcekleri endüstriyel alanlar başta olmak üzere apartman ve binalarda da çok sık rastlanan hamam böceği türlerinden biridir. Amerikan Hamam Böceği İlaçlama yaptırmak için doğru zamanın seçilmesi ve bu böceklerin ilk görülmeye başladığı zaman vakit kaybetmeden ilaçlama yaptırılması gerekir. Yetişkinleri 50 mm’den (3 inç) biraz daha uzun olabilmektedir. Yetişkin Amerikan hamam böcekleri, kırmızımsı kahverengi ya da akaju renklere sahiptirler. Başlarının arkasındaki bölge sarı şeritle çevrelenmiştir.

Çok hızlı üreme yeteneğine sahip oldukları için amerikan hamam böceği ilaçlama geç kalınmadan yaptırılmalıdır. Geç kalınmış ve mekanlara yoğun bir şekilde yerleşmiş olan amerikan hamam böceği ile mücadele daha zor olmakta ve basit usuller ve ucuz hamam böceği ilaçları ile asla mümkün olamamaktadır. İş yerlerinde amerikan hamam böceği mücadelesi periyodik olarak yapılmalıdır. Özellikle et, gıda, ve imalathane üzerine çalışan işletmelerde çok yoğun görüldükleri için buraların düzenli ilaçlanması gerekir.

Amerikan Hamam Böcekleri Nasıl Ürerler?

Dişi Amerikan hamam böcekleri, yumurtaları için koruyucu keseler yaparlar. Bu keseler kapsül şeklindedir. Hamam böceği kapsülü oluşturduktan sonra sıcak ve nemli bir yere bırakır. Ortalama bir Amerikan hamam böceğinin kapsülünde yaklaşık 16 adet yumurta bulunur. Yumurtalar çatladıktan sonra kapsül şeklindeki keseden küçük yavru hamam böcekleri çıkar. Bu henüz gelişmemiş böcekler büyüdükçe kabuk değiştirirler. Eğer yiyecek bolsa, Amerikan hamam böcekleri yumurtadan erişkinliğe 5 ay gibi kısa bir sürede ulaşırlar.

Hem dişi hem de erkek Amerikan hamam böceği uçabilen bir özelliğe sahip olup hamam böcekleri büyüdükçe kanatları gelişir. Amerikan hamam böceği mücadelesi kontrol altına alınmalarında zorunlu bir yöntem olup bireysel olarak mücadele ile başa çıkılması neredeyse imkansızdır. Sıcak ve nemli olan bölgeleri çok severler. Amerikan hamam böcekleri, Türkiye’de şehirlerde, özellikle kanalizasyon sistemlerinde oldukça yaygındır. Buralardan giderler yolu ile evlere girip şikayete neden olurlar.

Amerikan Hamam Böceği İle Bilinçli Mücadele

Hamam böceği mücadelesi bilinçli ekiplerin işi olup ucuz yöntemler ile bu zararlıların ortadan kalkacağına inanmak pek mantıklı değildir. Yaşam alanlarında amerikan hamam böceği ilaçlama yaptırmak insan sağlığı açısından oldukça mühimdir. Lağımlar ve binaların dışlarında, peyzaj alanlarında yaşam süren bu böceklerin insanlar için potansiyel hastalık mikrobu bulaştırıcı zararları dikkate alınarak her sene ilaçlama hizmeti yaptırılmalıdır. Amerikan hamam böceği ilaçlama yöntemleri özellikle bu alanların altında tutulması için büyük ehemniyet ister.

Evlere su ya da yiyecek bulmak için girerler. Pencere bantları hasar görmüşse buralardan ve kapıların altından kolaylıkla geçebilirler. Bu hamam böcekleri için bodrum camları ya da garajlar da oldukça yaygın giriş yerleridir. Amerikan hamam böcekleri evlere girdikten sonra genellikle banyoya, mutfağa, çamaşırlıklara ve bodrumlara giderler. Amerikan hamam böcekleri dışarıda yaprak, küçük odun parçacıkları, mantar ve yosun yiyerek beslenirler. Aynı zamanda küçük böcekleri de yerler.

Amerikan Hamam Böcekleri Nasıl Beslenir?

Zararlı amerikan hamam böcekleri iç mekanlarda elektrikli ev aletlerinin altında, boruların içinde, mutfak dolaplarında ve yerlerde yiyecek ararlar. Buldukları yiyecek kırıntıları, artıkları ve dökülmüş yemeklerden beslenirler. Ayrıca gece bırakılmış olan çöpleri onlar için bulunmaz bir beslenme alanı olup ev hayvanlarının yemlerini de yerler. Amerikan Hamam böceği İstilasının belirtileri ilk olarak çöpler, binaların bodrum ve garaj kısımları ile havalandırma bölgelerinde görülmektedir.

Evlere giren amerikan hamam böcekleri açıkta buldukları her türlü gıda maddesi ve kağıt benzeri şeyleri tüketirler. Geceleri evde çöp bekletilmesi ve tezgah üzerinde yiyecek bırakılması bu zararlının en sevdiği beslenme alanlarını evlerde bulması anlamı taşıdığı için oldukça yanlıştır. Amerikan Hamam Böceği İlaçlama profesyonel ilaçlama servislerine yaptırılmalı evlerde üremeye başlamış bu pis haşereler etkili ve doğru ilaçlama yöntemleri ile insanların başına bela olmaktan çıkarılmalıdır. En İyi Böcek İlaçlama Şirketleri ile çalışmadan önce yazımıza göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir