0 542 799 13 13

Depo İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Depo İlaçlama ve ardiye ilaçlama çok çeşitli haşerelerin önlenmesi için uygulanan bir ilaçlama hizmetidir. Kiler ilaçlama, ardiye ilaçlama, Depo İlaçlama benzeri böcek ilaçlama hizmeti verilen yerlerde çok farklı ürünlerin muhafaza edildiği malumdur. Buralarda kemirgen fare çeşitleri ve haşere türlerinin görülmesi kaçınılmazdır. Kemirgenlerin depo ve ambar ürünlerini yerken sebep oldukları salya ve dışkı kalıntıları ile insan sağlığına zarar verirken aynı zamanda maddi zararları oldukça fazla yaşanmaktadır.

Haşere ve fareler türlü yollardan, depolara, ambarlara, ve ardiye gibi kullanılan boş mekanlara girerek zararlı olmaktadır. Depo içine yerleştirilen malzemelerin üst üste özensizce yığılması ve bakımsızlığı nedeni ile depolarda her türlü böcek ve fare çeşidi yaşam imkanı bulmaktadır. Ayrıca büyük fabrika ve işletmelerin depolarına kimyevi ve değişik özellikte ürünler yurt dışından gelmektedir.

Gemiler ve değişik vasıtalar ile gelen bu ürünlerin arasında çok farklı haşere çeşitlerinin gelmesi muhtemeldir. Bu durumda farklı haşere türlerinin barınma riski çok daha aleni olarak yaşanır. Depo İlaçlama ve ambar ilaçlama hem depolanan ürünlerin korunması için, hemde maddi kayıplar yaşanmasını engellemek için yapılır. Ambar ilaçlama ve depo ilaçlama servisleri görülen böcek türüne göre farklı ilaç ve ilaçlama yöntemleri kullanmaktadır.

Örneğin ambar böcekleri olarak bilinen güveler için hububat içinde görülmeleri durumunda fumigasyon tekniği yetkili ilaçlama ekiplerince uygulanır. Aynı şekilde hamam böceği, pire, fare, güve, sinek, benzeri zararlıların diğer depolanan ürünler ve gıda kolileri için ciddi zararlar verir. Depoların içinde sorun olacağı hiçte zor olmadığı için buralarda böcek çeşidine göre ilaçlama yaptırmak kaçınılmazdır. Bu nedenle jel böcek ilaçlama, kokusuz ilaçlama kokulu ilaçlama ve fare ilaçlama hizmeti şarttır.

Depo Ve Ambar İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tekstil depoları, gıda depoları, kimyevi ürün depoları, ve yedek parça depoları gibi çok farklı özelliğe sahip işleme ve fabrikaların depolama için kullandıkları bu alanlarda ister, istemez çok çeşitli haşere sorunları ortaya çıkar. Ayrıca binaların ardiye, kiler, gibi yerleri böceklerin en fazla uğradığı bölgelerdir. Depo İlaçlama, ambar ilaçlama, sığınak ilaçlama, ardiye ilaçlama, kiler ilaçlama böceklerin ürünleri kirleterek sağlık sorunlarına neden olmaması için belirli periyotlar ile ilaçlama yapmak gerekir.

Fareler ise koli ve ürünlere ciddi zararlar verip, insanların ciddi maddi zarar görmesine sebep olduğu için, fare istasyonu uygulaması ile farelere karşı önlem almak zorunludur. Depo İlaçlama Firmaları çeşitli böcek ilaçları ve haşere ilaçlama şekillerini kullanarak ambar zararlıları ve depolarda ortaya çıkan böceklerin yok edilmesi için profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri vermektedir. Bu sağlık sorunu ve zarar görmemek için şarttır.

Fabrikaların, depoların ve ambarların zararlı bulaşmasını önleyip ortadan kaldırmak için periyodik olarak ilaçlama servisi alınması gerekir. Astek ilaçlama firması açık ve kapalı her alanda olduğu gibi ambar ilaçlama, depo ilaçlama, kiler ilaçlama ve daha pek çok yerde zararlı böceklerin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama hizmeti vermektedir. Kokulu ve kokusuz böcek ilaçları mekanın durumu ve ürünlerin özelliğine bağlı olarak buralardaki böcekleri yok etmek için tercih edilir.

Fare istasyonu uygulaması, spreyli kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama yöntemi ve sisleme böcek ilaçlama başta olmak üzere çeşitli fumigant ilaçlar kullanarak fumigasyon tekniği ile depo ve ambarlardaki zararlı bulaşmalarını engellemek için mücadele şarttır. Depo İlaçlama Servisi tüm bu saydığımız yerlerde değişik özellikte haşere ilaçları ve uygulama şekilleri ile yapılır. Ancak profesyonel Depo İlaçlama Firması ile çalışmak kesin çözüm için en önemli etkenlerden biridir. Ev Böcek İlaçlama Şirketleri yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir