0 542 799 13 13

Çamaşır Suyu Pireleri Öldürür Mü

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Çamaşır Suyu Pireleri Öldürür Mü? pek çok insan pireyi ne öldürür? pireler neye gelmez? benzeri arayışlar içine girerler. Bunun nedeni yaz dönemlerinde evlerde çok fazla pire sorunu ile karşılaşılması ve gerek bireysel olarak yapılan ilaçlamaların neticesiz kalması olarak dikkat çeker. Pire ilaçlama servisi talep ederek yaptırılan ilaçlamanın sonuçsuz kalmasından sonra insanlar arayış içine girerler. Pireleri ne kaçırır? dilerseniz bu yazımızda kısaca pirelerin sevmediği kokular gibi pire kaçırıcılara değinelim.

Pire şampuanı hem de temizlik malzemeleri ile pirelere karşı ne gibi önlemler alınır kısaca değinelim. Çoğu zaman kedi, köpek gibi evde beslenilen bir evcil hayvanla mekanların içine pirelerinin bulaştıkları görülür. Kan emici parazit bir asalak olduğu için pireler oldukça zararlıdır. Hem İnsanları ısırıp rahatsız ederler, hem de bulaşıcı hastalık riski taşıdıkları için sağlık açısından son derece zararlıdırlar. Çamaşır suyu pireyi öldürür mü? pireler temiz mekanları hiç ama hiç sevmezler.

Elektrik süpürgesi ile ortamı süpürmek, halı ve parke üzerindeki pirelerin süpürge içine hapsolmasına sebep olur. Bu nedenle süpürgenin toz torbası dışarıya boşaltılmalıdır. Ayrıca yerlerin silinmesi, yastık kılıfı, yatak çarşafı, pire görülen kıyafetlerin çamaşır makinesinde yıkanması pirelerin yok edilmesine imkan sağlar. Ancak bilindiği gibi çamaşır suyu kimyasal bir madde olduğu için uçucu özelliği vardır. Bu da insan sağlığı açısından zararlı bir bileşen içerir. Çamaşır suyu aşırı derecede tüketildiği zaman ileriki dönemlerde lenf kanseri olarak yansır.

Pireleri Yok Etmek İçin Temizliğin Önemi

Çamaşır suyu pireleri öldürse bile çamaşır suyu yerine şampuan ya da diğer temizlik maddelerini tercih etmek daha mantıklıdır. Üstümde pire var nasıl kurtulurum? diye panik içinde kendisine pire bulaşan insanlar pireye karşı ne gibi önlem alınacağını zaman, zaman sormaktadır. İnsan üzerinde görülen pirelerin yok edilmesi için vücuda ilaç kullanılamayacağı için derhal pireli kıyafetleri değiştirerek ya bir kova içerisine ya da küvet varsa küvete su doldurup suyun içine atılması pireleri engeller.

Ayrıca makineye atarak hemen sıcak suda pirelerin bulaştığı kıyafetleri yıkamak olası pire bulaşmasını sona erdirir. Pire bulaşan kıyafetlerle evin içinde dolaşmak ve yatak, koltuk gibi yerlere oturmak evin pireler tarafından istila edilmesine sebep olacaktır. Bu nedenle yapılacak en doğru şey derhal pireleri fark eder etmez dış ortamda üzerinizi çırparak eve gelince hemen kıyafetleri banyoda değiştirip yıkamanız gerekir. Vücudunuzda pire bulmasını ortadan kaldırmak için duş alarak pireleri üzerinizden temizleyebilirsiniz.

Pire kaçırıcı olarak kullanılan çeşitli doğal malzemeler bulunmaktadır. Bunlardan en fazla bilineni elma sirkesidir. Aloe Vera bitkisi gibi pire kaçırıcı özelliği olan malzemeler faydalıdır ancak pireleri evden tam olarak kaçırmak bu tür tedbirler ile kesin olarak son bulmayacaktır. Çünkü pireler gerek yumurta bırakarak, gerekse hızlıca üreyerek evi kolay istila ederler. Evin tamamında bu gibi malzemelerle pire temizliği yapılamaz ve de tüm malzemelerin temizlenmesi zordur. Bunlar geçici ilk aşamada ki çözümlerdir.

Pire Bulaşan Evde Nasıl Temizlik Yapılmalı?

Pire bulaşması şikayetlerinde ilk aşamada hemen evin güzelce süpürülmesi ve pire şampuanı ya da çamaşır ve mobilyaların temizlik şampuanlarıyla güzelce temizliğinin yapılması gerekir. Ayrıca çamaşır makinesi suyuna lavanta katmak de faydalı olur. Pireler insan sağlığı açısından son derece zararlı asalaklardır. İnsanı ısırır, vücudundan kan emer, hastalıklı bir bünyeden aldığı kanı sağlıklı büyümeye bulaştırabilir. Hem hastalık bulaştırma riski yönünden, hem de insanı ısırıp ciddi şekilde rahatsızlık verir.

Pirelerin mekandan bir an önce arındırılması gerekir. Bu da doğal yöntemlerle belirli bir sonuç alınsa bile tam olarak evden arındırılmasını mümkün kılmaz. Bu aşamada yapılacak en önemli davranış şekli hemen profesyonel bir pire ilaçlama firması ile irtibata geçmektir. Talep edilecek pire ilaçlama hizmeti kapsamında evin içinde pirelere karşı etkili bir pire mücadelesi yaptırmak gerekir. Bu şekilde yaşadığınız pire sorunlarını ortadan kaldırırsınız ancak dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Bina içi ya da binanın çevresinde bir problemin varsa daha sonra buralardan gelip geçerken üzerinde pire bulaşıp tekrar evinize taşıyabilirsiniz. Bunu ortadan kaldırmak için bina çevresi ve ortak kullanım alanlarında pirelere karşı pire ilaçlama servisi alınarak pirelerin yok edilmesi gerekir. Sokak hayvanları bina ve çevrelerinde dolaştıkları için bu hayvanlarda olan pireler yaşam alanlarına bulaşmaları sıkça yaşanır. Pirelerden kurtulmak için kısmi çözümler yerine geniş çaplı pire mücadelesi verilmesi şarttır. Böcek ilaçlama şirketleri pireler ile mücadelede bilinçli olmak zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir