0 542 799 13 13

Böcek İlacı Kokusu Nasıl Giderilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Böcek İlacı Kokusu Nasıl Giderilir? Özellikle yaz aylarında iş yeri ve evlerde yaptırılan sıvı ve kokulu ilaçlama yöntemleri sonrası böcek ilaçlama temizliği yapılmaktadır. Bilindiği gibi haşere ilaçlama dan sonra bazı böcek türleri daha zor kontrol altına alındığı için mekanın belirli bir süre kapalı tutulması gerekir.

Bu esnada belirli bir süre etkisini gösteren az kokulu karışım böcek ilaçları ortaya güçlü bir salınım çıkarır. Bu tür böcek ilaçlarının yeteri kadar kapalı tutulmayan mekana hemen girilmesi durumunda insanı ciddi anlamda etkileyen bir koku ve yakıcı özelliği mevcuttur.

Kokulu, kokusuz ve sisleme ilaçlamalarda insanlar mutlaka önceden bilgilendirilmeli ve ilaçlama sonrasında ne gibi tedbirler alacakları güzelce anlatılmalıdır. Çünkü ev ilaçlamadan önce ve ilaçlamadan sonra ne yapılmasını bilmediği zaman insanlar çeşitli sıkıntılar ile karşı karşıya gelmektedir.

İlaçların Kalıcılığı Farklıdır

Özellikle zor ölen haşereler olarak görülen bazı böcek türleri kokusuz ilaçlara çok kolay direnç gösterdikleri için bu tür böcekler ile mücadelede karışım etkili ilaçlar kullanılması gerekir. Sıvı ve sisleme uygulamadan sonra böcek ilacı nasıl temizlenir? böcek ilacı kokusu nasıl giderilir? gibi çeşitli arayışlar ortaya çıkmaktadır.

Öncelikle bu tür ilaçlama uygulamalarında daire ilaçlamasında ortam yaklaşık olarak 3 saat kadar içeride durmadan kapatılmalıdır. Uygulanan kimyasalların türüne ve etkisine bağlı olarak mekanda göstereceği etki oldukça değişkenlik gösterir. Özellikle sisleme yöntemle uygulanan ilaçlama sonrası kokulu ilacın aktif maddesi mekanı kapladığı için içeride nefes almak imkansız hale gelir.

Özellikle kokulu böcek ilaçlama yaptırılan evde ilaçlama sonrası mutlaka mekan 3 saat kadar kapalı tutulmalıdır. İlacın aktif maddesi mekana yayıldığı için insanın nefesini kesecek bir etki gösterir. Bu ise ilaçlama zehirlenmesi gibi durumları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle evin mutlaka içeride durmadan kapatılması şarttır daha sonra mekana girilerek içeride fazla durmamak kaydıyla pencereleri açarak mekanın 2- 3 saat havalandırması ve içeride boşaltılması sağlanır.

Böcek İlaçlamadan Sonra Neler Yapılmalı?

Gerekli havalandırma yapıldıktan sonra evde böcek ilacı temizliği yapılabilir ancak bilinmesi gereken böcek ilaçlama sonrası temizlikte bazı kimyasal maddelerin kullanılması ters etki gösterebilir. Örneğin çamaşır suyu kullanmak uygulanan böcek ilacının havaya yükselerek insan cildinde tahrişlere sebep olmasını tetiklediği bilinmektedir.

Bu nedenle ilaçlamadan sonra çamaşır suyu ile temizlik yapılmaması gerekir. Çünkü çamaşır suyu uçucu özelliktedir. İlaçla karıştığında havaya yükselirler. Böcek ilacı kokusu nasıl giderilir? diye merak edenlerin bilmesi gereken genel kapsamlı uygulama olan sisleme yöntemli ilaçlama sonrası temizlik şarttır.

Kokulu ilaçlar kullanılmışsa yerlerin silmesi, mobilyaların temizlemesi, yüze gelecek havlu, bornoz tarzı şeylerin yıkanması yastık kılıfı yatak çarşaflarının yıkanması gerekir. Böcek ilacı kalıntılarını temizlemek ilaçlamadan sonra ciltte tahrişlerin oluşmasını ortadan kaldırır. Ancak ev havalandırmadan kesinlikle ilaçlama temizliği yapılmamalıdır.

İlaçlama Temizliği Önemlidir

İlaçlamadan sonra temizlik malzemesi ile yüzeyler ve açıktaki eşyalar böcek ilacı tahrişine maruz kalmak için temizlenmesi gerekir. Temizlik esnasında ise mutlaka tedbirli davranmak şarttır. Böcek ilacı kalıntılarına maruz kalmamak için elinizde eldiven kullanmak, çamaşır suyunu ilk temizlikte kullanmaktan kaçınmak alerjik sorunları olanların temizlik yapmaması önerilir.

Yada toz maskesi kullanılarak evde böcek ilacı temizliği yapılabilir. İlaçlamadan sonra ev temizliğinde karbonat, sirke ve limon su ile karıştırılarak kullanılabilir bu 3 maddenin birleşmesi ile böcek ilacının kalıntılarını sökücü bir etkisi mevcuttur. Böcek ilacı temizliğinde kullanılacak temizlik maddeleri yüzeysel temizleyici yada normal deterjan olabilir.

Halı şampuanı, ahşap temizleyici, sirkeli su gibi malzemeler kolaylıkla temizlik yapmanıza imkan sağlar. Evde ilaçlama temizliği yaptığınız zaman elinizi yüzünüze sürme eğilimi terleme gibi durumlarda olacağı için ilaç kalıntıları yüzünüzde ciddi anlamda sızlamalara sebep olur.

İlaçlamadan Sonra Ev Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Doğru bir şekilde ilaçlama sonrası ev temizliği yapılması herhangi bir olumsuzluk ortaya çıkarmaz. İnsanları doğru bilgilendirilerek yapması gerekenleri anlatmak sorunsuz bir ilaçlama ve haşerelerden kurtulmalarına imkan sağlar. Ev ilaçlandıktan sonra böcek görmek ilaçlama türüne göre yada böcek ilacının etkisine göre değişiklik gösterir.

Bazı böcekler çok zor öldüğü için bir hafta on beş gün böcek görmek mümkündür. İnsanlar böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer? ev ilaçlandıktan sonra ne zaman temizlenir? gibi değişik sorular yönetmektedir. Kullanılan ilaçların 3 ay kadar kalıcı özelliği vardır ev ilaçlandıktan sonra sisleme yöntemde kapalı tutulan mekanı 3 saat havalandıktan sonra temizlik yapılabilir.

Evde böcek ilaçlama sonrası temizlik mutlaka tedbir alınarak yapılmalıdır. Ev ilaçlatmak zararlı mı? böcek ilacı kokusu zehirler mi? ilaçlanan eve kaç saat gelmez? gibi sorular yönelten insanlar genellikle böcek ilacı zehirlenmesinden tedirginlik duydukları için titiz davranır.

Böcek Türüne Göre İlaç Seçilir

Ev ilaçlama zararları sadece amatör ve işi bilmeyen kişilerin yaptığı uygulamalar sonrasında görülür. Evimde böcek ilacı kalmasından rahatsız oluyorum temizlik yapabilir miyim? diye endişe içindeyseniz bazı durumlarda temizlik yapılması gereklidir. Her böceğin anatomisi ve beslenme alışkanlıkları değişiklik gösterdiği için hareket yapıları farklıdır.

Bu nedenle pire, tahta kurusu, toz böceği, kuş bitti benzeri böcekler ile mücadelede geniş kapsamlı olarak bilinen sisleme yöntem kullanılır. Bu ilaçlamadan sonra ev belirli bir süre kapanır ve daha sonra havalandırarak ev temizliği yapılması gerekir. Yanlış ev temizliği yapıldığı takdirde insanlar ciddi sıkıntılar ile karşılaşabilmektedir.

Örneğin böcek ilacından yüzüm yanıyor ne yapmalıyım? diye soranların sayısı bilinçsiz mücadele sonrasında ciddi anlamda yoğunluk gösterecektir. Ev ilaçlamadan sonra yüz yanması daha çok bilinçsiz ve bu iş konusunda gerekli kurallara uymayan insanların yaptığı yetersiz bilgilendirmeden kaynaklanmaktadır.

Böcek İlacı Uzun Süre Etkin Olmalıdır

Kullanılan kimyasalların uygulama esnasında etkisi %100 olarak mekana yayılır ilaç ile temas eden ergin böcekler böcek ilacının kokusu, etkili yakıcı etkisi ile ölürler. Açık alanlarda böcek ilacı etkisi sınırlı kalmaktadır. Yağmur, rutubet ve nemin etkisiyle ciddi tozlanmalar sebebiyle dış alanlarda uygulanan ilacın etkisi 3 aydan 1 aya kadar düşebilmektedir.

Hızlı üreyen böcekler ile mücadele daha zor ve etkili ilaçlar kullanılmasını zorunlu kılar bu böceklerin ilaçlanmasından sonra evde temizlik bilinçli olarak yapılmalıdır. Dip köşelerin, saklanma yerlerinin silinmemesi, evde mutfak ve tezgah gibi kullanılan bölgelerle mobilyaların silinebileceği malumdur.

Kuru temizlik yapılmasında herhangi bir sakınca olmaz ancak direkt ilacın uygulandığı bölgelerde ilaçlama temizliği yapılmamalıdır. Özellikle sıvı sprey ilaçlama yönteminde direkt ilaç püskürtülen bölgeler bir hafta on gün silinmeden bırakılmalıdır. Yapılan ilaçlama erken temizlik ve böcek ilacının silinmesi ile çok ciddi anlamda zayıflayacaktır.

Bilinçli Davranmak Şarttır

Böcek ilaçlama sonrası ev temizliği bilinçli olarak yapıldığı takdirde herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Atlas Türk ilaçlama firması olarak pire ilaçlama, tahtakurusu ilaçlama gibi geniş kapsamlı uygulamalarda kullandığımız sisleme yöntem neticesinde ev kapsamlı olarak ilaçlanır.

Bu gibi uygulamalardan sonra insanların neler yapacağını, hangi tedbirleri alacağını belirterek ilaçlama sonrası yüz yanması yada herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için gerekli bilgilendirmeyi yapmaktayız. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği talep ederek sorunsuz bir ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Hamam böceği ilaçlama ile pire ilaçlama en fazla yapılan haşere kontrol yöntemleri olarak öne çıkar. Evdeki böceklerin yok edilmesi için birinci sınıf böcek ilaçları ve profesyonel ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılır. Böcek ilaçlama temizliği nasıl yapılır? böcek ilacı kokusu nasıl gider? kısaca bilgi verip yanlış uygulamalardan kaçınmanızı belirtmeye çalıştık. İlaçlama taleplerinizde bizden ilaçlama servisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir