0 542 799 13 13

Böcek İsimleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Böcek İsimleri yeryüzünde yaşayan binlerce böcek türünün sınıflandırılmasında ve haşere türünün belirlenmesinde kullanılan en önemli etkenlerden biridir. Böcek ilaçlama için evde görülen böcek isimlerinin neler olduğu da çok önemli bir etkendir. Binlerce böcek türü tespit edilmesine karşın yeryüzünde yaşayan pek çok böcek türü henüz isimlendirilmiş değildir. Apartmanlar ve bina yaşamında böcekler insanlar için çeşitli sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Özellikle doğada pek çok böcek türü mevcuttur.

Ancak doğal ortamlarında böceklerin insanlara zarardan çok faydası olduğu bilinmelidir. Konumuz olan en sık görülen ev böceklerinin isimleri kısaca özetleyecek olursak şunlardır. Evde görülen böceklerin isimleri ağaç kurdu, karafatma böceği, pire, tahta kurusu, hamam böceği güve, akrep, kene, toz akarı, beyaz toz ve nem böceği, kırkayak, kalorifer böceği, kuş biti, tesbih böceği, karınca, arı, halı böceği, salyangoz, kulağa kaçan gibi zararlılar gerek ev içinde gerek bina etrafı apartman bahçesinde İnsanların karşısına çıkabilmektedir.

Hastalık Taşıyıcısı Böcek Türleri

Yaşam alanlarına girerek insanları tehdit eden ve huzurunu kaçıran böcek türleri ile böcek isimleri ev ilaçlaması için en fazla şikayetin yaşanmasına sebep olan türlerdir. Ev ilaçlamasında Böcek İsimleri Listesi pek çok insanın tahmin edemediği kadar değişiklik göstermektedir. Gerek zehirli ve ısıran böcekler, gerek insanların gıdalarını kirleterek hastalık mikrobu bulaştıran pek çok böcek türü insanlar için ciddi manada sıkıntıya yol açmaktadır. Özellikle hamam böceği, çiyan, tahta kurusu, ağaç kurdu, kuş biti, fare, kertenkele, Toz akarı zararlıdır.

Çoğu böcekler insanların hayatını adeta kâbusa çevirmektedir. Evlerde görülen görülen böceklerin isimleri Uçan böcekler, yürüyen böcekler, ve zor ölen böcekler olarak değişik kategorilere ayrılmaktadır. Böcek resimleri haşerelerin belirlenmesinde oldukça faydalıdır. Evde görülen böceklerin neler olduğu konusunda insanların oldukça fazla araştırma yaptıkları bilinen bir durumdur. Böceklerin zararları türlerine ve yapılarına göre değişmektedir. Zehirli Böcek Türleri ile zehirsiz böcekler insan sağlığı açısından aynı risk içermez.

En Zararlı Böcek Türleri Ve İsimleri 

Gözle görülmesi zor olan minik böceklerden, havada uçan kanatlı böceklere, insanları ısırıp ölümüne sebep olmaya neden olan akrep ve eşek arılarından, zehirli kene türleri ne kadar değişik böcekler görülmektedir. Özellikle toz böcekleri, beyaz nem böceği, kuş biti gibi minik haşereler insanlar için ciddi sıkıntılara yol açarlar. Ayrıca böcek isimleri burada sayamayacağımız kadar çok olup dünyanın hemen her bölgesinde çok değişik tür ve yapıda böcek isimlerine ve böcek türlerine rastlamak mümkündür.

Apartman ve evlerde insanların huzurunu kaçıran ve hastalık bulaştırma riski bulunan ev böceklerinin ortalama olarak 50 civarındadır. Evlerde şikayete neden olduğu için en fazla ilaçlama yaptığımız böceklerin sayısı bu civarda görülmektedir. Böcek isimleri listesi zararlı ve ısıran böcekler ile insanlara zararlı olmayan ama bitki ve evdeki eşyalara zarar veren çok farklı böcek ve haşere türlerini içermektedir. Kimi böcekler gıdaları kirletirken, Kimileri insanlara zarar verip huzursuz eder.

Evdeki Eşyalara Zararlı Haşereler

Bazı böcekler ise özellikle tahta kurtları gibi evdeki ahşap ve mobilyalara musallat olarak maddi kayıpların yaşanmasına sebep olurlar. Ayrıca bahçede görülen dana burnu, salyangoz, yılan, çiyan benzeri zararlılar hem insanlara hem de bitkilere zarar verebilmektedir. Böcek İsimleri evde yaşanan böcek şikayetlerinin tespit edilmesinde önemli yer tuttuğu için yapılacak ilaçlama türünün belirlenmesi ve evde yapılan ilaçlamanın en etkili sonucu vermesi bakımından önemlidir.

Astek ilaçlama olarak evde böcek ilaçlama kapsamında yürüyen ve uçan böceklere karşı kokulu, kokusuz ilaçlama seçenekleriyle evdeki böcek türlerinin ortadan kaldırılması için değişik ilaçlama teknikleri kullanıyoruz. Böceklerin yok edilmesi için böcekler ile mücadele kapsamında ilaçlama teknikleri önemli yer tutar. Yaşadığınız böcek sorunlarında ya da ismini bilmediğiniz her türlü böceğin zararlarından emin olamazsınız. İnsanlar için sağlık sorunlarına sebep olan her türlü yürüyen ve uçan böceklerin ortamdan arındırılması gerekir.

Zararlı Böceklerin İlaçlanarak Yok Edilmesi

apartman ve konutlarda ortaya çıkan böceklerin yok edilmesi için, bizi arayarak en etkili ilaçlama tekniklerini alıp evdeki böcek sorunlarınızdan kolayca kurtulmanız mümkündür. Ani etkili böcek ilaçlarını kullanarak yürüyen ve uçan böceklerin ortamdan arındırılması ancak profesyonel ilaçlama uygulamaları ile mümkündür. Astek böcek ilaçlama firması daha sağlıklı alanlarda böceksiz bir yaşam sürmeniz için daima en iyi ilaçlama tekniklerini kullanır. Sizde yaşadığınız her türlü haşere şikayetlerinde bizi arayarak kalıcı ilaçlama çözümleri alabilirsiniz.

Tehlikeli Böcek Adları elbette çok fazla sayıda olmasa bile neden oldukları ölümcül sonuçlar nedeni ile çok fazla haklarında araştırma yapılan türlerdir. Böcek İsimleri Listesi sayılamayacak kadar fazla olmasına karşın konutlarda insanların huzurunu kaçıran yaklaşık 50 civarında haşere ve kemirgen mevcuttur. Bunlarda bazısı, yürüyen, bazısı uçan türleridir. Böcek isimleri hakkında bilgi için çeşitli yazılar mevcuttur. Ayrıca sitemizde böcekler hakkında kategorisinde bu böcekler hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Fare Ve Kemirgen Mücadelesi yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir