0 542 799 13 13

En Etkili Fare İlaçları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

En Etkili Fare İlaçları nelerdir? hangi yöntemler kullanılarak yaşam alanları ve işletmelerde fare mücadelesi verilmektedir. Bilindiği gibi fareler dış ortamlar ve lağım  kanallarında sıkça yaşayan bir özelliğe sahip hayvanlar olarak insanların yedikleri ve kullandıkları malzemelere zarar vererek daire ve evlerde fare mücadelesi yapılması zorunludur. Açık ve kapalı alanlarda uygulanan en etkili fare ilaçları ve ilaçlama yöntemleri sıvı özellikleri ile bilinen böcek ilaçlarından farklı bir içerik ve yapıdadır.

Sert ve katı bir görünümde olan en etkili fare ilaçları fare mum bloğu, fare pastası ve fare peleti olarak bilinen özel fare öldürücü farelerin kemirme iç güdüsünü tetikleyen ilaçlardır. Fare ilaçlarının özelliği yendikten sonra zararlı farelerin kanına karışıp içten kanamalı bir yöntem ile fareyi etkisiz hale getirir. Bazı yeni nesil fare ilaçları içten kurutarak farelerin kokmasını önleyip daha sağlıklı bir şekilde farelerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Farelerin yok edilmesi için kaliteli ilaçlar kullanılır.

Fareleri Yok Eden Kaliteli İlaçlar

Fare yemleri daha önceleri sıkça kullanılan yöntem olarak bilinse de yerini giderek değişen ve daha etkili fare öldürücü özelliğe sahip fare zehirlerine bırakmaya başladı.  Bu aşama sonrası şimdi fare istasyonları ve blok yöntemli fare imha kimyasalları tüm fareleri etkileyecek özellikte ilaç ve yöntemler uygulanmaya başladı. Evlere ve apartmanlara girerek insanların rahatsız olmasına neden olan lağım faresi, çatı faresi, ve ev farelerinin yaşam alanlarından uzak tutulması için bu uygulama yapılmaktadır.

Belirli yerlere özellikle de farelerin giriş alanlarına yakın alanlara uygun mesafeler içinde bırakılarak uygulanır. Hem fare ilaçlarının dağılıp etrafa tehlike saçmasını önleyen, hemde farelerin daha rahat bir şekilde istasyon içerisine girerek fare bloklarını yemesi yoluyla fareleri imha eden bir uygulama şeklidir. İstasyon yöntemi içine konularak kilitlenen mekanizması ile çok daha güvenli ve sağlıklıdır. Fare ilaçları mum blok ve  özel pasta türleri olarak uygulanabilir. Güvenilir bir fare kontrolü şeklidir.

Fare İlaçları Nasıl Uygulanır?

Fareler ile mücadele için en yaygın yöntemlerden biri de fare yapışkan tuzakları kurulmasıdır. Bu yapışkan kontrol yöntemi fare zehiri kullanmak istemediğiniz yerlerde rahatlıkla uygulanabilir. Yapışkan bantlar çok kullanışlı ve zehirsizdir. Büyük bir mekanda fare sorunu yaşıyorsanız yapışkan kullanmak daha az maliyetli olacaktır. Fare tuzaklarını kullanmaya karar verirseniz bunları devamlı kontrol etmelisiniz, çünkü yakalandıktan sonra diğer hayvanların zarar görmemesi için önemlidir.

Etkin bir tuzak kurmak için farelerin yuvalarını 10 – 15 metre uzaklıkta duvarların kenarları boyunca yerleştirin. Fareler şüphesiz evinizde karşılaşabiliceğiniz en büyük haşere sorunlarından biridir. Fareler çok inatçıdır ve bunlar evinizin içinde kontrolsüz bir şekilde dolaşmasına izin verirseniz çeşitli hastalıklar bulaştırabilirler. Fare istasyonları kullanarak, fare zehirlerini güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Fare istasyonları kilitli olarak oldukça güvenilirdir. Böylece içine koyduğunuz zehirler fareler dışında kimseye zarar vermez. Gümüş Böceği İlaçlama Fiyatları yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir