+90212 631 23 45
0 542 799 1313

Böcek İlaçlama

İstanbul böcek ilaçlama firması

Huzurlu bir yaşam için, böcek ilaçlama, apartman ve dairelerde yaz sıcaklarının başlaması ile bir çok insan tarafından yaptırılan bir ilaçlama hizmetidir. Peki ama, profesyonel bir böcek ilaçlama servisi nasıl alınır? ilaçlama öncesi nelere dikkat edilmeli? iyice araştırılarak bilinçli tercih yapılmalı. Böylece hem böcek ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak, büyük avantaj sağlar.

İnsan sağlığı açısından olduğu kadar kullanılan haşere ilaçları ve haşere ilaçlama yöntemleri hakkında yeterli bilgi edinmek olası riskleri en aza indirir. İstanbul böcek ilaçlama olarak bu ve benzeri konuların insanlara tam olarak anlatılmasının önemine inanıyor ve profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışılmasını tavsiye ediyoruz.

Pire ilaçlama, akrep ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, beyaz nem böceği ilaçlama, arı ilaçlama, tahta kurdu ilaçlama gibi ilaçlama yapılan böcekler ile mücadele etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu tür haşereler hem zor ölür, hem de çok hızlı üreyip insan sağlığını tehdit eder. Bu ise hızla yayılarak mekanları istila boyutuna gelmelerine yol açabilir.

Böcek İlaçlama Firmaları Nasıl Seçilir?

Zararlılar ile mücadele kapsamında böcek ilaçlama firmaları açık ve kapalı mekanlarda ilaçlama hizmeti vermektedir. Bu nedenle ilaçlama yaptırılacak ekibin iyi seçilmesi gerekir. Öncelikle amatör olarak bilinçsiz bir şekilde ev ilaçlama ve apartman ilaçlama yapılmasının ne gibi zararlara yol açacağı iyi düşünülmeli ve deneyimli ilaçlama şirketleri tercih edilmelidir.

İlaçlama konusunda hizmet verdiği süre, kullandıkları haşere ilaçları, uyguladıkları ilaçlama yöntemleri ve yeterli belge ile hizmet bilincine sahip olup olmadıkları analiz edilerek alınacak ilaçlama servisi öncesi fikir sahibi olunmalıdır. Böcekler hakkında bilgi sahibi olunması ve sorulan sorulara anlaşılır bir şekilde yanıt alınması aslında bir firmanın ne gibi bir hizmet bilincine sahip olduğuna işarettir.

İstanbul böcek ilaçlama şirketleri arasında müşteri memnuniyetine önem veren ekipler ile çalışmak sorunsuz bir hizmet için olmazsa olmazdır. Başta açıklayıcı bilgi sunmak, insanları manipüle etmeden çözüm odaklı yönlendirme yapmak, şikayetin çözümü için gerekli uygulamaları bilinçli yapmak en önemli önceliktir.

İlaçlama Şirketleri Sadece İlaçlama Mı Yapar?

Haşere ilaçlama sektöründe hizmet veren çoğu böcek ilaçlama firması müşterilere bilgi vermekten çok kazanç sağlama peşindedir. Aslında öncelik olarak insanların yaşadıkları şikayet ve o şikayetin sebepleri hakkında bilgi verip nasıl kalıcı olarak önleneceğini anlatmak çok önemlidir. Örneğin son dönemlerde çok büyük şikayet sebebi olan toz akarı ve beyaz nem böcekleri
insanların kabusu haline gelmiştir.

Çoğu böcek ilaçlama firması bırakın nasıl yok edileceğini bu zararlıların neden olduğu ve türü hakkında bile en küçük bir bilgiye sahip değildir. Nem böceği ilaçlama diye aratan insanlar genel olarak gümüş böceği hakkında bilgi ve ilaçlama şekilleri ile karşılaşmaktadır. Nem böcekleri küçük nokta kadar boyları ve çok zor fark edilmeleri ile dikkat çeker.

İnternet ortamından kopyala yapıştırla elde edilen bilgiler sunmakla çözüm sunmak mümkün değildir. Özellikle yeni binalarda ve evde nem oluşan konutlarda sıkça ortaya çıkarak çok hızlı üremeleri ve bir türlü baş edilemedikleri için titiz insanları canından bezdirir. Haşerelerin üreme ortamları kadar böceklerin direnç yapısı bilinerek insanlar doğru bilgilendirilmeli.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nasıl Belirlenir?

İlaçlama yaptırmak isteyen müşteriler bir an önce ev ve iş yerlerinde yaşadıkları sorunlardan kurtulmak ister. ancak bu çoğu zaman pek bekledikleri kadar kolay olmaz. Kullanılan böcek ilaçları haşerelerin direncine göre değişkenlik göstermektedir. Hamam böceği, kalorifer böceği, karınca, gümüş böceği için kullanılan ilaçlar sıvı olabildiği gibi jel böcek ilaçlama yöntemi ilede yapılır.

Kokusuz böcek ilacı daha kolay önlenen böcekler üzerinde etkili olurken tahta kurdu, pire, tahta kurusu, beyaz nem böceği, mayt, kertenkele gibi zararlı türleri üzerinde nerede ise hiç bir etki göstermediği için yapılacak kokusuz ilaçlama sonrası büyük olasılıkla sorun çözümsüz kalacaktır. Jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlama daha çok kalıcı etkili yöntem olduğu için hemen sonuç alınamaz.

Ayrıca dirençli yapıdaki böcekler için etkisiz kalır bu durumda kokulu ve yakıcı ilaçlar kullanmak bazı durumlarda sisleme türünde böcek ilaçlama yaptırmak zorunluluk haline gelir. Haşerelerin üreme dönemlerinde çok sayıda şikayet yaşanır. Ucuz ilaç ve donanımsız kişiler zor kontrol edilen haşereler ile mücadelede asla başarılı sonuç alamaz.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yürüyen ve uçan böceklerin yaşam alanlarından arındırılması için insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen kaliteli böcek ilaçları kullanılmalıdır. Ev ve işyeri ilaçlama gibi önemli mekan ilaçlama uygulamalarında elektronik eşyalara, mobilyalara, evdeki döşemelere zarar vermeyen içerikte haşere ilaçları kullanılmalıdır.

Ayrıca bebek, yaşlı ve yatalak hasta olan evlerde daha dikkatli davranılmalı mümkünse kokusuz ve jel ilaçlar kullanılmalıdır. Şayet zor ölen böcekler var ve mutlaka etkili bir ilaçlama gerekiyor ise mekan belirli bir süre boşaltılıp gerekli önlemler alındıktan sonra böcek ilaçlama yaptırılmalıdır. İlaçlama nasıl yapılır? tam olarak bilmeden gelişi güzel alınacak hizmet hem sorunlara hem de olası zararlara sebep olabilir.

Böcek ilaçlama istanbul hizmeti veren kaliteli ilaçlama servisleri ile görüşülerek kapalı alanlarda böceklere karşı ilaçlama yaptırmak hem maddi kayıplar yaşamamanıza hem de sağlıklı bir ilaçlama hizmeti almanıza yardımcı olur. İlaçlama servisleri çoğunlukla kokusuz ve jel ilaçlama uygulamalarına ağırlık verir. Lakin tüm böcekler için bu kesinlikle çözüm sağlamayacağı için karışım ilaçlar kullanmak kaçınılmazdır.

Evlerde Haşere İlaçlama Hangi Ayda Yapılmalı?

Tüm haşere çeşitleri havaların ısınması ile harekete geçip kış uykusundan uyanır. Bahar ayları ile toprak yüzeyinin ısınması canlı yaşamında belirgin bir hareketliliğe neden olmaktadır. Böceklerin yumurtlama ve üreme dönemleri bu zaman süresi içinde gerçekleştiği için larva ve yumurtadan çıkan zararlı böcek çeşitleri yaşam alanlarına hızla yerleşmeye başlamaktadır.

Apartman ve daire içlerinde hızla üremelerine fırsat vermemek için her yıl düzenli aralıklar ile bahar aylarında ev ve apartmanlarda ilaçlama yaptırmak zararlıların üremesini önleyecektir. haşere ilaçlama dönemi kadar böceklerin mekanlara giriş yollarında alınacak tedbirlerin aksatılmaması yaşanılacak haşere şikayetlerini ortadan kaldırır.

Astek böcek ilaçlama şirketi olarak insan sağlığının korunması ve
huzurlu bir yaşam sürmeniz için İstanbul ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Yaşadığınız tüm böcek şikayetleri için bizi arayarak profesyonel ilaçlama çözümleri alabilirsiniz.