0 542 799 13 13

Beyaz Toz Böceği Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Beyaz Toz Böceği Nasıl Yok Edilir? rutubet böceği ilaçları nelerdir? insanlar rutubet böcekleri ile ciddi manada sorun yaşamaktadır. Rutubet böceği ilaçlama değişik ilaçlama şekilleri ile yapılabilmektedir. Ancak bilinmesi gereken Rutubet böceği türlerine göre farklı ilaçlama şekilleri ve farklı böcek ilaçları uygulanması gerektiğidir. Rutubet böceği denildiği zaman genellikle Gümüş böcekleri akla gelmektedir. Halbuki Rutubet böceği olarak sadece gümüş böcekleri değil, tesbih böceği ve beyaz rutubet ve nem böcekleri de ciddi şekilde şikayetlere yol açmaktadır.

Hatta Rutubet böcekleri içinde en fazla şikayete sebep olanlardan biri beyaz nem böceği olan rutubet ve nem böcekleridir. Rutubet ve nem böcekleri içinde gümüş böceği, gümüş renginde vücudu pullarla örtülü ve böceklerin içinde en garip görünüşlü bir haşeredir. Her ortamda rahatça yaşaması ve özellikle rutubetli ortamlarda sıkça görülmesi gümüş böceklerinin rutubet ve nem böceği olarak bilinmesini sağlamıştır. Çok kolay saklandıkları için rutubet böceklerini fark etmek pek de kolay olmaz. Ayrıca çok hızlı bir şekilde üreme potansiyeline sahiptirler.

Gümüş Böcekleri Nasıl Anlaşılır?

Gümüş böceği nasıl tanınır? boyut olarak 1 ile 3 santimetre arasında değişen bir yapıları vardır. Derileri katmanlı olup renkleri türlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Başlarında bir çift anten olan gümüş böcekleri kolay bir şekilde yakalanamaz ve çok çabuk kaçarak saklan bilirler. Rutubet böceklerinin beslenme şekilleri değişkenlik gösterir. Gümüş böceği olarak bilinen rutubet böcekleri şekerli nişastalı karbonhidratlarla beslenirler. Kitaplarda kullanılan yapışkanlar, ölü böcekler, şampuan, İpek ve keten gibi gıdalarda gümüş böceklerinin yedikleri besinler arasında gelmektedir.

Evin rutubetli bölgelerinde çok sayıda gümüş böceği yaşayabilmektedir. Rutubet böceği olarak bilinen Rutubet biti, küf böceği ve Rutubet haşereleri değişik olarak insanların karşısına çıkar. Örneğin su baskını yaşanan bölgelerde tespih böcekleri ile karşılaşmak olası bir durumdur ancak tesbih böcekleri gümüş böcekleri gibi boyut olarak minik nem böceklerinden çok daha büyük yapılıdır. İnsanları için en fazla sıkıntı kaynağı olan rutubet böcekleri arasında beyaz nem böcekleri ve toz böcekleri çok ciddi şikayet sebebi olmaktadır. Minik beyaz rutubet böceklerinin nokta kadar boyları vardır.

Beyaz Nem ve Toz Böcekleri Neden Olur?

Küçük boyutları ve toza benzeyen görünümleri ile çoğu insan tarafından böcek olarak ilk zamanlar kolayca tespit edilemezler. Evde çok hızlı ve kolay bir şekilde üremelerini gerçekleştirirler. Beyaz rutubet ve toz böcekleri, nem böcekleri arasında en zor önlenen minik nokta kadar haşereler olup bu böceklere karşı çok etkili ilaçlama yapmak gerekir. Beyaz nem böcekleri genellikle yeni binalar ve rutubet çeken mekanlarda görülür. Ayrıca küflenmiş ekmek ve gıdalar ile çamaşır sepetinde uzun süre havasız kalan çamaşırlarda oluşan küflenme minik nem böceklerinin oluşmasına yol açar.

Beyaz nem böcekleri küf sporları olarak tabir edilen küf mantarlarından oluşan canlılardır. Vücutları şeffaf ve parlak olup nokta kadar boyları ile dikkat çekerler. Mikroskopla büyütüldükleri zaman vücutlarının dış yüzeyinde dikenimsi çıkıntı şeklinde tüyler mevcuttur. Hassas ciltli kişilerde alerjik reaksiyona yol açtıkları gibi astım ve bronşit rahatsızlığını da tetiklerler. Rutubet böceğinden kurtulmak için yapılacak ilaçlama gümüş böceği ve tespih böceklerine kokusuz ve kokulu ilaçlama yeterli iken beyaz nem ve toz böceklerine kokulu ve yakıcı etkili ilaçlar kullanmak gerekir. Ayrıca mutlaka sisleme yöntem kullanılmalıdır. Kertenkele Nerede Yaşar biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir