0 542 799 13 13

Bitler Nasıl Ürer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Bitler Nasıl Ürer? bitler nasıl çoğalır? elbette bitlerin insanlar üzerinde görülmesi nedeni ile sorulan önemli sorulardır. Bit ilaçlama mekanlarda kimyasal böcek ilaçları kullanılarak yapılırken, insan saçında yada vücudunda görülen bitlerin imhası için özel bit ilaçları satılmaktadır. Bitlerin üremesinin sebepleri, parazitlerin yaşamına uygun sıcaklık ve beslenme imkanının bulunması neticesinde yaşanır. Özellikle bakımı yapılmayan yani sık yıkanmamış kirli saçlar da rahatça bit üremesi yaşanabilir. Saç bitleri insan saçında görülürken,bunun yanı sıra vücut biti denilen bitler de vardır.

Bu bitler de diğeri gibi yaşamasına olanak sağlayan yerlerde ürer ve çoğalırlar. Özellikle kişisel bakım yapmayan insanlardaki kıllı bölgelerde, sık temizlenmeyen bölgelerde kasık biti olarak nitelenen bitler hızlıca ürer. Bitlenme belirtileri öncelikle şiddetli kaşınmayla kendini gösterir. Kaşınan ve rahatsız olan çocuklar yada kişiler dikkatle incelenmeli, kulak arkalarına ve saç diplerine dikkatlice bakılmalıdır. Bitin olduğu her bölgede mutlaka bitin yumurtası olarak bilinen kepeğe benzer çok küçük parlak beyaz bit yumurtaları ve bit sirkesi bulunur. Bit yumurtlama yöntemiyle çoğalır.

Bit yumurtalarını insanların saçlarına, çamaşırlarına ve memeli hayvanların tüylerine bırakabilmektedir. Buralara bırakılan bit yumurtaları 2 hafta sonra larvalar haline gelir. Bunlara bit sirkesi ismi verilmektedir. Bitler Nasıl Çoğalır? insandaki bitler nasıl ürer? elbette insan ve hayvanlarda görülen değişik bir çeşitlerinin bulunduğu bilinmektedir. Bitler yaşadıkları insanlar ve hayvanlara ciddi manada sıkıntı yaşatan küçük boyutlu kan emerek beslenen parazit haşerelerdir. Bitlerin çoğalması ve üremesi türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Saç arasında yaşayan dişi Saç bitleri 50 ile 100 adet yumurta bırakabilir.

Saç arasında bırakılan bit yumurtaları kafa derisinde sıkıca tutunurlar. Vücut bitleri ise yumurta sayısı olarak 200 civarında görülmektedir. Bitler yumurtalarını genellikle insanların kıyafetlerini bırakmaktadır. Bitler Nasıl Ürer? diye merak eden insanların bitlerin insanda kansızlık ve halsizlik belirtileri görülmesine sebep olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Bit yumurtası özellikle elbiselerin yaka kısımları ile elbiselerin dikiş bölgelerinde küçük beyaz bir görünümde İnsanların karşısına çıkmaktadır. Parlak ve beyaz olan bu yumurtalar elbiseye sıkıca tutturulmuş halde bulunur. İnsanda bitlenme belirtileri şiddetli kaşınma ile kendini göstermektedir.

Bitlerin Zararları Nelerdir?

İnsan ve hayvanlarda görülen bitler nasıl çoğalır? bit çeşitleri yaşadıkları canlıya büyük sıkıntı verdiği için bitlerin varlığı genel olarak kaşınma neticesinde anlaşılmaktadır. Bitlerin zararları arasında hastalık bulaştırma, evcil hayvanlarda kıl ve deri zedelenmesi, kıl dökülmesi ve muhabbet kuşu, papağan yada beslenen diğer evcil hayvanlarda tüylerin dökülmesi ve aşırı derecede zayıflama şeklinde kendini göstermektedir. Zararlı bitlerin insanların üzerinden arındırılması için doktor tavsiyesi ile çeşitli ilaçların kullanılması vücut biti ve saç bitinden kurtulmada tavsiye edilen en önemli ürünlerdir.

Yeni doğan bitlere bit sirkesi ismi verilmektedir. Bit sirkeleri saç diplerinde, elbise yakınlarında, elbise dikiş araları ve kasık bölgelerinde görülmektedir. Saç bitleri saçı yıkamak ile çıkmayacağı için küçük diş aralıkları olan tarakla taranmalı ve bit ilaçları ile ilaçlanması sağlanmalıdır. Bit ilaçları mekanlar için kimyasal içerikli olmasına karşın İnsan ve hayvanlar için kesinlikle kimyasal bit ilaçları kullanılmaz. Ayrıca bitler için kullanılan ilaçlar mutlaka Doktor kontrolünde ve denetimli olarak insanlara kullanması tavsiye edilmelidir. Bitler yumurtasını salgıladıkları bir salgı ile saç diplerine yapıştırırlar.

Bit yumurtası bu bölgelere çok sıkı yakıştığı için normal su ile temizlemek yıkayarak bit yumurtasından saç arasında ve vücudun değişik bölgelerinden arındırmak kesinlikle söz konusu değildir. Bitlerden kurtulmak için hem kendi üzerinizde hem de mekanda uygun şekilde bit ilaçlaması yapılarak gerek ortamdaki gerek de insanların evcil hayvanları üzerindeki bitkilerin imha edilmesi şarttır.

Bitler kan emerek beslenen asalak ve parazit zararlılar olduğu için hastalık bulaştırma potansiyelleri yüksektir. Bu nedenle bitlerden kurtulmak için öncelikle Doktor tedavisi alınmalı, Doktorun verdiği bit ilaçları insanlar ve hayvanlar üzerinde uygulanmalıdır. Daha sonra da mekandaki bitlerin yok edilmesi için de profesyonel bit ilaçlama firmaları ile temasa geçerek ilaçlama desteği alınmalıdır.

Astek ilaçlama olarak bitler için en etkili bit ilaçlarını kullanarak mekanlarındaki bitlerine arındırılması için ilaçlama hizmeti vermekteyiz. İnsan bitleri ile hayvan ve kuş bitleri farklı haşereler olduğu için mücadele şekilleri de değişir. İnsanlar üzerindeki bitler için kimyasal ilaç kullanılamaz. Ancak kuş bitleri ve insanların kıyafetlerine bulaşan bitlerin yok edilmesi için mekanda bitler ile mücadele kapsamında kimyasal bit ilaçları kullanılabilir. Böcek ilaçlama servisleri bit ve bitlerin imhası için özel uygulama yöntemi kullanır. Hamam Böceklerine Kesin Çözüm yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir