0 542 799 13 13

Arı İlaçlama Yöntemleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

İnsanların tehdit olarak algıladığı uçan bir haşeredir arılar. Yaban arıları ile mücadele için Arı İlaçlama Yöntemleri profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Arı sokması tehlikeli midir? apartman ve binaların çatı bölümlerinde sıkça karşılaşılan arı sorunları ilaçlama yapılmadığı takdirde insanlar için ciddi tehlike oluşturur. Yaşam alanlarında insanlara saldıran arıların sokması sonucu insanlarda korku ve paniğe neden olmaktadır.

Arı sokması normal insanlarda çok fazla risk oluşturmasa bile alerjik yapılı insanlar için ciddi risk içerir. Hangi gibi durumlarda arı türleri tehlike olur benzeri sorular hep sorulmaktadır. İnsanların endişesinin bu konuda bir hayli yoğun olduğu çoğu kişinin arıdan çekindi bilinen bir durumdur. Eşek arıları ve yaban arıları ciddi tehlike potansiyeline sahip türlerdir. Sağlıklı bir insanı üç adet arının sokması hastanelik etmeye yetecektir.

Eşek Arısı Ölümcül Zehir Taşır Mı?

Eşek arılarınız zehri bal arısına oranla çok daha etkilidir. Bunun ana sebebi bal arısı kişiyi sokunca ölür. Ancak yaban arıları birden fazla sokma riski olan türlerdir. Beş adet eşek arısı sokan bir insanda çok ciddi tehlikeler ortaya çıkması kaçınılmazdır.  Arıların soktuğu insanda ölümcül belirtiler ortaya çıkmakta bazı durumlarda insanların kaybedilmesi bile mümkün olmaktadır. Evlerde görülen arı peteği ciddi riskleri beraberinde getirir.

Sarı eşek arıları iki cins olup bir kısmı bal arısından biraz daha iri diğerleri ise normal arılardan iki üç kat daha iri yapıdadır. Bunların bünyesindeki zehir çok daha tehlikeli ve insanlar için oldukça risk taşır. Arılardan korunmak için arı yuvalarına yaklaşmamak ve rahatsız etmemek gerekir. Çatı ve tavan aralarındaki arı petekleri bazı durumlarda ciddi sorunlara neden olur. Çatıda arı ilaçlaması bu yönü ile oldukça önemli bir hizmettir.

Arılar İle Mücadele Nasıl Olmalıdır?

Arılara karşı ilaçlama zehirli ve insanları sokarak sağlık sorunları oluşturan yaban arıları için önleyici çözüm olur. Pek çok yönden bizlere faydalı iken apartman ve dairelerde görüldükleri zaman olası sokma tehlikeleri nedeni ile risk potansiyeli olurlar. Eşek arıları ile mücadele nasıl olmalıdır? bunun doğru anlaşılması gerekir. Bireysel olarak arılara müdahale etmek çok tehlikeli bir davranış olur. Bu gibi yaklaşımlardan kaçınmanız gerekir.

Arıların yaşam alanları olan yeşil alanlarda çevreye zarar veren kimyasallardan uzak durmak önemlidir. Bina içleri ve çatı aralarında uygulanan yöntemler kapalı alanlara yönelik olup dış alanlara göre daha sınırlı etki gösterdiği için etrafa ilaçların dağılması söz konusu olmaz. Bu nedenle sisleme şeklinde ilaçlama kapalı alanlarda son derece faydalıdır. Kısa sürede arıların yok edilmesine ve daha uzun süre kalıcılık sağlar.

Bilinçli Arı İlaçlamanın Önemi

Bahçe ve yeşil alanlarda arılar ile mücadele nasıl olmalıdır? çevreye zarar verip çok sayıda hayvanın telef olmasına neden olacak bir duruma yol açılmamalıdır. Geniş çaplı arı ilaçlama yöntemleri doğadaki dengeler açısından riskli olup belki de en faydalı haşerelerin bile yok edilmesine yol açar. Bu nedenle etraftaki canlı türlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Daire ve evlerde arılar ile mücadele profesyonelce uygulanır.

Arı İlaçlama yapmak hem arıların insanlara zarar vermelerini önler hem de daha uzun süre kalıcılık sağlar. Kapalı alanlarda haşere mücadele daha dar etkilere sahip olup kullanılan ilaçların etrafa dağılma olasılığı çok daha sınırlıdır. Arı kovanı imhası için çatı araları ve bina içlerinde spreyleme yöntemle zor girilen alanlarda arıların yok edilmesi çok zor olup önce arıları etkisiz hale getirdikten sonra peteğin dağıtılması ve yerinden alınması gerekir.

Arılar Ne yer Faydası Var Mıdır?

Arılar nasıl beslenir? yer yüzünde pek çok haşere ve uçkun canlılar yeşil alanlarda bitkiler ve böcekler ile beslenerek varlıklarını sürdürürler. İnsanlara faydalı olan arılar olarak bilinen bal arıları çok fazla sorun kaynağı oluşturmadığı için ilaçlama konusunda pek şikayet gelmez. Ancak yaban arıları ve eşek arıları yaz aylarında sıkça insanların yaşam alanlarında sorunlara yol ve evlerin çatı aralarına kovan yaptıkları için oldukça rahatsız edici ve tehlikelidir.

Yabani arılar nasıl beslenir? doğada her böcek ve haşerenin bir amacı ve görevi olduğu gibi yaban arılarının da tarım alanlarında insanların ekinleri ve ürünlerine zarar veren pek çok böcek türlerinin kontrol altına alınmasında insanlara büyük faydaları vardır. Sarı arılar nasıl beslenir en çok merak edilenlerden biri sarı renkli arılar olarak bilinen eşek arılarının beslenme şekli olup bu zararlılar da yine doğada çeşitli böcek ve haşereleri yiyerek beslenir ve insanlar için oldukça faydaları vardır.

Arıların Zararlarına Karşı Önlem

Etçil olarak beslenen arıların yaşam alanlarına girip kraliçe arının gözetiminde kovan örmesi ve buraya koloni kurması elbette insanlar için hayli sıkıntılı olup böylesi durumlarda böcek ilaçlama firmaları ile görüşülüp bina ve apartmanlarda arı ilaçlaması yaptırılarak insanların sokulması önlenmeli evlere giren bu zararlıların saldırılarına maruz kalmamak için gerekli tedbirler alınmalıdır. Çiçeklerin ve bitkilerin aşılanmasında çok önemli yere sahiptir bal arıları.

Son yıllarda ciddi manada azalma sürecine girmiş bunun bilinçsiz ilaçlamalar yapılması ve diğer yabani arıların saldırısı sonucu nüfuslarında bir hayli eksilme olduğu için bilim adamları insan neslinin devamı için bal arılarının korunması ve mutlaka çevreye kalıcı zararlar vermeyen tarım ilaçlarının gelişigüzel kullanılmaması istenmektedir. Yaban arıları nasıl beslenir? bunun cevabı etçil oldukları için böcek ve haşereler hayvan leşleri gibi pek çok şeyi tüketirler.

Eşek Arıları Nasıl Yok Edilir?

Eşek arılarının yok edilmesi için ani öldürücü arı ilaçları kullanılarak böcek ilaçlama hizmeti verilmelidir. Arıların tehlikesi insan sağlığı için ciddi riskler meydana getirir. Bu nedenle arı mücadelesi şarttır. Çatı arasına arılar nereden gelir diye bizi arayan ve gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşar. İnsanlar arıların tehlikesinden kurtulmak için ilk karşısına çıkan ilaçlama firmalarına ilaçlama yaptırması bazen arıların yok edilmesine yeterli olmamaktadır.

Arı ilaçlama servisinin arılar konusunda yeterli deneyim ve donanımdan yoksun olması en büyük sorundur. Sadece ilaçlama yaparak arıların yok olacağını söylemek çoğu zaman mümkün değildir. İnsanları yanlış bilgilendirip mağdur olmalarına sebep olmak asla doğru olamaz. Arı kovanı alınmadan arı kolonisi asla sana ermez ve kovan içinde bulunan kraliçe arı peteğin içinde yeni arı kolonisinin devamını sağlar. Arılar ile mücadele profesyonelce olmalıdır. Aksi durumda boşa çaba harcarsınız.

Arı İlaçlama Ne Zaman Yapılır?

Arı ile mücadele nasıl yapılır? tam olarak bilmeden ve uzman arı ilaçlama personeli olmadan arı kovanına müdahale etmek ciddi tehlike doğurur. Özellikle büyük eşek arıları insanın etini ısırıp koparacak kadar tehlikeli ve ölümcül türlerdir. Arı İlaçlama Yöntemleri genellikle öğleden önce ve akşam saatlerine yakın yapılır. Bunun sebebi sabah arıların yuvadan çıkış zamanları akşam ise yuvaya dönüş saatleridir. Ayrıca öğle sıcağında müdahale sıcak nedeni ile zorlaşır.

 Bu saatlerde arıların ilaçlama yapılması hem tehlikeli hem çok yoğun arı hareketliliği olacağı için mutlaka donanımlı arı ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. Bireysel olarak arılara müdahale etmek oldukça zararlı olup arı sokması kaçınılmaz olur. Bu şekilde bireysel davranmakla birden fazla arı sokmasına maruz kalınması halinde mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz olası damar ve solunum yolu tıkanmasına sebep olma riskine karşı ciddi önemlidir. 

Arı İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Arı ilaçlama şirketleri binaların balkon ve çatı arası gibi kısımlarında eşek arısı yuvası olan kısımlarda ilaçlama yaparak arı kovanını imha etme konusunda bilinçli hizmet verirler. Arı ilaçlama servisi olarak yaşadığınız arı sorunları karşısında böcek ilaçlama hizmetleri verip kalıcı çözüm sunuyoruz. Çatı arasındaki arı kovanı önce ilaçlanıp sonra mümkünse imha edilmelidir. Çatı arası ilaçlanarak başka bölgeye yeniden kovan yapmalarını önlemek büyük önem taşır.

Arı ilaçlamasında sadece ilaç sıkmak tam çözüm için yeterli olmaz. Arıların giriş bölgeleri, ve yeniden koloni kurmaya uygun yerler belirlenip önlem aldırılmalıdır. Kapalı mekanda sisleme arı ilaçlama ile açık alanlarda duruma göre spreyli yöntem seçilebilir. İlaçlama yapan kişi mutlaka koruyucu kıyafet giyerek tüm tedbirleri alarak arılara müdahale etmelidir. Ayrıca arı saldırısına karşı insanların uyarılması daha rahat bir ilaçlama için önemlidir. Arı mücadelesi zordur ve ucuza yapılamaz.

Arı İlaçlama Fiyatı Ne Kadardır?

Arı ilaçlama fiyatları pek çok haşere ilaçlama ücreti ile kıyaslandığı zaman daha maliyetlidir. Arı mücadelesi hem tehlikeli, hemde çok zor olduğu için ucuz arı ilaçlama  fiyatı veren böcek ilaçlama firmaları ile çalışmak olası sorunlar yaşamanıza neden olur. İstanbul ilaçlama firmaları arasında çoğu bazı ilaçlama servisleri yeterince deneyimli personel bulamadığı için arı ilaçlama yapmaz. Arı ilaçlama şekli özellikle çatı arasında oldukça profesyonel ve donanımlı arı ilaçlama şirketlerince yapılmak zorundadır.

Sadece ilaçlama yaparak kısmi çözümler ulaşılamayan bölgelerde kovan yapan arıların yok edilmesi için çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Arı ilaçlama fiyatları böcek ilaçlama servisleri tarafından kullanılan arı ilaçları ve uyguladıkları ilaçlama yöntemlerine göre değişmektedir. İstanbul arı ilaçlama fiyatları ortalama olarak 150 liradan başlar duruma göre 350 liraya kadar çıkabilir. Tavan arası ve çatıdaki arılara müdahale son derece zor, bir o kadarda risklidir. Zaman ve işçilik gibi durum gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir