0 542 799 13 13

Böcek İlacı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Böcek İlacı haşerelerin yok edilmesi için yapılan ilaçlama uygulamasında çok aktif rol oynar. Bu nedenle en etkili böcek ilaçları kullanarak ilaçlama servisi vermek zorunluluktur. Piyasada çok sayıda kokulu böcek ilaçları ve kokusuz böcek ilaçları satılmakta, bunların bazısı etkisiz bazıları ise oldukça kaliteli aktif madde içermektedir. Böcek İlacının Önemi yapılan bireyse mücadele ve ilaçlama firmalarına yaptırılan haşere ilaçlama sonrası önlenemeyen böceklerin neden olduğu sorunlar sonrası çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Zira başarısız bir ilaçlama insanları hem maddi olarak hemde sağlık açısından ciddi anlamda yormaktadır. Bu nedenle böcek ilacı kullanımında hassas davranan ilaçlama şirketleri ile çalışarak en etkili ilaçlama şeklini yaptırmanız gerekir. Ayrıca ruhsatlı böcek İlacı kullanılması çok önemlidir.

Apartman ve siteler, daire ve iş yerleri gibi çok geniş bir alanda böceklere karşı kullanılan haşere ilaçları profesyonel bir ekip tarafından belirlenmeli ve en uygun dozda hazırlanmalıdır. Ucuz haşere ilaçları hem böcekler ile mücadele de etkisiz kalacak, hemde mekanlarda çeşitli tahribata yol açacağı için insanlara maddi kayıp olarak yansıyacaktır. Profesyonel haşere kontrol hizmetleri veren donanımlı ilaçlama firmaları, böcek ilaçları konusunda son derece hassas davranır.

Astek böcek ilaçlama firması olarak, haşerelerin türü ve yapılarına göre böcek ilacı belirleyip zor kontrol altına alınan haşereler için özel karışım haşere ilaçları ile çok daha etkili çözüm sunuyoruz. Ucuz böcek ilacı kullanmak ilaçlama yapan firmaya daha fazla kazanç sağlasa bile insanların haşere şikayetlerini ortadan kaldırmadığı için uzun vadede ciddi müşteri kaybına yol açar.

Böcek İlacı Nasıl Seçilir?

Böcek ilaçlarının zararları bilinçsiz kullanıldığı zaman ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Yaz aylarında böcek ilacı isimleri ve böcek ilaçları nerede satılır? gibi arayışlarda çok ciddi artış görülmektedir. Böcek ilaçlarının kullanıldığı alanlar kadar içerdiği aktif maddeler insanların haşere sorunlarını ortadan kaldırmada önemli etkendir. En etkili böcek ilaçları olarak bilinen haşere ilaçları, ani etkili ve kalıcı özelliği yüksek böcek ilaçlarıdır.

Kaliteli haşere ilaçlarının içerdiği etken bileşenlerden en bilinenleri arasında tetramethrin, cypermethrin, delthamethrin, fylropil gibi aktif bileşenler yer alırken en etkili böcek ilaçları olarak hamam böcekleri için jel böcek ilacı, kokusuz ilaçlardan fendona, draker, icon, keothrin, ve bazı diğer böcek ilacı isimleri önde gelmektedir. Kokulu Böcek İlaçları bu tür haşere ilacı çeşitlerinin uygun şekilde karışımı ile hazırlanmaktadır.

Haşerelerin sinir sistemlerini çökerten özellikte böcek ilacı kullanmak çok önemlidir. Aynı şekilde sert kabuklu ve dirençli böceklerin imha edilmesi için yakıcı özellikli haşere ilacı kullanmak şarttır. Bu anlamda en etkili maddeler yukarıda ismini saydığımız aktif böcek öldürücüler olup, delthamethrin pire ve akrepler ile toz böceği ve kertenkele üzerinde çok ciddi tahriş edici bir etki sağlamaktadır.

Ancak böcek ilacı hazırlanması sadece bir etken madde ile yeterli olmayacağı için bazı aktif bileşenlerin çapraz etki ortaya çıkarıp, hem düşürücü ani etki göstermesi hemde uzun süre haşere kontrolü sağlaması gerekir. Bu ise ancak uzman ilaçlama firmaları bünyesinde haşere mücadelesinde profesyonel bilgiye sahip kişi ve ekiplerin bilebildiği bir şeydir. Piyasadan haşere ilacı temin edip böceklerin mekanlardan tam olarak temizlenmesi kesinlikle mümkün değildir. Böcek İlaçları ancak profesyonel olarak uygulanır.

Böcek İlaçlarının Yan Etkileri Nelerdir?

Haşere ilaçları içerdiği böcek öldürücü zehir ve insan tenine tahriş  yaptığı için asla tedbirsiz uygulanmamalıdır. İster kokulu ilaç olsun ister kokusuz haşere ilacı olsun hiç bir önlem alınmadan yapılan ilaçlama esnasında uygulama yapan kişiye soluma yolu ve cildine ilaç bulaşması sonucu çeşitli etkileri olmaktadır. Bu nedenle böcek ilaçları asla bilinçsiz olarak uygulanmamalıdır. İlaçlama firmaları içinde profesyonel böcek ilaçlama yapan ekipler, koruyucu tulum, eldiven, maske, gibi önleyici ekipmanlar kullanıp ilaçlama yapmaktadır.

İlaçlama esnasında evde ilaçlama yapan görevliden başka kimse olmaması gerekir. Ayrıca böcek ilaçlama sonrası olası böcek ilacı zehirlenmesi ve haşere ilacı tahrişini önlemek için evde temizlik yapılması, yapılan ilaçlama şekline göre şarttır. Örneğin sisleme yöntemle yapılan ilaçlama sonrası evde kapsamlı bir ilaçlama temizliği yapılması gerekir. Bu insanların zarar görmesini önler.

Böcek ilacı tahrişi yüksek kaliteli böcek ilaçları uygulandığı zaman daha fazla ortaya çıkar. Örneğin delthamethrin aktif böcek öldürücü bileşen insanların cildine iğne batması gibi tahriş yaptığı için zor ölen böceklerin ilaçlanması sonrasında mutlaka temizlik gerekir. Temizlik yapılırken, eldiven kullanılmalı, ve haşere ilacının havaya yükselmesini önlemek için çamaşır suyu ilk temizlik esnasında kullanılmamalıdır. Çamaşır suyu kimyasal etkili bir temizlik maddesi olup havaya karışma özelliği oldukça yüksektir.

Böcek ilaçlarının yan etkisi bilinçli bir uygulama ve insanların gerekli uyarılar ile bilgilendirilmesi ile kolayca önlenmektedir. Ancak ucuz böcek ilaçları ve yasak ilaçlar olası böcek ilacı zehirlenmelerine sebep olabilmektedir. En iyi böcek ilacı kullanılarak, açık ve kapalı mekanlarda haşere mücadelesi vermek gerekir. Astek ilaçlama tüm haşere şikayetlerine profesyonel çözümler üreten profesyonel bir ekiptir. Kalorifer Böceği İle Mücadele hakkında neler biliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir