0 542 799 13 13

Çıyan Eve Nereden Girer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Çıyan Eve Nereden Girer? çıyan şikayetlerinde önemli noktalar çıyanların eve giriş yolları olarak bilinmektedir. Ev ilaçlama kapsamında yapılan çıyan ilaçlaması kırkayak ve çıyanların evlerden arındırılmasında büyük önem taşımaktadır. Çıyanların yok edilmesi için fiziksel mücadele kadar kimyasal mücadelede büyük önem taşır. Çıyanlar genelde nemli bölgelerde ılıman iklimlerde yaşamaktadır. Toprak altında yaşam süren çıyanlar genelde bahçe ve yeşil alanlarda evlere duvarlara tırmanarak ya da su giderlerinden evlere gelmektedir.

Yeşil alanlar ve ağaçlık bölgelere kurulan büyük ölçekli konutlarda şikayetler genellikle daha fazla görülmektedir. Çıyanlar ile mücadele edilirken çıyanların giriş yolları’nın iyi bilinmesi ve bu çıyan giriş bölgelerinin dikkatlice kapatılması İleride yeni şikayetlerin yaşanmaması açısından büyük önem taşımaktadır. Çıyanlardan korunmak için bina çevresi, bahçe ve binaların duvar bölgeleri çıyanlara karşı önleyici olarak ilaçlama yapılmalıdır. Çıyan haşeresi yaşam alanlarını binaların alt katları, lağım kanalları, atık su boruları, taş altları ve nemli bölgeler olarak dikkat çeker.

Çıyanların eve giriş yolları sinekliği olmayan havalandırma bölgeleri, kapı altları, açık bırakılan pencereler ve duvar çatlakları gibi kısımlardır. Çıyanlar insanlar için zararlı olan haşereler olup çıyan sokması ve çiyan ısırması gibi durumlar insanlar için ciddi sonuçlarını yaşanmasına sebep olabilmektedir. Ev içinde çıyanların saklanma bölgeleri genellikle parke altı, kapı kenarı, dolapların arkası banyo ve mutfak kısımlarındaki fayansların boşluk bölgeleri iyi bir çıyan saklama bölgeleri olarak dikkat çeker.

Evdeki çıyan nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka rahatça giriş yaptıkları noktaların kapatılması ve daha sonra evde çiyan ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Çıyanlar ilkbahar dönemlerinde daha fazla görülmektedir. Aşırı sıcak havalarda fazla görülmeyen çıyanlar Antartika dışında dünyanın hemen her bölgesinde yaşamaktadır. Kırkayak ve çıyan çeşitleri zehirli olup özellikle bebekler ve çocuklar için çıyan sokması oldukça tehlikelidir.

Çıyan Nasıl Öldürülür?

Kırkayak ve çıyan sokması genelde ölümcül olmamakla birlikte cilt alerjisi ve aşırı hassasiyet olan insanlarda ciddi sonuçlarının yaşanmasına sebep olabilmektedir. Evinizde çıyan varsa ne yapmalısınız? Çıyan nasıl yok edilir? diyorsanız bireysel olarak evdeki çıyanın üzerine vurup öldürmekle iş bitmez. Bireysel çıyan mücadelesi tek bir çıyan için sonuç verirken birden fazla çıyan sorunlarında istediğiniz sonucun alınmasında etkisiz kalmaktadır.

Geceleri su gider boruları gibi bölgelerden ev içine girerek üremeye başlayan çıyanlar insan sağlığı açısından risk oluşturmaya başlar. Çıyanlardan korkan insanlar genellikle çıyanla karşılaştığı zaman tedirginlik yaşamaktadır. Evde çıyan görülmesi insanlar açısından sıkıntılı bir süreç olup, çıyanların yok edilmesi için bir an önce evde çıyan ilaçlaması yaptırılması gerekmektedir. Çıyan Eve Nereden Girer? çıyanların zararları nelerdir? merak eden insanlar çıyan görülmesi durumunda internet üzerinden arama yaparak çıyanlar hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadır.

Evdeki çıyanların yok edilmesi için çıyanlar ile mücadelede etkili ilaçları kullanmak ve profesyonel ilaçlama yöntemleri ile çıyan ilaçlaması yaptırmak gerekir. Evlere girip yukarıda saydığımız bölgelere saklanmalarını önlemek için bu alanların güzel bir şekilde silikon ya da çimento yardımı ile kapatılması eve çıyan girişlerini önlemek açısından oldukça önemlidir.

Çıyanların En Fazla Görüldüğü Yerler

Çıyan ve kırkayak çeşitleri binaların zemin katları ve çatı bölgelerinde görülebilmektedir. Bu nedenle evlere girişin önlenmesi için bina etrafı başta olmak üzere binaların zemin katları ve ortak kullanım alanları çıyanlara karşı ilaçlanmak zorundadır. Ayrıca çıyanların evlere girişlerini önlemek için kapı altları, pencere boşlukları ve havalandırma gibi bölgelerin kapalı tutulması zayıf noktaların iyileştirilmesi gerekir. Geceleri atık su giderlerinin çıyan girişlerini karşı kapatılması önemli bir önlem olacaktır.

Çıyanlar tırmanma özellikleri ile açık pencerelerden kolayca evlerin içine girebilmektedir. Çıyanlar ile mücadele için yakıcı özellikli ani etkili çıyan mücadele ilaçları kullanmak olası çıyan sokmalarına yaşanmaması için oldukça önemlidir. Zehirli çıyan ilaçlamasında buharlı yöntem ve spreyli yöntemler kullanılabilmektedir. Astek çıyan ilaçlama firması olarak ani etkili çıyan ilaçları kullanarak kokulu ve kokusuz ilaçlama hizmetleri vermekteyiz.

Ancak zehirli canlıların neden olduğu tehlike insanlar için oldukça sıkıntılı süreçlere sebep olabileceği için kokulu çıyan ilaçlaması ve ulv yöntemi ile çıyanlardan çok kısa sürede kurtulmak mümkündür. Çıyanlardan kurtulmak için etkili çıyan ilaçları doğru ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılmalıdır. Çıyanların evlerden arındırılmasında profesyonel ilaçlama firmaları en etkili çıyan ilaçlarını kullanarak sizleri bu tür zehirli haşerelerin neden olduğu tehlikelerden korumaktadır. Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir