0 542 799 13 13

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? eşek arılarının yuvası nasıl yok edilir? elbette arı sorunu yaşayan insanların en fazla merak ettiği konudur. Arı ilaçlama böcekler ile mücadeleye oranla çok daha zor bir durumdur. Arıların insana saldırması ve sokarak ciddi sağlık sorunlarına neden olmaları arıların tehlikesi hakkında bilinçli davranmayı zorunlu kılmaktadır. Arıların tehlikesi çatı aralarına ve evlerin mutfak aspiratör borularına petek yapmaları sonucu çok fazla ortaya çıkmaktadır.

Arılardan kurtulmak için bireysel tedbirler almaktan korkan insanların mutlaka arı ilaçlama firmaları ile görüşerek profesyonel arı ilaçlama desteği alması gerekir. Arıların yok edilmesi için öncelikle arı peteği olan bölgelerin dikkatli bir şekilde ilaçlanması gerekir. Tavan arası ve arıların kovan yaptığı bölgeye girilme imkanı varsa ilaçlama yapıldıktan sonra arı peteğinin imha edilmesi gerekir. Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? iyi bilmek ve donanımlı firma ile çalışmak gerekir.

Eşek arısı yuvası nasıl yok edilir? yaz geldiği zaman arılar için ilaçlama talepleri ciddi oranda artış gösterir. Buda bazı durumlarda insanların arılar tarafından sokulmasına neden olmaktadır. Bal arıları, sarıca arılar ve eşek arıları gibi binalara pek yuva yapan arılar olmadığı için bal arıları eşek arılarına oranla çok daha zararsızdır. Bu nedenle bal arısı şikayetleri çok nadir yaşanma arı ilaçlama hizmeti genel olarak yaban arılarına karşı verilmektedir. Eşek arısı kovanını yok etmek için öncelikle bulunduğu bölge tespit edilmelidir.

Arıların yoğun hareket ettiği bölge ve arıların girip çıktığı nokta arı yuvasına çok yakın bir konumda olur. Arılardan kurtulmak için bireysel çaba gösterip sokulma riskine girmeden mutlaka uzman bir arı ilaçlama servisi ile görüşülmelidir. Eşek arılarına karşı ilaçlama yapılması için uzman ve donanımlı arı ilaçlama şirketleri tercih edilmelidir. Arıların ürediği bölge önce etkili bir şekilde ilaçlanıp, daha sonra arı kovanı imha edilmelidir.

Arıların Kalıcı Olarak İmhası Mümkün Mü?

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? sorusu kadar aslında diğer bir önemli konu arılar kalıcı olarak nasıl önlenir? konusudur. Çoğu arı ilaçlama firması arılara karşı sadece ilaçlama yaparak sonuç alınacağını düşünür. Halbuki arılardan kurtulmak için ilaçlama geçici bir çözümdür. Her zaman arı kovanına ulaşmak mümkün olmaz. Bu durumda arıların girdiği bölge ilaçlanmalı ve çatının diğer kısımlarında arı girişine müsait bölgelere ilaç sıkılmalıdır. Ayrıca arı kovanı yapılmaya müsait bölgeler insanlara anlatılarak zayıf noktaların gerekli tedbirler çerçevesinde kapatılması sağlanmalıdır.

Eşek arısı kovanını yok etek için kovanının bulunduğu bölgeyi açmak gerekmesine karşın, her zaman bu mümkün olmaz. Bazı durumda çok maddi kayba neden olacağı için çatı ve tavanda kırma ve kesme yapılmadan sadece ilaçlama yapılarak ta arılardan kurtulmak mümkündür. Eşek arısı kovanı nasıl yok edilir diye bizi arayan insanlar çeşitli arı sokması şikayetleri sonucu panik içinde arı ilaçlama yaptırmayı talep etmektedir. Bireysel olarak eşek arıları ile mücadele mümkün değildir.

Bu gibi çözüm arayışına giren insanlar ya arı sokmasına maruz kalmakta, yada onca çabaya karşın sonuç alamamaktadır. Eşek arılarının yuvaları çok farklı yerlerde karşımıza çıkmaktadır. En fazla karşılaşılan eşek arısı petekleri, çatı ve tavan araları, balkonlarda otomatik açılıp kapanan panjur arasında, pencere kenarları ve duvar içlerinde görülür. Özellikle yeşil alanlar ve ağaçlık bölgelerde arı şikayetleri daha yoğun yaşanmaktadır.

Arıların ağaçlık bölgeler ve çiçeklerin yoğun olduğu ortamlarda çok aktif olması yerleşim alanlarına yönelip yuvalanmasına sebep olur. Ağaçlık bölgelere yakın binaların çatılarının içine girip buralara yuva yapan eşek arısı zamanla insanlar için ciddi bir risk potansiyeli oluşturur. Eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? konusu oldukça mühimdir. Amatör olarak arı mücadelesi oldukça riskli olduğu için bu yola tevessül etmek tehlikelidir. Pek çok insan bireysel arıları kaçırıp öldürmeye çalışır buda ciddi risktir.

Eşek Arısını Öldürmek

Arı sorunundan kurtulmak için öncelikle ilaçlama yapılmalı ve binanın zayıf noktalarında tedbir alınması tavsiye edilmelidir. Alçıpan tavan ve çatı içlerine petek ören yaban arıları ile eşek arısı burada kolonisinin devamını sağlamak için yuvalanır. Eşek arılarının gözden uzak ve ulaşılması oldukça zor yerlere arı peteği yaparak larvaları bu petek içinde koruma altına alıp bir sonraki mevsim için arı soyunun devamını sağlamak için çatı aralarına kovan yaparlar.

Eşek arısı yuvasından kurtulmak için öncelikle arıların peteği bulunarak imha edilmeli, daha sonra ilaçlama ile kalıcı çözüm sunulmalıdır. Yaban arısı ve eşek arıları saldırgan yapıda arı çeşitleri olduğu için kendilerine rahatsızlık verilmesi durumunda insanları sokarlar. Arı sokması alerjik yapıdaki insanlarda ciddi sağlık sorununa ve ölümlere bile neden olabilir. Bal arısı bir defa soktuğu zaman ikinci sokmaya gücü yetmez ve çoğunlukla ölür. Ancak eşek arıları tekrar, tekrar insanı sokma özelliğine sahip oldukları için eşek arısı sokması tehlikelidir.

Arı Yuvasından Nasıl Kurtulunur? diye bizi arayıp arı ilaçlama servisi talep eden müşterilerin arılar tarafından sokulduğu çokça görülür Astek arı ilaçlama firması olarak sadece insanların yaşam alanlarına doğrudan tehdit oluşturan ve yok edilmeleri zorunlu olan eşek arılarına karşı arı ilaçlaması yapıyoruz. Eşek arısı kovanını yok etmek için donanımlı ve eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? iyi bilen bir ilaçlama görevlisi arılara karşı ilaçlama yapmak zorundadır.

Arı peteğini almak mümkünse alınıp imha edilmeli şayet ulaşılması mümkün olmayacak bir bölgede ise dumanlı ilaçlama yaparak arıların bulundukları ortamda komple imhaları zorunludur. Arı mücadelesi donanımlı ilaçlama firmalarından alınmak zorundadır. Arıların malum olduğu sorunlar hem sağlık açısından hemde insanların huzurunu kaçırma yönünden çok sıkıntılıdır. Arı şikayetlerinizde Astek ilaçlama ekibinden profesyonel arı ilaçlama servisi alarak arısız bir ortamda yaşayabilirsiniz. Haşere İlaçlama Fiyat Listesi yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir