0 542 799 13 13

Böcek Ve Haşere

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Konutları istila eden Böcek Ve Haşere Hakkında en fazla şikayet insanların gıda maddeleri ve direkt olarak kendi ciltleri üzerinde neden oldukları zararlardır. Evdeki böcekler ve haşereler hem insanları ısırıp hastalık bulaştırma riskine, hemde tüketilen gıdalar ile kullanılan mutfak eşyalarına dışkı, salya bulaştırıp insan sağlığını tehdit ederler. Zararlı böceklerden korunmak için ev yada iş böcek ilaçlama yaptırılması şarttır.

Ancak ilaçlama bireysel olarak hem tehlikeli hemde istenilen sonucu vermeyeceği için profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Zehirli Böcekler Ve Haşerelerin bilinen en belirgin özellik, insanları ısırıp sokarak ciddi risklere neden oldukları bilinmektedir. Böcekler hakkında kısaca bilgi verelim. (İnsecta), eklembacaklılar (Arthropoda) şubesinin bir sınıfı olarak nitelendirilir.

Böceklerin dış yapısını, anatomisini, fizyolojisini, çevre ile olan ilişkilerini, üreme ve gelişmelerini ve bunlara karşı mücadele metotlarını inceleyen bilim ışığında sınıflandırma ve böcekler hakkında  ilim paylaşımına, Entomoloji denir. Yer yüzünde bulunan hayvan türlerinin yaklaşık olarak dörtte üçünü böcekler oluşturmaktadır. 800 binin üzerinde canlı türü şu ana kadar tanımlanmış olmasına karşın gün geçtikçe bu listeye yeni türler eklenmektedir.

Böceklerin Geniş Yaşam Bölgeleri

Kutuplardan okyanuslara kadar hemen her eko sistemde ayakta kalmayı başarabilmiş canlılara böcek denir. Ancak Böcekler Ve Haşereler Hakkında bilgi sahibi olmadan böceklere sadece zararlı haşere çeşitleri gözüyle bakmak son derece yanlıştır. Evet böcekler insan gıdası olan bitkilere ve depolanmış yiyeceklere, giyeceklere zarar vermekte,gıdaları bozup insanları ısırmaları ile yaşam alanlarında tehdit oluşturmaktadır.

İnsanlara faydalı hayvanlarda mevcuttur. Bazı böcek türleri ciddi risk içerip  tehlikeli hastalıkları taşımakta ise de, gıdalarımızın en kıymetlisi balı arılar üretmekte, insanların en pahalı giyeceklerinden olan ipekli kıyafetlerin ham maddesi ipeği ipek böcekleri üretmektedir.

Böcek türleri severek yediğimiz meyve ve sebzelerin meydana gelmesi için çiçekleri tozlaştıran böcekler olmadan bu tür gıdaların soframıza gelmesine imkan yoktur. İnsan sağlığını tehdit eden zararlı böceklerin konutlardan arındırılması, için ilaçlama en etkili çözümlerden olup, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından böcek ilaçlama yapılmalıdır.

Böceklerin Yaşam bölgeleri

Böcekler kendi doğal yaşam alanlarında insanlar için oldukça faydalı organizmalardır. Ev yada binalara girdikleri zaman haşerelerin insanlar için sakıncalı özellikleri ortaya çıkar. Haşere ilaçlama bireysel olmaktan çok, donanımlı ekipler tarafından verilmesi şart olan ciddi bir hizmet türüdür. Gerek kullanılan biyolojik ve kimyasal ilaçların doğru seçilmesi, gerek haşerelerin yaşam alanlarında en yüksek etkiyi gösterecek kalıcı ilaçlama çözümleri uygulanmalıdır. Böcek türleri, soğukkanlıdırlar, yani kan dolaşımları yoktur.

Gövdelerinde trake adı verilen minik deliklerin hemen girişinde bulunan sinir uçları ile nefes alarak yaşamlarını sürdüren canlılardır. Sinir sistemleri tam çalışmadığı zaman nefes alamazlar ve kısa sürede ölürler. Bu nedenle soludukları havada onların sinir uçlarını etkileyerek, sinirlerinin çalışmasını önleyen bir etken madde olan insektisit, yani haşere ilacı zerresi dahi onların kısa sürede ölmeleri için yeterli olmaktadır.

Bazı haşereler hassas sinir uçları sayesinde uzaktan dahi bu böcek ilaçlarını ve öldürücü maddeyi algılar ve o bölgeye yaklaşmazlar. İlaçlama yapan ekipler, gerekli donanım ve eğitime sahip olmadığı takdirde ne böceklerin ilaçlara karşı tepkilerinden, nede onları imha edecek aktif maddelerin özelliklerini bilemezler.

Böceklerin Önlenmesi İçin İlaç Kullanımı

Biyolojik özellikli böcek ilaçları, etkisi yüksek ilaçlar olduğu için çevredeki diğer yaralı canlılara ve mikro organizmalara zarar vermeden, uygulama alanındaki haşereleri yok eder. Aynı zamanda yeni zararlıların uygulama alanına uzun süre yaklaşmasını önleyerek, haşere sorununu kalıcı olarak çözebilme özelliği gösterir. Yüksek dozlarda ve ucuz, sıradan etken maddeler kullanarak uygulanan kalitesiz ilaçlar mekandaki haşere sorununu çözmek yerine, sorunun daha da büyümesine yol açar.

Bu durumda defalarca böcek ilaçlama yaptırılmasına rağmen etki göstermez ve kısır döngü oluşarak zararlılar her tarafı işgal eder. Doğadaki var olan haşere ve canlıların doğası gereği her canlı soyunu sürdürme içgüdüsüne sahiptir. Böcek ve haşere çeşitleri, soyunun tükenmemesi için tehlike ile karşı karşıya kaldığında, olağanüstü bir refleks ile çoğalmaya çalışırlar.

Bu sebeple haşereler de doğal, biyolojik olmayan ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarında, soyunu sürdürme içgüdüsüyle normalden çok daha fazla yumurta bırakarak toksik atık bırakan kalitesiz ve ucuz ilaçlara karşı giderek bağışıklık kazanırlar. Örneğin, sivrisinekleri öldüren ilaçlama ve kullanılan düşük etkili ilaçlar, daha dirençli olan tahta kurusu, akrep, pire, mayt, gibi böcekleri öldürmediği gibi onların çoğalmalarına neden olur.

Böcekler İle Bilinçli Mücadele

Yürüyen ve uçan haşere türleri, için üretilen ilaçlar daha dirençli olan haşerelerde örneğin hamam böceği, pire, tahta kurdu, nem böcekleri gibi dirençli türlerin bağışıklık sistemini güçlendirip çok çabuk üremelerine neden olurlar. Böcek ilaçlama hem kullanılan ilaçların bilinerek seçilmesi, hemde ilaçlama servisi veren ekiplerin çok iyi eğitilmiş olmalarını zorunlu kılmaktadır. İlaçlama şirketleri bu konuda dağa bilinçli elemanlar ile ilaçlama servisleri sunmaktadır.

Ev ilaçlama, apartman ilaçlama, iş yeri ilaçlama ve bahçe ilaçlama gibi çok çeşitli bölgeler, haşerelerin neden olduğu şikayetlerin ortadan kaldırılması için çok sık olarak haşere ilaçlama uygulamasına tabi tutulmaktadır. İstanbul ilaçlama ekiplerimiz sizlerin yaşam alanlarınıza girip, çeşitli zararlara sebep olan fare ilaçlama böcek ilaçlama gibi yoğun talep gören zararlıların insan sağlığına zarar vermeden, kaliteli ve etkili bir şekilde sizleri korumak için açık ve kapalı alanlarda ilaçlama yapmaktadır.

Ekonomik böcek ilaçlama fiyatları ve yüksek müşteri memnuniyeti ile hizmet sunan Astek ilaçlama ekibi sizlerin böceksiz mekanlarda huzur içinde yaşamanız için haşere ilaçlama çözümleri sunmaktadır. Aynı zamanda Böcek Ve Haşereler Hakkında en etkili çözüm kadar doğru bilgiler verip almanın gereken önlemleri belirtiyoruz. Kırkayak İlaçlama yaptırmadan önce yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir