0 542 799 13 13

Bahçe İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Bahçe İlaçlama Servisi, özellikle ilk bahar ve yaz döneminde çok fazla yapılan bir ilaçlama türüdür. Bahçedeki böceklerden kurtulmak için ilaçlama servisi almak şarttır. Ancak bahçede böcek ilaçlama yaparken çimlerin kullanılan ilaçlardan zarar görmemesi için doğru oranda ve çimleri yakmayacak özellikte haşere ilaçları kullanılmalıdır. Bahçe ilaçlama nasıl yapılır? iyi bilen ilaçlama firmaları ile görüşüp gerekli desteği almak gerekir.

Bahçe içinde çeşitli bitkiler ve ağaçlar olduğu için buralarda pek çok haşere çeşidi yaşam sürer. Pire, akrep, çıyan, kırkayak, hamam böceği, salyangoz, kulağa kaçan böceği, kertenkele gibi pek çok böcek bahçede yaşama imkanına sahip olduğu için buralarda üreyerek bitkilere ve yeşil alanlara zarar vermekle kalmaz evlerin içlerine kadar girmektedir. Bahçe ilaçlama servisleri yabani otlar ve bitkilere zarar veren haşereler ile mücadele eder.

Site ilaçlama, apartman ilaçlama, villa ilaçlama gibi sıkça yapılan ilaçlama hizmetlerinde yeşil alanların ilaçlanması ve bahçede böcek ilaçlama oldukça sık yapılır. Bahçelerdeki bitkilerin zararlılardan korunması amacı ile yapılan ilaçlama yanında binaların içine ve dairelere yönelen haşereleri önlemek içinde ilaçlama yapılmaktadır. Yaz dönemlerinde öğle saatlerinde sıcağın çok fazla olduğu zaman bahçe ilaçlama uygulaması bazen istenmeyen ağaç kuruması ve bitkilerin zarar görmesine yol açabilir.

Bahçe ilaçlama zamanı sabah saatleri ile akşam serinliğine yakın zamanlarda yapılırsa çok daha iyi olur. Ancak her zaman bu imkan elde edilemez. Bu durumda sıcakta yapılan ilaçlama için kullanılacak ilacın dozu düşük olmalı ve çok titiz bir ilaçlama yapılarak bitkilerin yapılan ilaçtan zarar görmemesi sağlanmalıdır. En etkili bahçe ilaçları kullanılarak bahçede böceklerin hem bitkilere zarar vermesini önlemek hemde evlere bahçeden haşere girişlerini ortadan kaldırmak şarttır.

Bahçe İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe ilaçlamasının önemi çok sayıda yeşil bitki ve ağaçların olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca bahçede yaşayan değişik türde böcek ve haşereler zararlı oldukları kadar faydalı özelliklere sahip oldukları için yapılacak bahçe ilaçlama servisi çok dikkatli olmak durumundadır. Bahçede pire ilaçlama ile ağaçlarda arı ilaçlaması esnasında kullanılan ilaçlar kadar uygulama yapan ilaçlama elemanı son derece bilinçli olmak zorundadır.

Bahçe ilaçlama fiyatları ucuz olduğu için tercih edilen bir kişi ve ekibin yapacağı özensiz ve yanlış ilaçlama sonucunda ciddi hasarlar yaşanması kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle bahçede böcek ilaçlama oldukça donanımlı ve profesyonel olarak yapılması gereken bir hizmettir. Ucuz bahçe ilaçlama servislerine ilaçlama yaptırıp yeşil alanlarınıza zarar vermeniz ciddi kayıplara neden olabilir. Buda bahçedeki bitkilerin kuruması gibi istenmeyen durumlara neden olmaktadır.

Bilindiği gibi açık alanlar ve bitki örtüsü olan bölgeler çok sayıda haşere çeşidi için cezbedici bir etkiye sahiptir. Her böceğin sevdiği ve sevmediği bitki türü olmasına karşın böceklerin saklandığı alanlar genellikle bina etrafı ve bitkilerin kökleri ile dalları arasında olan bölümlerdir. Uçan haşereler daha çok bitkinin gövde bölümünde görülürken, yürüyen haşere çeşitleri köklerde ve toprak zeminlerde çok daha fazla görülür. Nemli bölgeler, duvar kenarları ve serin olarak bilinen kuytu az güneş alan alanlarda pek çok böcek çeşidi gizlenir.

Bu nedenle bahçe ilaçlama esnasında böcek üreme alanları ile haşerelerin saklandıkları bölgeler iyi ilaçlanmalıdır. Astek böcek ilaçlama şirketi hem açık alanlarda hemde kapalı mekanlarda yaşamınızı zorlaştıran ve sizin kullanım alanlarınıza zarar veren böcekleri etkili ilaçlar kullanarak imha eder. Bahçede uçan haşereler ile bitkilerin yaprak ve köklerini kemiren böceklerin önlenmesi için en etkili bahçe ilaçlarını kullanmak ve bunu da bilinçli olarak uygulamak şarttır.

Bahçe İlaçlama Zamanı

Bahçede böcek ilaçlama bahar dönemlerinde çok sık yapılmaktadır. Böcek ve haşereler havaların ısınması ile birlikte ciddi anlamda artış gösterir. Çimlere zarar veren böcekler ile bahçedeki ağaçlara zarar veren her türlü haşerenin önlenmesi için geniş kullanım alanı olan ve bitkilere zarar vermeyen profesyonel bahçe ilaçları kullanılmalıdır. Bahçe İlaçlama Servisleri yeşil alanlardaki böceklerin yeşil alanlardan arındırılmasında önemli görev üstlenir.

En doğru bahçe ilaçlama zamanı böceklerin üremeye başladığı zaman aralığı olup, böceklerin giderek yayılmasını önlemek şarttır. Bahçe ilaçlama sadece bahçedeki bitkilerin korunması açısından değil, evere bahçe ve dış alanlardan böcek girişlerini de önleme özelliğine sahiptir. Ev ve iş yerlerinde kullanılan haşere ilaçları ile bahçelerde kullanılan ilaçlar birbirinden farklıdır. Kokusuz haşere ilaçları kullanarak bahçede böcek ilaçlama yapılamaz. Böcek İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir