0 530 667 01 19

Böcek İlaçlama Servisleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Haşere ilaçlama genel özellikleri ile insanların huzurunu bozan gerek zararlı ve gerek zararsız olmasına karşın görüntü ve varlıkları ile insanların huzurunu kaçırırlar. Yürüyen ve uçan haşerelerin ilaçlama yapılarak, evlerden uzak tutulması ve evdeki haşere türlerinin ortadan kaldırılarak olumsuzluklarına son verilmesi için uygulanmakta olan bir halk sağlığı yöntemidir. Evde haşere ilaçlama hem yediğimiz besinlerin hem de kullandığımız eşyaların daha temiz ve hijyenik şartlarda tutulması içinde en iyi şartların sağlanması anlamına gelmektedir.

Haşereler irili ufaklı pek çok çeşidi görülen bazıları insanları ısırarak direkt zarar verebilme özelliğine sahip kimileri ise çok küçük ve gözle bile çok zor fark edilebilen bir yapıda olup haşere ilaçlama firmaları tarafından kapsamlı bir ilaçlama ile yok edilebilecek zor kontrol altına alınabilen bir yapıya sahiptirler. Evinizde bir böcek gördüyseniz bilin ki o haşere tek başına değildir. Bu aynı türden birden fazla sayıda haşerenin ve yumurtalarının var olduğunu gösterir. Böcek İlaçlama Servisleri her türlü zararlı böceğin yok edilmesi için ilaçlama yapmaktadır.

Evde Ve İşyerlerinde Böcekler Nerede Gizlenir?

Evlerde saklanan haşereler karanlığı severler ve çok çekingendirler. Işıklar söndüğünde ortaya çıkar ilk ses veya ışıkla birlikte anında yuvalarına yönelirler. Sayıları genelde ortalıkta görülenden fazladır. İşletme ve sanayi tesisleri gibi yerlerde ise alet ve eşyaların altlarına, çatlak ve kırık bölgelere saklanırlar. Zemin katlar ve atıl bölgeler her türlü fare böcek türlerine iyi bir saklanma imkanı sunar. Kırık camlar, açık yerler, malzeme depoları ve rutubetli bölgeler nedeni ile çok sayıda böcek türü işletme ve konutlara girerek hızla üreme yoluna gider.

Haşere ilaçlama servisleri bu haşerelerin ve yuvalandıkları alanlarda üreyen diğer böcek ve haşere kolonilerinin çok hızlı bir şekilde üremesini önlemek için çözüm üretir. Yaşam alanlarındaki böcek yumurtalarının imha edilmesini sağlamak için dönem dönem dairede haşere ilaçlama yapar ve apartmanda haşere ilaçlama hizmeti sunarlar. Böceklerin hızla üremesinde yumurtaların önemi büyüktür. Saklanma yerlerinin dönemsel olarak ilaçlamadan geçirilmesi için Böcek İlaçlama servisleri ile görüşerek ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Haşere Ve Böcek Türleri Hızla Ürerler

Haşere ilaçlama hakkında hemen her insan bir şekilde bilgi sahibi olup özellikle hamam böceği, ile bir şekilde karşılaşmış ve görüntü olarak yada evde mutfak bölümünde ışıkları açtığı zaman sağa sola kaçışan böceklere şahit olmuştur. Hamam böceği türleri içinde 40 adete kadar yumurta bulunabilen kapsüller halinde yumurtlar ve bunlar sadece 30-60 gün içerisinde ergin hale gelirler. Böylece her iki ayda bir eskisinden 40 misli daha fazla miktarda hamam böceği üremektedir. Çok hızlı önlem alınmadığı zaman böcek istilasına maruz kalınır.

Pek çok ev hanımının korktuğu farelerde zaman zaman evlere ve binalara girerek sorun kaynağı olmaktadır ve haşereler ile farelerin giremeyecekleri ev yok gibidir. Haşere ilaçlama yöntemleri yaşam alanları ve açık alanlarda çeşitlerine göre değişmekte olup açık ve kapalı alanda haşere ilaçlama farklı türlerde yapılabilmektedir. Değişik özelliğe sahip haşere ilaçları kullanılarak en kalıcı etki sağlanmaya çalışılmaktadır. Şayet evde tek bir böcek bile görülürse bu diğer böceklerin varlığına işarettir. Hemen bir ilaçlama servisinden destek alarak önlem alınmalıdır.

Böcek Ve Haşereler Nereden Gelir?

Haşere türleri alışveriş poşetlerinde koliler içinde, evcil hayvanınızın üzerine yapışarak girebilir. Evleri havalandırmak için camları açtığınızda, apartmanınızda ve havalandırmalarda bulunan çatlak ve minik geçitlerden geçerek, su borularından tırmanarak gelebilir. Bazı zararlılar ise en basit yoluyla siz evinize girerken onlar da hızlı hareketleri ve küçük boyutları ile fark edilmeden evlerinize girebilmektedirler. Böcekler insan sağlığına olumsuz etkileri ile oldukça riskli olabilmektedir. Yaşam bölgeleri pis alanlar olduğu için hastalık mikrobu saçarlar.

Görüldüğü üzere böcekler çeşitli yollarla ev ve iş yerlerinize girip hızlı bir şekilde üreyebilir. Yaşamlarını sürdürebilmeleri için çok az su ve gıdaya ihtiyaç duyduklarından, evinizin temiz olması haşere olmayacağının bir garantisi değildir. Haşere ilaçlama çok temiz olan evlerde de yapılmakta hatta sıfır binalarda bile haşere ilaçlaması yaptırılmaktadır. Haşerelerin üremesi için uygun şartlar tüm binalarda özellikle binaların zemin katları ile bahçelerinde mevcuttur. Dönemsel Böcek İlaçlama Servisi ile buralardaki böcekler imha edilmelidir.

Haşere İlaçlama Bireysel Sonuç Verir Mi?

Piyasada Satılan Sprey ve haşere İlaçlarının Profesyonel anlamda haşere ilaçlama hizmeti için kullanılması uygun değildir. Hamam böcekleri için kullanılan bu hazır sprey ve tablet ucuz haşere ilaçlama malzemelerinin böceklerin kısmi olarak önlenmesine karşın tam çözün sunamaz. Bu ilaçlara bağışıklık kazanarak giderek artması  evleri haşere sarmasına neden olduğu bu yüzden defalarca haşere ilaçlama şirketleri ile çalışmak durumunda kaldığını göstermektedir.  Haşere ve böcekler Marketten alacağınız ilaçlar bir kısmını öldürebilir, ancak evinizden uzak tutamaz.

Belli bir haşere üzerinde etkili olan doğru kimyasal, doğru dozajda, doğru noktalarda kullanıldığında haşerelerin üremesini yavaşlatıp zaman içinde etkili bir uygulama ile önlenebilmektedir. Gıda üretiminin temizliğinin ve üretilen gıdaların tüm bulaşma etmenlerinden ve zararlı mikro organizmalardan uzak tutulması için yapılan prosedür kapsamında haşere ilaçlama ekipmanları kullanılarak en doğru oran ve tarzda haşere ilaçlama böceklerin imhasını sağlayacaktır. Kısa vadeli çözümler ev yada iş yerlerinizdeki haşereleri ortadan kaldırmaz ancak profesyonel haşere ilaçlama ile önlenbilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir