0 542 799 13 13

Böcek Isırmasının Zararları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Böcek Isırmasının Zararları çoğu zaman tıbbi müdahale gerektirmez iken bazı böcek ısırıkları tehlikelidir. Evde böcek ilaçlama kendinizi ve ailenizi böcek ısırıklarından korumak sağlık açısından oldukça önemlidir. Böcekler kan ile beslenmek için ısırırlar. Böcek ısırıkları genellikle  acısızdır, fakat, rahatsız eden şey ise, sonrasında bıraktığı kaşıntıdır. Çoklu ya da tekrar eden böcek ısırıklarından çekmek oldukça ıstırap vericidir. Bu evde ısıran böceklerin olduğu durumdur, bunlar özellikle pire ve tahta kuruları olarak dikkat çeker.

Ne var ki, eviniz ısıran böceklerden arındıralabilir ve dışarıdayken böcek ısırıkları riskini oldukça azaltacak birtakım temel önlemler vardır. Dünyanın birçok bölgesinde, böcek ısırıkları, sıtma, tifüs, sarı humma, Batı Nil virüsü ve beyin iltihabı gibi ciddi hastalıkları yaymaktadır. Tropik ülkeleri ziyaret ederken, aşı planlamasını önceden yapıp böcekler tarafında ısırılmamaya özen gösteriniz. Ne var ki Türkiye’deki böcek ısırıkları nadiren hastalık yaymaktadır. Ancak böceklerin ısırmasına karşı dikkatli olmak önemlidir.

Böcek Isırması Sonrası

Isıran böceklerin meydana getirdiği en ana risk deri kızarıklığıdır. Böcekler ısırdığında, kan pıhtılaşmadan kanın akmasını sağlayacak bir salya enjekte ederler. Böcek Isırıklarına Karşı Hassasiyet kimi kişileri diğerlerinden daha çok ısırmaya teşvik edebilir. Kimi insanlar ise ısırıklara karşı çeşitli hassasiyet düzeyleri gösteririz. Yine de genellikle, küçük çocuklar ve sürekli ısırılanlar daha hassastırlar. Çoğu durumda, ısırıktan böceği tanılama ve hangi böceğin ısırdığını belirlemek çok zordur.

Isırıklara gösterilen reaksiyonlar o kadar çeşitlidir ki kimi zaman bu yanlış tanıya neden olur. Genel olarak, önemli olan ısırığın nerede olduğunu tanılamak, böceği tanılamak için diğer göstergeleri tanılamak ve alanın tedavi edilebilir olmasını sağlamak ya da sonraki böcek ısırıklarından kaçınmaktır. Evde ısıran böceklerin istilasının olması ızdırap vericidir, ancak, onlarla uğraşmanın yolları olduğundan, onlara katlanmak zorunda değilsiniz. Türkiye’de evde gerçekleşen, Böcek Isırmasının Zararları daha çok sinek ve yürüyen türlerden kaynaklanır. Ev Böcek İlaçları Nasıl Olmalı? yazımız ilginizi çekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir