0 542 799 13 13

Çıyan İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İnsanların görünüş olarak en fazla ürktükleri zararlı ve zehirli haşerelerden biridir çıyanlar. Çıyan İlaçlama akrep ilaçlama ve arılar gibi ani öldürücü özelliğe sahip kaliteli ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır. Bu garip ve korkutucu görünüşlü haşerelerin bir an önce saklandıkları bölgelerden çıkarılarak imha edilmelerini önemlidir. Bunu sağlayacak özellikte böcek ilaçlama yapılmalıdır. Kırkayaklar ile çıyanlar benzer görünüme sahip olduğu için pek çok kişi çiyanlar ile kırk ayakları birbirine karıştır.

Çıyanların bacakları çatallı bir görünümde olup kırkayak gibi ince uzun tüylere sahip değildir. Bazı çıyan türleri yapı olarak oldukça uzun ve iri boyutlarda olduğu için daha tehlikeli ve daha iri hayvanları rahatça avlarlar. Bir fareyi yakalayıp onu etkisiz hale getiren ve hiç zorlanmadan yiyen çıyanların varlığı bilinen bir durum olup aslında çıyan türleri evlerde çok fazla karşılaşmadığımız garip haşerelerdir. Çıyan İlaçlama Yöntemi hem spreyleme şeklinde hemde sisleme yöntemi kullanılarak uygulanabilir.

Çıyan İlaçları Ve Uygulama Şekli

En etkili çıyan mücadelesi hiç kuşkusuz kokulu ve dumanlı yöntemle yapılmaktadır. Çok daha kısa sürede diplerde ve ulaşılması zor alanlarda saklanıp gizlenen çıyan türleri ilacın özel çıkarıcı etkisi ile kolayca imha edilebilmektedir. Çiyan ilaçlama basit içerikli ve ucuz haşere kimyasalları ile yapılmayan uzun kalıcı etkisi olduğu kadar ani imha yeteneğine sahip birinci sınıf haşere ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Zehirli tüm haşere ve zararlı türleri insan sağlığı açısından dolaylı yada direkt olarak tehdit oluşturur.

Bu sebeple kokusuz ilaçların kullanımı zehirli böcek türleri için çok fazla talep görmez. Zaten bu tehlikeli haşereleri görüp tedirginlik yaşayan insanlar vakit kaybetmeden evlerinde yada iş yerlerinde karşılaştıkları bu tehlikeli zararlılardan kurtulmak için en etkili olan ilaçlama türünü tercih etmektedir. Kırkayaklar ile çıyanların mücadele yöntemi aynı olup hem görünüm hemde kontrol önlemleri benzer özellikte olan insanların çekindikleri haşere çeşitleri arasında yer alırlar.

Çiyan İlaçlama Kimlere Yaptırılmalıdır?

Evlerin kimi zaman bazı böcek türlerinin istilasına uğradığı bazen yiyeceklere musallat olur. Bazen insanları ısırıp rahatsız ederek ev halkı arasında tedirginlik sebebi oldukları çok karşılaşılan sorunların başında yer almaktadır. Çıyanlar, akrepler, zehirli keneler, kırkayaklar, eşek arıları, kertenkele ve bunlara benzer zararlılar direkt olarak insanlara tehlike yöneltebilecek bünyelerinde taşıdıkları zehir sebebi ile ciddi korku ve telaşa neden olan böcek türleri olup evlerden uzak tutulmaları ve profesyonel olarak mücadele edilmeleri zorunlu zararlılardır.

Bu sebeple çıyan ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır iyi düşünülmeli her önüne gelene böylesi tehlikeli haşerelerin ilaçlaması yaptırılmamalıdır. İnsanlar için tehdit özelliği taşıyan zehirli türler çok daha bilinçli ve kesin olarak yok edilmeleri sağlanacak şekilde birinci sınıf ilaçlar ve özel içerikli haşere öldürücüler kullanılarak yapılmalıdır. Çıyanların yaşam alanları nemli, ve serin ortamlar olduğu için dış alanlarda duvar dipleri, taş altları, sulak bölgeler ve binaların zemin katları onlar için bulunmaz yaşam alanları özelliğini taşır.

Evde Çıyan Nerelerde Yaşar?

Evlere giren çıyanların saklanma ve yuvalanma bölgeleri parke araları, duvar çatlakları, kapı dipleri, banyo küveti altı ve mutfak tezgahının alt kısımları gibi bölgelerdir. Buraların daha serin, daha nemli olması çıyanların buralara yerleşmesinde ve saklanmasında en önemli sebeplerdendir. Çıyan İlaçlama yapacak ekibin çıyanların gizlendikleri bölgelere ilaç uygulaması ve kullandığı yöntemler ile ilaçların kapı aralarından parke altlarına kadar çok geniş bir alana etki etmesi gerekir.

Bu spreyleme yöntemle pek mümkün olamayacağı için en etkili olanı dumanlı çıyan ilaçlama şeklidir. Hem çıkarıcı etkisi ile hemde ortamdaki oksijeni yakıp böceklerin kendini dışarı atmalarına sebep olması bakımından çok daha kısa sürede başarı gösterir. Çok derinlere işlediği için gizlenen haşereler yada çıyanlar yuvalarında tutunamayarak istem dışı ortaya çıkmakta ve ilacın etkisi ile bulundukları bölgelerde imha edilmektedir. Evde çıyanların önlenmesi için insan sağlığına zararsız ilaçlar kullanılmalıdır.

Çıyan İlaçlama Nerelere Uygulanmalıdır?

Yaşam alanları ve daire içlerinde yapılan çıyan mücadelesinde uygulama yapılacak bölgeler iyi bilinmelidir. Çıyan ilaçlama nerelere uygulanmalıdır? bu konuda böcekler hakkında yeteri kadar bilgiye sahip ekiplerin çıyan mücadelesi vermesi çok daha doğru olup insanların sağlığının korunması için daha etkilidir. Çıyanların üreme noktaları ve gizlendiği bölgeler iyi tespit edilip buraların titizlikle ilaçlamadan geçirilerek yaşam alanlarındaki çıyan zararlıları imha edilmelidir.

Çıyan geceleri daha fazla aktif olan bir zararlı olur. Evlere lavabo giderlerinden ve açık buldukları noktalardan duvarlara tırmanarak evlere girdikleri bilinen bir durumdur. Astek ilaçlama firması olarak dışarıdan yaşam bölgelerine giren ve insan sağlığını olumsuz etkileyen her türlü zararlı haşerenin yok edilmesinde özel içerikli haşere ilaçları kullanıyoruz. Ayrıca etkili ilaçlama teknikleri ile haşere ilaçlama yapıyoruz.

Çıyanları Evden Temizlemek

Çıyan İlaçlama deneyim ve donanım gerektiren bir uygulama şeklidir. Evlerdeki çıyanların yok edilmesi için mutlaka profesyonel ekiplerden hizmet talep etmek gerekir. Bu hem insan sağlığının korunması adına hemde evdeki zararlıların imhası için çok önemlidir. Çıyanlar kolay gizlenen ve insanlar uykuda iken ortalıkta dolaşıp ciddi risklere sebep olan özellikte bir zararlı türüdür. Çıyanların ilaçlama ile ev ve apartmanlardan arındırılması olası çıyan sokmalarından korunmak için şarttır.

İlaçlama servisimiz sizlerin yaşamış olduğunuz yürüyen ve uçan haşere türlerinden kaynaklanan sorunların önlenmesi için kalıcı çözüm sunuyoruz. Ayrıca fare ve kemirgenlerin imha edilmesi için istasyon ve jel böcek ilaçları kullanarak haşere türüne özel teknikler ve kaliteli böcek ilaçları kullanıyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için bizi arayarak tüm haşere şikayetlerinizden etkili bir biçimde kurtulabilir evinizde çıyan ilaçlama yaptırarak tüm böceklere veda edebilirsiniz. Kedi Piresi İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir