0 542 799 13 13

Böcek İlaçlama Ve Çözüm

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Böcek İlaçlama Yaptırmak Ama Nasıl

İnsanlar daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için binlerce lira para harcarlar. Yeni mobilyalar, harika aksesuarlar ve yıllarca emekle alınmış güzel bir ev. Evet hemen her insanın çok çaba gösterdiği ve huzurlu bir mekan oluşturmaya yıllarını harcadığı bir gerçektir. Bir böceğin ilaçlama yaptırması akıllarına gelmez.

Şöyle bir düşünün. Bir misafiriniz gelecek ve sizde bu misafire oldukça fazla değer verdiğiniz için pek çok hazırlık yaptınız. Yemekler, temizlik, evin düzenlemesinde değişiklik ve kendinize güzel bir bakım. Elbette insanların sevdikleri ve önem verdikleri insanlar ile buluşması ve hoşça zaman geçirmesi çok büyük bir mutluluk sebebidir.

Ya sizin onca çabanızı ve nice zahmete girerek yaptığınız bir hazırlığı gölgeleyecek bir sürpriz yaşamak ister misiniz? Elbette hayır. İşte zaman zaman bu durumları yaşayan pek çok insan bize bu gibi olumsuzluklardan yakınmaktadır. Böcek İlaçlama tamda bu tür olumsuzlukları bertaraf etme adına çok iyi düşünülerek alınması gereken bir hizmettir.

Bu sadece ev hayatında değil aynı zamanda işletme ve konaklama tesisleri açısından da önemlidir. Hijyenik bir mekan, marka yapmış bir işletme ve son derece fazla müşterisi olan bir kafe. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi?

Peki Ama Bunların Böcek İlaçlamayla İlgisi Ne?

Bu soruyu sorduğunuzu hisseder gibiyim. Hemen açıklayayım ben bu konuda çok fazla kötü anı yaşamış kişiler ile karşılaştığım için böylesi farklı bir yazı oluşturmayı uygun gördüm. Böcek zedeler olarak isimlendireceğimiz bu kişiler hiç ummadıkları bir anda istemedikleri bir kabusa maruz kalmanın soğuk duş etkisine maruz kaldıklarını içtenlikle paylaştığı için onların kötü anılarını başkaları yaşamasın diye tavsiyede bulunmak önemlidir. Böcek ilaçlama yaptırmanın önemi ve ilaçlama firması seçiminde dikkatli seçim yapmanızın böceksiz mekanlar sağlamada birinci kural olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yeşil alanlar, insanların daima ilgisini çeker ve güzel bir evin yada işletmenin daima süsü konumundadır. İnsanlar rengarenk çiçekler arasında kahvesini yudumlamak, serin bir yaz akşamında balkonda oturup keyifle çayını yudumlamak ister. Ancak kimi zaman zararlı böcekler bir anda bu keyfinize limon sıkabilir. Nitekim böcek şikayetleri özellikle yaz dönemlerinde çok fazla artış gösterir.

Hijyene önem veren titiz hanımlar böcek sorunları yaşamaktan adeta nefret eder. Tertemiz mutfakta bir hamam böceği tezgah üzerinde dolaşırken görülse bir anda başlarından aşağı kaynar sular dökülmüş gibi hissederler. Yada banyoda bir gümüş böceği, kırkayak benzeri bir zararlı sinirlerini alt üst eder. İşte bu yüzden Böcek İlaçlama yaptırmak oldukça önemlidir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yaptırılmalı?

Piyasada pek çok ilaçlama servisi haşereler ile mücadele vermektedir. Ancak her sektörde olduğu gibi ilaçlama konusunda da işini çok iyi yapanlar kadar sahtekar insanlarda azımsanacak sayıda değildir. Üstelik yaptıkları işin önemini kavramaktan aciz, sırf daha fazla kazanmak adına insanlar süslü yalanlar söyleyip garantili ilaçlama yaptıklarını da belirtmeyi ihmal etmezler. Tabi işini hakkıyla yapanları ayrı tutmak gerek.

Böcek problemi yaşadınız ve alelacele bir firma ile anlaşıp ilaçlama desteği talep ettiniz. Var olan sorundan kurtulmak için mekanda ilaç uygulaması yapıldı ve siz haşerelerden kurtulma rahatlığı yaşayacağınız için elbette rahatlarsınız. İşte burada devreye doğru firmadan böcek ilaçlama yardımı almış olmanız ve etkili çözüm sağlanması girer. Yanlış bir hizmet, bitmeyen böcek şikayetleri ve evde onca temizlik gibi birde eşyaların lekelenmesi karşılaşacağınız en kötü durumdur.

Peki Neden Böyle Sorunlar Yaşanır?

Maalesef işinde uzman olmayan ve aç gözlü insanlar başkalarının zaaflarını silah olarak kullanır. Karşılaştığımız durumlar arasında insanların aceleci olması ve bir an önce sorunlarından kurtulmak istemesi en büyük zaaflarıdır. Haklı olarak hiç hoşlanmadıkları bir böcek türü ile yüz yüze gelmeyi kimse istemez. Bir an öncede kurtulmak ister.

İlaçlama servisi seçerken kısa bir ön araştırma yapmak çok faydalıdır. Hangi ilaçları kullanıyorlar? İlaçlama şekilleri nelerdir? yaşadığınız şikayetin ne olduğuna dair yanıtları gibi pek çok şey önemlidir. Ben kendimi müşterinin yerine koyduğum zaman önce yaşadığım soruna ne gibi çözümler alırım diye düşünürüm. Hangi böcek türü, direnci nasıldır? hangi böcek ilaçları etkili olur? tek seferde biter mi? ikinci bir ilaçlamaya gerek var mıdır? elbette bunlar ve fazlası sizin de aklınızdan geçer.

İşte burada aslında fırsatçılar hemen, Garantili Böcek ilaçlama sözcüğünü devreye sokar. İyide kardeşim bu kadar garanti hemen mümkün mü? aslında bunu sorgulamak en önemli kuraldır. Bazı böcekler için garantili ilaçlama elbette mümkündür. Zaten su sıkmadıysa normal yapıdaki böcekler ölecektir. Ancak bazı haşereler çok dirençli vücut yapıları ve yumurtalarına ilaç işlemediği için garanti vermek yanlıştır. Müşteri buna dikkat etmelidir.

Böceklerden Nasıl Kurtuluruz?

Böcekler evlerimize çok farklı bölgelerden girebilir. Açık pencereler, kapı altları, kablo delikleri, havalandırmalar, çatı katları, banyo ve tuvalet giderler, mutfak lavabosu gibi yerlerden girebilir. Ayrıca marketten aldığınız sebzeler, yumurta kolisi yada eve alınan bir eşyanın arasında gelebilir. Burada evin temiz olması böcekleri önlemez sadece üremelerini engeller. Böceklerden kurtulmak için başta giriş bölgelerinin tespit edilerek kapatılması gerekir.

Daha sonra iyi bir ilaçlama firması seçerek alacağınız profesyonel bir destek sizi bu dertten kurtarır. Ancak pek çok böcek tek ilaçlama ile önlenirken bazı böcekler için ikinci bir ilaçlama gerekir. Bunlar pire, toz akarı, tahta kurusu, ağaç kurdu, kertenkele, akrep gibi zararlılardır. Özellikle yoğun böcek şikayetlerinde bu durum çok sık yaşanır. Ayrıca bu haşereler için kullanılacak ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri çok etkili olmak zorundadır. Aksi halde ilaçlama firmalarına abone olmaktan kurtulamazsınız.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Ve En iyi İlaçlar

İster ev olsun, ister iş yeri her zaman böcek sorunu yaşayabilir. Burada alınacak böcek ilaçlama servisinin doğru ve kaliteli olması önemlidir. Örneğin pire ve toz böceklerine kokusuz ilaçlar kullanmak çok fazla işe yaramaz. Hele hele jel ilaçlama gibi uçuk öneriler hiç bir fayda sağlamaz. Önemli olan böcek türüne göre ilaçlama şekli ve en iyi böcek ilacını kullanmaktır. Kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama türleri yeri ve duruma göre doğru seçilmelidir.

Hamam böceği çeşitleri ve karıncalar için bu üç yöntemde uygulanabilir. Ancak böcek yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Böcekler genelde dip bölgelerde saklanır ve kapı dipleri, dolap arkaları, parke kenarlarından çıkarlar. Böcek çeşidine bağlı olarak bu bölgelere spreyli ilaçlama uygulanabilir. Kolay ölen böcekler için kokusuz ilaçlama yaptırmak yeterlidir. Evden çıkmanız ve ev temizliği yapmanın bu uygulamada gerekmez. Ancak aşırı böcek şikayetleri ve zor ölen böcekler için durum farklıdır. Ulv ilaçlama yapılacaksa evi terk etmek ve ilaçlamadan sonra temizlik şarttır.

Hangi Böcek İlacı Nerelere Uygulanır?

Jel böcek ilacı gümüş böceği, karınca, hamam böceği, kalorifer böceği ve türevlerine etkili olur. Dolapların kenarları, kapı pervazları, süpürgelikler, dolap içleri ve beyaz eşyaların arkalarına uygulanabilir. Temizlik istemez ve 3 ay silinmemelidir. Kokusuz ilaçlar böceklerin saklanma bölgelerine ve geçiş istikametlerine püskürtülür. Burada böcek türü belirleyici olur. Pire, toz akarı, kuş biti, tahta kurusu gibi haşereler her tarafta olabilir bunlar için geniş kapsamlı bir ilaçlama gerekir, Buda sisleme denilen genel ilaçlama şeklidir.

Kokusuz yada kokulu ilaçlar spreyli olarak uygulansa sadece ilaç sıkılan yüzeylerde temizlik gerekir. Ancak ilk bir hafta temizlik yapmamak gerekir. Buharlama denilen Ulv böcek ilaçlama uygulamasında ilaçlama sonrası ev kapatılıp, yeteri kadar bekledikten sonra havalandırma ve ev temizliği yapılabilir. Temizlik sırasında eldiven kullanmak şarttır. Dirençli haşereler için en etkili ilaçlama şekli buharlama yöntemdir. Geniş kapsamlı kullanım alanı olup tüm haşerelere etki etmesi için özel içerikli yakıcı etkide ilaçlar kullanılması şarttır.

Sonuç Olarak En iyi Böcek İlaçlama

1- Seçilecek ilaçlama şirketi iyi analiz edilmeli ve profesyonel destek alınmalıdır.
2- Böcek türü hakkında bilgi alınması ve böcek türüne özel ilaçlama talep edilmesi gerekir.
3- En iyi böcek ilaçları kullanılması ve firmanın hizmet yapısı güvenilir olmalıdır.
4- Her şeye garanti veren ve ucuz ilaçlama yapanlardan uzak durulması şarttır.
5- İlaçlama firması işini en iyi yapan ve kalıcı çözümler sunan bir ekip olmakla mükelleftir. Firmanın büyük olması yada şahsi olması değil profesyonel destek sunması dikkate alınmalıdır.

İlaçlama olarak biz müşterilerimizi daima önemsiyoruz. Onları para kazanma kapısı gibi görmek bizim yapımıza terstir. Sonuç odaklı çözümlere çaba gösterir daima işimizi en iyi şekilde yaparız. Biz dürüst çalışmaya ve aldığımız parayı helalinden kazanmaya bakarız. Kimin ne dediği değil bizim ne iş yaptığımız bizi bağlar. Maceramı arıyorsunuz o zaman diğerleri ile çalışıp ne demek istediğimizi anlarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir