0 542 799 13 13

Apartman Ve Site İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Apartman Ve Site İlaçlama insanların yaşam alanlarında meydana gelen haşere problemlerini yok etmek için düzenli aralıklar ile yılda iki kez böcek ilaçlama yaptırılması gereken bir işlemdir. Dış alanlardan konutlara yönelen böceklerin bina içlerine yerleşerek daire  içlerine girmelerini önlemek için oldukça büyük öneme sahiptir. Apartman ilaçlama yöntemleri açık ve kapalı alanların ilaçlama işleminden geçirilmesi sırasında farklı özellikte haşere ilaçları ve site ilaçlama şekilleri olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Apartman ortak kullanım alanları ilaçlaması bina içlerinde kokusuz ilaçlama şeklinde yapılırken site açık alanları ilaçlama uygulamasında kokulu ve bahçe için kullanılan ilaçlar kullanılır. Böceklerin yaşam alanları olan bina etrafları ve yeşil alanlara yönelik önleyici ve imha edici şekilde yapılmalıdır. Site ilaçlama firmaları çok sayıda daire ve blok şeklinde binaya sahip sitelerde böcek ilaçlama hizmeti verir. Ancak bu hizmet kesinlikle bilinçli ve deneyimli elemanlar ile olmak zorundadır.

Apartman ve site ilaçlama konusunda hizmet vermenin toplum sağlığını korumada ön şart olduğunu iyi bilinmelidir. Bina ve site ilaçlama yapan ekipler donanımlı gerekli eğitimi almış uzman personel tarafından ilaçlama servisi verir. Bina ilaçlama ile site ortak kullanım yerlerinin ilaçlanması çok sayıda insanı ilgilendireceği için ortak karar alınması şarttır. Apartmanda pire ilaçlama uygulaması sıcak yaz aylarında çok fazla yapılan bir haşere ilaçlama şeklidir. Bu nedenle kokulu pire ilacı uygulanmadan önce bilgilendirme şarttır.

Apartman Ve Site İlaçlama Hangi Aylarda Yapılır?

Yaz dönemleri bütün haşere çeşitlerinin hareketlendiği ve toprak yüzeyine çıkarak hareketlilik sergilediği dönemdir. Gerek yumurtlama zamanı olan aylar gerekse çok sayıda böceğin görülmeye başladığı dönemlerdir. Bina ve apartman ilaçlama zamanı olarak nisan ayları ile eylül ayı arasında kalan zaman dilimleri oldukça önemlidir. Apartman ve site ilaçlama servisleri ısınan havalar ile bina içlerine dış alanlardan girmeye başlayan zararlı böcek türleri ile mücadele kapsamında çok yoğun talep görür.

Bina içi ilaçlama ve site yeşil alanları ilaçlama olarak iki farklı ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Site içindeki böcekleri ilaçlama ile yok etmek daha dikkatli bir yol izlenerek yapılmalıdır. Site ortak kullanım alanı ilaçlama yapılırken insanların yapılan ilaçlamadan etkilenmemesi için bilgi verilmelidir. Kokusuz ve insan dolaşımını etkilemeyen özellikte böcek ilaçları kullanılarak apartman ve site ilaçlaması yapılmalıdır. Güvenli site ilaçlama yaptırmak azami dikkat gerektirir.

Ancak site yönetimi tarafından tüm site sakinleri bilgilendirilerek her yıl düzenli bir şekilde site ilaçlaması işlemi uygulanması ve insanların gerekli bilgilendirmesiyle  mümkündür. Bina koridorları ve ortak kullanım alanlarında uygulanan ilaçlama şekline göre insanların uyarılması gerekir. Apartman ilaçlama yazısı asılarak bina sakinlerinin önceden haberdar edilmesi son derece önemlidir. Apartman ilaçlama firmaları içinde ekiplerimiz daima en iyi ilaçlama hizmetini ekonomik ilaçlama fiyatları ile vermektedir.

Site Ve Apartman İlaçlamanın Faydaları

Yüksek bloklar ve çok sayıda daire barındıran apartmanlardan oluşan site ilaçlama hizmeti dönemsel olarak gerekir. Dış alanlarda üreyerek çoğalan böceklerin site içinde yayılması ve evlere girmesini engellemek için erken tedbir alınması gerekir. Başta yeşil alanların ilaçlanması olmak üzere site ortak kullanım alanları ilaçlaması olarak aksatılmadan her yıl belirli aralıklar ile alınması gereken bir ilaçlama hizmetidir. Apartman ve site ilaçlamanın faydaları hem sağlık açısından, hem de hijyen için önemlidir.

Sitede haşere istilasına maruz kalmayı önlemede apartman ilaçlama servisi etkili olur. Site içinde dolaşan kedi köpek benzeri evcil hayvanların bulaştırdığı pire ve bit gibi çeşitleri zararlı haşerelerin sitede ilaçlama yapılması ile daire içlerine yayılması önlenir. Mikrop bulaştıran zararlı böcek çeşitlerinin imha edilmesi için site içinde ilaçlama yapılması önemlidir. Apartman ve site yaşamı için tehdit oluşturan zehirli böcekler ve insanları ısıran haşereler için sitede ilaçlama yaptırmak son derece yararlıdır.

Hem böcek imhası, hem de önleyici site ilaçlaması için gerekli tedbirler her yıl belirli periyotlar halinde yaptırılmalıdır. Site yaşamı kalabalık insan barındıran bir özelliğe sahip olduğu için düzenli apartman ve site ilaçlama yaptırmak şarttır. İnsan sağlığı için gerekli bir işlem olan apartman ilaçlama ve bahçe ilaçlaması olası zararlı böcek çeşitlerinin yaşam alanlarına sızmalarını engeller. Ev ve apartman ilaçlama yaptırmadan önce kısa bir araştırma işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir