0 530 667 01 19

Beyaz Nem Böceği İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Beyaz Toz Ve Nem Böceği İlaçlama oldukça zor ve kapsamlı uygulamadır. Mutlaka evdeki böcekleri en etkin şekilde böcek kontrolü sağlayan içerikte ilaç ve uygulama tekniği ile yapılmalıdır. Toz akarı ilaçlama ile beyaz nem böceği ilaçlama aslında aynı tür haşerelere karşı yapılan oldukça etkili bir yöntemdir. Toz ve nem böceği ile mücadele ancak uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Toz böceğinin mekanlardan arındırılması, ancak çok kaliteli böcek ilaçları kullanılarak ve en etkili toz akarı ilaçlama teknikleri kullanılarak mümkündür.

Toz akarlarından kurtulmak için sıradan böcek ilaçları ve sağa sola ilaç püskürterek çözüm bulmak asla mümkün değildir. İlaçlama servisleri daha çok kokusuz ilaçlar yardımı ile böcek ilaçlama yaptığı için standart ilaçlar uygular. Ancak bazı böcekler hem dirençli yapıda olur, hemde boyutları küçüldükçe gizlenme bölgeleri çok daha dip noktalarda bulunur. Beyaz Nem Böceği ilaçlama yeni bulaşmalarda spreyli olarak çözüm sağlayabilir. Ancak aşırı derecede yayılma olan mekanlarda asla işe yaramaz.

Nem böceği ilaçlama nasıl yapılır? toz akarlarının yaşam bölgeleri nereler? hangi ilaçlar toz haşerelerine etki eder? çok iyi bilerek toz akarı mücadelesi verilmelidir. Dilerseniz toz akarları hakkında kısa bir bilgi verip ne tür özellikler sergiler hangi bölgelerde yaşar? daha iyi anlamanız için kısaca açıklayalım. Ev tozu akarı nedir? mite nedir? merak edenler için oldukça faydalı olacaktır. Çünkü bu minik haşereler evlerin yatak odalarında ve insanların çok yakınında yaşarlar.

Küçük Mitelerin Özellikleri

Mite olarak ta bilinen akarlar, gözle görülmeyen, ancak mikroskop altında görülebilen, toz alerjenleri olup, boyları ortalama 0.1 – 0.5 mm çapında oldukça küçük canlılardır. Toz akarlarının yaşamaları için ideal ortam koşulları 20-30°C sıcaklık, %60-70 arası nemdir. İnsanların dökülen deri hücreleri, saç, kıl, kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler. Ne kadar temiz olursa olsun her evde bulunan ev tozu akarlarının en yoğun olarak üredikleri yerler insanların yatakları yastık, yorgan, halılar kumaş kaplı mobilyalardır.

Bir gram ev tozu içinde yaklaşık olarak 19.000 akar bulunur. Buda gösteriyor ki toz akarları yani miteler aslında bizim etrafımızda milyonlarca olarak yaşayan zararlı çeşididir Toz böceği ilaçlama bu bakımdan çok önemli olup hem mekanın hijyeni hamda insanların sağlığı açısından Toz Akarı İlaçlaması bu böceklerin yok edilmesinde ciddi öneme sahiptir. İşinin ehli toz akarı ilaçlama firmaları dışında bu böcekleri imha eden ekip pek yoktur.

Ev Tozu Alerjenleri

Ev tozu akarlarının en önemli alerjen kaynağı dışkılarıdır. İnsanların alerjik reaksiyona maruz kalmasında en önemli etken kuruyan akar dışkısının havaya karışarak insan solunum yoluna karışması ve cilde yapışmasından kaynaklanır. Ortalama olarak 1 gram ev tozunda 2 mikro gramın üzerinde akar alerjeni bulunması alerji gelişimi için önemli bir risk faktörüdür. 10 mikro gramın üzerinde bulunması ise, astım atağı için risk faktörü olarak kabul edilmektedir.

Bu nedenle akar alerjenlerine önlem için evin temizliği ve sürekli havalandırılması şarttır. Akarların vücut proteinleri ve dışkıları alerjik özelliktedir. Toz akarı olan evde alerjik durumlar yoğundur. Toz akarları nemin % 50’ nin altında olduğu yerlerde ve 60 derece ısının üzerinde yaşama şansları pek fazla olmamaktadır. Elbette ev içinde ve kapalı ortamda geçirilen sürenin arttığı kış mevsimlerinde alerjik hastalık şikayetleri daha fazla görülmekte hassas yapılı insanlarda akar alerjisi iyice çoğalmaktadır.

Yatak Böceklerinin Zararları

Toz Ve Nem Böceği İlaçlama yaptırmak için bu tür koşulların yaşanması insanlar için en önemli etkendir. Yatak böcekleri arasında en küçük yapılı türler olan toz akarları ile mücadele bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Ev tozu alerjisinin belirtileri insanlar için hayli sıkıntılıdır. Ev tozu akarlarına alerji; toz alerjisi, mite alerjisi diye de bilinir. Toplumun %9’da ev tozu akarlarına karşı hassasiyet olduğu saptanmıştır. Ev tozu akarları en çok tüylü halılar, yastık, yatak yorganlar içerisinde bulunur.

Akarlar solunum yolu ile alındığında ya da deriye temas ettiğinde akar alerjisi olan insanlarda astım, alerjik nezle ve egzama belirtilerine, ya da var olan bulguların artmasına neden olur. Yatak böcekleri içinde pire ve tahta kurusuna oranla toz ve nem böcekleri çok daha zor ölür. Çok küçük olması ve kolay üremesi bu böceği baş belası bir böcek olmasına sebep olur. Beyaz toz böceği ilaçlama yöntemi kadar kullanılacak böcek ilacınıda çok iyi bilmek esastır.

Beyaz Nem Böceği Astıma Sebep Olur Mu?

Ev tozu akarlarının vücut artıkları özellikle dışkıları gerçekte alerjen yapıdadır. Yani alerjiye yol açan maddeler özellikle toz akarlarının dışkılarıdır. Bu alerjenlerin alerjik kişilerce temas edilmesiyle, solunmasıyla, alerjik nezlesi olanlarda gece yatınca özellikle de sabah kalkınca burun akıntısı hapşırık, tozlu bir ortama girildiğinde, halı ile kaplı ortamlarda yakınmalarda artış gözlenir. Alerjik astım hastalarında bu ortamlara girildiğinde öksürük, nefes darlığı, astım atağı belirtilerinde sıklaşma yaşanabilir.

Alerjik çocuklar yerde halı üzerine oynarken öksürmeye başlayabilir, ya da tüylü oyuncaklarla oynarken yakınmaları sıklaşır. Toz akarları daha çok sıcak, nemli ve karanlık bölgelerde yaşarlar. Bizden ve ev hayvanlarımızdan dökülen deri döküntüleri ile beslenirler. 20-30°C sıcaklık, %60-70 arası nemli ortamlarda bolca bulunurlar. Toz akarlarının üremesinde dış ortamın ısı ve nem oranı da önemlidir. Bu nedenle toz akarı ile mücadelede ortamın nem ve ısı kontrolü iyileştirilmelidir.

Nem Böcekleri Nerelerde Görülür?

Akar böcekleri ile ev tozu akarları kuru iklimde ve yüksek rakımda daha az görülürken deniz kenarı ve yüksek nemlilik içeren bölgelerde daha sık bulunmaktadırlar. Örneğin nem oranının yüksek olduğu Akdeniz ve Karadeniz Bölgesinde alerjik astımlı hastalarda yüksek oranda akar alerjisi saptanırken, İç Anadolu’da yaşayanlarda bu oran çok daha düşük seviyededir . Toz akarı nasıl beslenir? Akar alerjisi belirtileri nasıl ortaya çıkar? önemli konular olup insanların çok ciddi rahatsızlık yaşamasına bu böcekler yol açmaktadır.

Toz akarı ilaçlama ile toz böceği ve beyaz nem böceği ilaçlaması sisleme yöntemle yapılmak zorundadır. Ev tozu akarları tüm tekstil eşyalarında görülmekle birlikte ev içinde en çok yaşadıkları yerler yatak, yorgan, nevresim takımları, çarşaf ve yastık kılıfları, battaniye ve halı gibi yünlü materyaller, perde ve kumaş kaplı mobilyalar, tüylü hayvanlar, tüylü peluş tarzı oyuncaklardır. Akarların yastık ve yorganda yoğun bulunmasının nedeni bunlarda beslenebileceği insan deri döküntülerinin yorgan ve yastığa çok daha fazla bulaşma çokluğudur.

Akar Böceği Mücadelesi

Ev tozu akarları 60°C üzerinde 1 saat içinde ölmektedir. Bu nedenle nevresimler haftada en az bir kez, 60°C’ ve üzerinde yıkanarak değiştirilmelidir. Toz akarlarından kurtulmak için ortamda çeşitli tedbirlerin alınması şarttır. Toz akarları ile mücadele için en etkili yöntem hiç kuşkusuz toz akarı ilaçlama yaptırmak olacaktır. Ancak toz akarlarının mekandan arındırılması mümkün olmasa bile evdeki yoğunluğunun azaltılması için alınacak tedbirler şunlardır.

Yatak odası dışında evin diğer odalarında kadife, tüylü kumaştan mobilyalardan kaçınmalı, koltuklar deri ya da sentetik kumaştan seçilmelidir. Perdeler yıkanabilir kumaştan olmalı, ya da tümüyle sentetik silinebilir jaluzi kullanılmalıdır. Halı miktarı mümkün olan en alt düzeyde tutulmalıdır, halı yerine makinede yıkanabilir kilim tercih edilmelidir. Kumaşla kaplı yüzey olabildiğince az olmalıdır. Ev sık sık elektrik süpürgesi ile süpürülüp nemli bir bez ile silinerek havalandırılmalıdır.

Beyaz Nem Böceğini Süpürmek İşe Yarar Mı?

Bazı elektrik süpürgeleri tahliye havasıyla akar alerjenlerini tekrar ortama dağıtmaktadır. Tercih edilecek elektrik süpürgesi hepa filtreli ya da suya çeken olmalıdır. Evde nem oranı düşük tutulmalıdır. Beyaz nem böcekleri olarak bilinen minik böcekler özellikle yeni binalar ile rutubetli mekanlarda çok fazla ortaya çıkmaktadır. Toz böceği türleri içinde yer alan bu nem haşeresi özellikle rutubetli binalarda küf mantarları ve küf sporlarının tetiklediği oldukça zararlı böcektir. Erkek çocuklar ve bebeklerde astımı tetikleyen sinüs yolu iltihaplarına yol açan bir özellikleri vardır.

Astek ilaçlama olarak, toz akarlarının yok edilmesi konusunda en etkili toz böceği ilaçlarını kullanıyoruz. Toz böcekleri ile mücadele püskürtme yöntemden daha çok, sisleme ve soğuk ulv uygulama kullanılarak yapılır. Bu böcekler kapı kasaları, parke altları ve elbise dolapları ile mutfak bögelerinde beyaz nem böceği olarak karşımıza çıkar. Ayrıca toz böcekleri insanlar üzerinde ve yataklarda çok fazla yaşayan insanlar son derece zararlı özellikleri ile insan sağlığına ciddi tehdit içermektedir.

Nem Böceği İlaçlama Şekilleri

Nem ve toz böceği ilaçlama nasıl yapılır? hangi böcek ilaçları kullanılır? iyi bilen toz akarı ilaçlama firmalarından destek almak şarttır. Astek böcek ilaçlama firması toz böceği ilaçlama için özel içerikli yakıcı özelliğe sahip toz akarı ilaçları kullanarak ilaçlama yapmaktadır. Toz haşeresi ilaçlama yöntemleri kesinlikle ulv ilaçlama şeklinde olmalı, Sisleme Toz Akarı İlaçlama Şekli mutlaka ilk tercih olmalıdır. Toz akarları ile mücadele oldukça zordur. Bu nedenle profesyonel toz akarı ilaçlama şirketleri ile çalışmak zorunluluktur.

Toz akarı ile mücadele önemli olup toz böceği nasıl beslenir? Akar alerjisi belirtileri nasıl ortaya çıkar iyi bilinmelidir. Akarlar deriden dökülen ölü insan hücreleri ile beslenirler. Ev tozu akarlarının buralara bıraktıkları dışkıları zamanla kuruyarak ince toz haline geçer ve bu ince toz solunum yoluyla alınınca alerjik bünyeli kişilerde toz akarı alerjisi diye bilinen hassasiyet ve ciltte kaşıntı, dökülme , kabarma gibi şikayetlere neden olur. Bu gibi yan etkiler özellikle hassas ciltli kişilerde çok daha fazla yaşanmaktadır.

Toz akarının yok edilmesi için üst seviyede böcek ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Kokusuz ilaçlar genellikle yetersiz kalır ve tek ilaç kullanılarak bu böcekleri önlemek mümkün olmaz. Beyaz nem böceği ilaçlama hizmeti bilinçli firmalardan alındığı takdirde daha kalıcı çözüm elde etmek mümkündür. Çoğu böcek türüne oranla çok daha dirençli ve insanların adeta sinir sistemini alt üst eden oldukça can sıkıcı bir haşeredir. Kaynağı küf ve nem olduğu için yeni binalar ile rutubetli ortamlardır. Nem böceği ilaçlama şekilleri içinde dumanlı uygulama en etkili olandır.

Beyaz Nem Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Toz akarlarının önlenmesinde sıcak buhar makinesi ile yüzeylerin dezenfekte edilmesi faydalı olur ancak tam olarak sonuç vermeyebilir. Toz böcekleri en zor yok edilen böcekler olduğu için evde toz akarları ile mücadele sadece bu tür önlemler alınarak yok edilemez. Tüm bu önlemleri alıp evdeki toz akarlarından kurtulmanın en etkili yolu evde toz akarı ilaçlama servisi almaktır. Toz böceği için kullanılan böcek ilaçları sıradan etkiye sahip olduğu takdirde hiç bir etki göstermez.

Beyaz nem böceği ilaçlama servisi almadan önce çoğu insan bu böcekler hakkında kapsamlı bir araştırmaya girer. Özellikle titiz ev hanımlarının kabusu olan nokta kadar minik beyaz ve gri böcekler olarak bilinir. Genellikle telefon ekranı, bilgisayar ve televizyon ekranlarında çabuk fark edilirler. Koyu renkler bu böcekleri açık eder. gece karanlıkta el feneri ve cep telefonu ışığı ile dip bölgeler kontrol edilince parlak şeffaf oldukları hemen görülür.

Saklanma yerleri parke altları, kapı içleri, fayans boşlukları ve mobilyaların aralarıdır. Beyaz toz ve nem böceklerini yok etmek için karışım ilaçlar kullanmak gerekir. Çünkü bir ilaç bu böcekleri öldürmeye yeterli olmamaktadır. Az görülen şikayetlerde spreyli ilaçlama çözüm olsa bile orta ve ileri aşamada yoğunlukta asla çözüm olmayacaktır. Elektrikli ulv makinesi yardımı ile yapılan kapsamlı toz böceği ilaçlama şekli en hızlı ve etkili çözüm sağlar. Ancak ilaçlama garantisi vermek söz konusu değildir. Mutlaka Toz Böceği İlaçlama yaptırılmalı ve önlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir