0 530 667 01 19

Çıyan İlaçlama Yöntemleri Nelerdir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Çıyan İlaçlama Yöntemleri Nelerdir? çıyanların evlerden arındırılması için uygulanan çıyan mücadele şekilleri değişebilir. Bilinen klasik sırt pompası kullanılarak yapılan çıyan ilaçlama şekli ve birde daha etkili genel amaçlı kullanılan sisleme çıyan ilaçlama şekli mevcuttur. En fazla kullanılan ilaçlama türü olup, kokusuz çıyan ilaçlaması ancak çok özel durumlarda yapılmalıdır. En kısa sürede çıyan kontrolü sağlamak için kokulu çıyan ilaçlaması yaptırılmalıdır. Bu daha kısa sürede sonuç alınmasını sağlar.

Garantili çıyan ilaçlama yöntemleri en çabuk etkiyi gösteren ve çıyanları saklandıkları yerlerden çıkarma özelliğine sahip yakıcı ve ani çıyan öldürücü etkiye sahip ilaçlardır. Çok etkili çıyan ilaçları ile yapılmakta olup en etkili çıyan ilaçlama yöntemi olarak bilinen dumanlı ve sisleme çıyan ilaçlama şekli insanların sıkça yaptırdığı bir çıyan imha yöntemidir. Ancak bu son derece profesyonel olduğu için uzman ekiple yapılır. Bireysel yada amatör biçimde yapılması son derece riskli bir durum ortaya çıkarır.

Apartman ilaçlamasında kullanılan çıyan ilaçlama şekli ile daire içinde kullanılan çıyan ilaçlama yöntemleri birbirinden farklı olabilir. Önemli olan çıyanlar üzerinde açık ve kapalı alanlarda en kalıcı çıyan imhası sağlayan yöntemin uygulanması asıl öncelik olmalıdır. Evlerde pek fazla görülmese bile çıyanların zararı bir hayli acı verici olup önlem alınmaları gerekir. Atlas Türk ilaçlama olarak çıyanlara karşı mücadelede en etkili çıyan ilaçları ve profesyonel çıyan ilaçlama uygulamaları kullanıyoruz.

Çıyanlar İnsanı Sokar Mı?

Pek çok renk ve farklı türü bulunan çıyanların çoğunda zehir bulunmasına karşın bu zehir insanları öldürecek kadar ölümcül bir özellik taşımaz. Genel Çıyan İlaçlama Yöntemleri Nelerdir? insanların sandığı kadar tehlikeli olmamalarına karşın yine de hassas ciltli insanlar, çocuklar ve alerjik rahatsızlıkları bulunan kişiler üzerinde büyük risk oluştururlar. Çıyan sokmasının tehlikeli sonuçlara yol açabileceği gözden kaçırılmamalı ve çıyan görülen mekanlarda en kısa sürede ilaçlama yaptırılmalıdır.

Çıyanlara karşı ilaçlama kapalı alanlarda spreyli ve sisleme yöntemle yapılabilir. Ancak açık alanlarda spreyli şekilde bahçe böcek ilaçları ile yapılabilir. Çıyanlar çıplak ayakla üstüne basıldıkları zaman, yada uyurken insan bedenine temas ettiklerinde ciltte kızarıklık ve kabarmalar görülebilir. Buna bağlı olarak sızlama ve kaşınma belirtileri ortaya çıkabilmektedir. Çıyan ilaçlama yöntemleri kapalı ve açık mekanlarda çıyanların yoğunluğuna ve yaşadıkları ortamın durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Sisleme şeklinde çıyan ilaçlaması yada mekanik sırt pompası kullanılarak spreyleme şeklinde ilaçlama yapılabilir. Daire ve evlerde çıyan ilaçlama uygulama içinde en kısa sürede çıyan imhası sağlayan ilaçlama şekli hiç şüphesiz kokulu ve sisleme şeklindeki çıyan mücadele türüdür. Kısa sürede çıyanların yok edilmesini sağlamak için dumanlı yöntem en etkili olanıdır. Böcek ilaçlama konusunda uzun yılların verdiği deneyim ile hizmet veren ekibimiz sizlerin tüm haşere ve böcek sorunlarınıza en etkili çözümleri sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir