0 542 799 13 13

Bahçe Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Bahçe Böcek İlaçlama uygulaması ile ev böcek ilaçlama uygulamaları oldukça farklıdır. Bahçe ilaçlaması nasıl yapılır? bahçe ilaçlama için kullanılan haşere ilaçları nelerdir? bu yazıda bahçe ilaçlama hizmeti ve doğal çözümler hakkında kısaca bilgilendirme yapacağız. Açık alanlar ile kapalı mekanların ilaçlama şekli kadar kullanılan bahçe ilaçları ile ev ilaçlama ilaçları arasında ciddi farklar mevcuttur. Bahçe böcek ilaçlama ile bahçe fare ilaçlama servisi için kullanılan ilaçlar hem hava şartlarına göre, hemde sokak hayvanları ve evcil hayvanların zarar göremeyecek şekilde uygulanmasını zorunlu kılmaktadır.

Aksi takdirde yanlış bahçe ilaçları kullanımında bahçedeki bitkiler ciddi şekilde zarar görebilir. Ayrıca kullanılacak bahçe ilaçlarının çimlere ve bahçe bitkilerine zarar vermemesi gerekir. Bahçedeki bazı ağaç ve süs bitkileri hassas olduğu için kullanılacak bahçe ilaçlarının iyi seçilmesi ve dozunun doğru oranda ayarlanması uzman ilaçlama firmalarınca yapılmalıdır.

Bahçe böcek ilaçlama kapsamında ilaçlaması yapılan haşereler arasında, pire ilaçlama, ağaç kurdu ilaçlama, kulağa kaçan ilaçlama, salyangoz ilaçlama, fare ilaçlama, gümüş böceği ilaçlama, çıyan ilaçlama, kırkayak ilaçlama, akrep ilaçlama, kertenkele ilaçlama ve benzeri haşereler için kokulu böcek ilaçları kullanılarak bahçe haşere ilaçlama hizmetleri verilmektedir. Bahçeler evlerin etrafında hem süs bitkilerinin olması ile evlere ferahlık verir, hemde insanların doğal dinlenme mekanları olarak oldukça önemli mekanlardır.

Bu nedenle bahçelerin  böceklerden arındırılması için özek bahçe ilaçlama yöntemleri ve profesyonel bahçe ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Astek bahçe ilaçlama şirketi olarak, hassas bitkilerin zarar görmeden bahçe ve ev zararlılardan arındırılması işini yapmaktadır. İnsanları ısıran ve sokan pek çok böcek ve haşere türü bahçelerden evlere yönelerek insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder.

Bahçe İlaçlamanın İncelikleri

Bahçe ilaçlaması, ev ilaçlamasından farklıdır. Bahçe ilaçlaması yaparken evdeki haşerelerden kurtulma yöntemleri oldukça değişkenlik gösterir. Açık havada yapılacak ilaçlamada hava sıcaklığı, havanın rüzgarlı olup olmaması, kullanılan ilacın bitkilere ve hayvanlara zarar verme olasılığı gibi birçok etken dikkate alınarak ilaçlama şekli belirlenmelidir. Bahçe ya da bitki ilaçlamasının nasıl yapıldığından önce, bahçenize haşerelerin gelmesini önlemenin, sağlıklı bir bahçe düzeni oluşturmanın oldukça önemli faydası mevcuttur.

Bitki ekilen toprağın sağlıklı, organik toprak olması ekilen bitkilerin çok daha sağlıklı ve çok daha iyi gelişmesine olanak sağlar. Demir, çinko, baryum, kalsiyum, sülfür ve magnezyum gibi mineraller içeren yosun, bitkilerin gövdelerine değmeyecek şekilde toprak üzerine serilen organik veya inorganik maddelerden oluşan bir örtü olan malç, gübreleri besleyip bitkilerin hastalıklara karşı direncini arttırdığından bunları bahçenizde kullanın.

Bahçenizde düzeni sağlamak önemlidir. Bahçedeki hastalıklı ve zayıf bitkilerden, çalı gruplarından bir an önce kurtulmak gerekir. Bahçenizi damla sulama yöntemiyle sulayın. Çimleri ıslak tutmak böcekleri bahçenize çeker. Bazı böcekler bahçenizdeki zararlı haşereleri ortadan kaldırdığı için bahçe için önemli görevleri vardır. Bahçenizdeki zararlı böceklerle ve larvaları ile beslenerek doğal yolla bahçenizi haşerelere karşı korumuş olurlar. Bu faydalı böcekleri, satın alarak ya da yemeyi sevdikleri bitkileri bahçenize ekerek işbirliğine davet edebilirsiniz.

Bahçedeki zararlı böceklerin önlenmesi için dönemsel bahçe ilaçlama yapmak zararlı böcekleri yok etmek için oldukça önemlidir. Bahçe ilaçlamada bilinmesi gereken bahçenin doğru haşere ilaçları kullanılarak yapılması  bitkileri kurutan özellikte ilaçlardan kaçınılması gerekir. Astek bahçe ilaçlama hizmetleri olarak yeşil alanlarınızı korumak için profesyonel bahçe ilaçlama servisi veriyoruz.

Bahçede Böcek İlaçlamanın Önemi

Bahçe ilaçlama en fazla yapılan açık alan ilaçlamasıdır. Bahçe ilaçlama fiyatları kullanılan böcek ilacı, bahçenin büyüklüğü ve bahçedeki böcek türü dikkate alınarak belirlenir. Yaz aylarında bahçede pire, kırkayak, çıyan, fare, kene, akrep, karınca, kulağa kaçan gibi zararlı türleri çok fazla görüldüğü için apartman ve villaların bahçelerinde ilaçlama yaptırılması kaçınılmaz hale gelir.

Özellikle apartman ve sitelerde oyun alanları, kamelya ve yüzme havuzu gibi bölgeler insanların çok fazla zaman geçirdiği bölgeler olduğu için insan sağlığını tehdit eden böceklerin bu alanlardan uzak tutulması gerekir. Bahçe ilaçlama firmaları ağaç ilaçlama, çim ilaçlama gibi değişik ilaçlama türleri ile insanlara ilaçlama hizmeti verir. Bahçe ilaçlama şekli genelde spreyli yöntem ile kokulu bahçe ilaçları kullanılarak bilinçli şekilde yapılmalıdır.

Bahçede böcek ilaçlama bazı insanlara kolay ve sıradan bir iş gibi gelebilir. Ancak çok sayıda bitki ve ağaç bulunan bahçelerde doğal olarak değişik haşereler yaşamaktadır. Böceklere karşı ilaçlama yapılırken bahçedeki çimler, çiçek ve ağaçlar korunmalı yanlış kullanılacak ilaçlar ve aşırı dozda böcek ilacı uygulanması durumunda bahçedeki bitkilerin zarar görerek kurumasına yol açılacağı asla unutulmamalıdır. Bahçe ilaçlama servisleri kaliteli ilaçlar kullanarak hizmet vermelidir.

Karınca, salyangoz, kertenkele, arı, akrep, kene, benzeri bahçe zararlılarının önlenmesi bilinçli bir şekilde yapılacak ilaçlama ile ortadan kaldırılır. Amatör ve bireysel olarak yapılacak ilaçlama sonrası bahçedeki bitkiler başta olmak üzere insanların ciddi zararlar görmesi kaçınılmaz hale gelebilir. Bahçe böcek ilaçlama doğru zamanda ve etkili bahçe ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Evdeki Zararlı Böcekler yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir