0 530 667 01 19

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Evlerde görülen Banyo Ve Tuvalet Böcekleri İle Mücadele sağlık yönünden oldukça gereklidir. Zararlı olarak bilinen nem böceği türleri içindeki gümüşçün yani gümüş böcekleri insan sağlığına risk içeren bir böcektir. İlaçlama yaptırmadan önce banyo ve tuvalet böceği hakkında kısaca bir bilgi verip bu böceklerin önlenmesinde erken müdahale edilmesinin önemini belirtelim. Öncelikle gümüş böceği ne zaman görülür? gümüş böceği en çok sıcak ve nemli yerlerde ortaya çıkan bir böcektir.

Rutubet ve nem böceği evlerimizde sıcak yaz aylarında ve sonbahar mevsiminde görülür. Evlerin mutfak, banyo ve tuvalet kısımlarında daha fazla dolaştıkları için buralarda ilk görülmeye başlayıp daha sonra üredikçe evin her tarafına yayılmaya başlarlar. Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvalarına çekilirler ve ortalıkta pek fazla görünmezler. Banyo böcekleri diye bilinen, gümüş böceği, tespih böceği ve hamam böcekleri insanlarda huzursuzluğa neden olur. Bu böcekleri üremeden kontrol etmek gerekir.

Banyo Ve Tuvalet Böceği Neyle Beslenir?

Banyo ve tuvalet böcekleri ne yer? Banyo ve tuvalet böceği beslenmesinde evdeki, duvar kağıdı, kağıt havlu, kitap, defter, her türlü kağıt türü maddeleri elbise ve kıyafetleri, kaşmir ve kumaşları, gıda maddelerini, naylon, pamuk ve yün eşyaları, un, sabun, tutkal, macun ve nişasta gibi maddeleri yerler. Nem böceği ısırması olmayan ama evde açıkta bırakılan her türlü yemeklerden ve insanların tükettiği gıda maddelerinden beslenir.

Banyo ve tuvalet böcekleri olarak isimlendirilmeleri en fazla bu bölgelerde görülmelerinden dolayı olup nem ve su bulunan bölgelerde ve pis yüzeylerde çokça karşılaşırlar. Gümüş böcekleri özellikle nemli ve rutubetli alanlarda barınır. Evde bulunan gümüş böcekleri genellikle mutfak, mutfak dolapları, banyo, banyo dolapları, su borusu etrafında, lavabo etrafında, tuvaletlerde, kitaplıklarda bulunurlar. Buralarda yaşar ve insanları huzursuz ederler.

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Gümüş böceği beslenmesinde insan ve hayvan kanını kullanmaz ve böcek ve diğer haşereleri de yakalayıp yemez. bu nedenle hiçbir canlıyı ısırmaz ve sokmaz. Gümüşçün sadece insanların besinlerine ve eşyalarına zarar verir. hem maddi olarak hemde sağlık açısından insanlara zararı mevcuttur. Evdeki gümüş böcekleri nasıl yok edilir diye merak edenlerin bireysel olarak bu böcekleri imha etmeleri oldukça güç olacağı için profesyonel bir ilaçlama firması ile görüşüp etkin bir gümüş böceği mücadele yaptırması şarttır.

Banyo Ve Tuvalet Böcekleri İle Mücadele yapılmadığı zaman rutubet böcekleri olarak insan sağlığına zararları açıktır. Gümüş böceği ilaçlama ve diğer haşereleri ilaçlamada kesinlikle ilaçlama firmaları doğru seçilmeli ucuz ilaçlama yaptırmak isterken daha fazla sorunla karşı karşıya kalınmamalıdır. Çünkü amatör yada bireysel mücadelede kullanılan yanlış ilaç ve ilaçlama yöntemi sağlığınızı tehlikeye sokar ve size ciddi sıkıntılar verir.

Nem Ve Rutubet Böcekleri Nasıl Çoğalır?

Gümüş böceği ile ferdi mücadele hem daha pahalı hem de istenmeyen böcek ilacı zehirlenmesine yol açabilir. Gümüş böceği nasıl ürer diye düşünenler için kısaca gümüş böceği üreme şekli hakkında kısaca bilgi verip gümüş böcekleri nasıl yok edilir yazımızı tamamlayalım. Banyo ve tuvalet böcekleri olarak bilinen gümüşcünler beslenmesini tamamladıktan sonra çiftleşir ve en kısa zamanda yumurta bırakmaya çekilir. Gümüşcünde diğer haşereler gibi yumurta ile üremektedir. Gümüş böceği her seferde 100 den fazla yumurta bırakır.

Ev ortamına gelen gümüşçün çok çabuk çoğalır. Yumurtadan çıkan gümüşçün beyaz renktedir. Gümüş rengini daha sonra alır ayrıca kahverengi ve siyah tonda gümüş böcekleri de vardır. Gümüş böceklerinin yok edilmesi için yoğun şikayetlerde kokulu ve sisleme gümüş böceği ilaçlama yaptırmak çok daha etkilidir. Böcek ilaçlama ve nem böceği ilaçlama sorunlarınız da Banyo Ve Tuvalet Böcekleri ile Mücadele için en iyi ilaçları kullanmak gerekir. Astek ilaçlama olarak bizden profesyonel yardım alabilirsiniz.Halı Böceği İlaçlama  sayfamıza göz atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir