0 542 799 13 13

En İyi Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

En İyi Böcek İlaçlama nasıl olur? önemli sorulardan biridir. Böcek ilaçlama nasıl yapılır? hastalık sebebi olan haşere ve böcekler hayatımızın hemen her bölümünde karşımıza çıkan küçük ve zararlı türleridir. Aslında pek çok böcek ve haşere insan sağlığı açısından zararlı olsa bile doğal yaşam alanları içinde insanlar için pek çok faydalar barındırmaktadır. Ancak apartman ve evlere geldikleri zaman sağlığımızı doğrudan etkiler. Hem gıdaların kirletilmesi hem de taşıdıkları bakterileri bulaştırmak sebebiyle sağlığımıza ciddi tehditler meydana getirirler.

Bazı böcekler hem görünüş olarak hem de yaşadıkları pis ortamlardan taşıdığı mikroplarla insanların tiksinmesi ve rahatsızlık duymasına sebep olur. Böcekler ile mücadele doğal böcek ilaçlama ve kaçırıcı yöntemler ile yapılabildiği gibi, haşere ilaçlama yöntemleri uygulanarak da yapılmaktadır. Ancak böceklerden kurtulmanın kesin yolu hiç kuşkusuz böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Pek çok böcek çeşidi insan vücudunu ısırdıkları için ciltte tahrişlere ve yaralanmalara sebep olmaktadır.

Bazı böcekler ise İnsan derisi kalıntılarıyla beslendiği için deri üzerinde dolaşıp buralara dışkı ve salyalarını bırakarak insanlarda alerjik durumlarda sebep olmaktadır. Toz akarı, mite, uyuz böceği benzeri haşereler insanlarda ciddi şekilde rahatsızlık sebebi olur. Böcek ilaçlama yöntemleri açık ve kapalı alanlar başta olmak üzere pek çok haşere türüne göre değişkenlik gösterir. Haşere ilaçlama her böcek türü ve zararlı çeşidine karşı aynı etkiyi göstermeyecektir. Bunun için kullanılan böcek ilaçları ve ilaçlama teknikleri değişkenlik gösterecektir.

Genel haşere mücadele yöntemlerinden biri olan ulv cihazı ile yapılan soğuk sisleme şeklindeki ilaçlama yöntemi böcek öldürme potansiyeli en yüksek olan bir uygulama şeklidir. Ancak bu yöntem mutlaka profesyonel ilaçlama firmaları ve uzman ilaçlama ekipleri tarafından bilinçli bir şekilde uygulanmalıdır. İnsanlara tüm tedbirleri aldırarak yapılmak zorundadır. Doğru böcek ilaçlamasının insan sağlığı üzerinde çok ciddi faydaları bulunurken yapılacak yanlış bir ilaçlama ile insanlar çeşitli böcek ilacı zehirlenmelerine ve tahrişe yol açar.

Böcek İlaçlamasının Önemi

Böcek ilaçlaması bilinçli ve donanımlı ilaçlama firmalarının yapması gereken bir uygulamadır. Eline sırt pompası alarak bu konuda hiçbir bilgisi olmayan ya da bireysel olarak böceklerden kurtulma ya çabalayan insanların uygulayacağı bir yöntem değildir. Kullanacakları yanlış ilaçlar ve yapacakları yanlış müdahaleler sonucunda böcekler ölmediği gibi sağlığınız ciddi şekilde tehdit altına girebilir. Astek ilaçlama olarak daima böcek ilaçlama konusunda en iyi çözümleri sunan bir firma olmanın bilinciyle ilaçlama yapmaktayız.

Yürüyen ve uçan böcek türleri başta olmak üzere, kemirgen ve mikroskobik gözle görülmeyen küçük toz böceklerinin yok edilmesinde en etkili çözümleri sunmaya çaba göstermektedir. Amacımız insan sağlığına zararlı olan tüm haşereleri yaşam alanlarından arındırarak sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmenizi sağlamaktır. Bu kapsamda İstanbul böcek ilaçlama bölgelerinde haftanın tüm günleri hizmet veriyoruz. Kokulu ve kokusuz ilaçlama seçeneklerimiz ile sizlerin yaşadığınız her türlü haşere sorunlarına karşı profesyonel çözümler üretiyoruz.

Böcek ilaçlaması insan sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzun yıllardır böcek ve haşerelerin neden olduğu zararlar ve rahatsızlıkların ortadan kaldırılması için ev ilaçlaması başta olmak üzere açık ve kapalı alanlarda ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Bu yazımızda böcek ilaçlaması nasıl yapılır? böcek ilaçlama yöntemleri nelerdir? böcek ilaçlamanın püf noktaları gibi önemli konulara değinerek, daha iyi anlaşılması ve doğru ilaçlama çözüm alınmasına yardımcı olmaya çalışacağız.

Böcek ilaçlaması talebinde bulunan insanlar genellikle ilaçlama fiyatları ve ilaçlama yöntemleri ile haşere ilaçlama da kullanılacak ilaçların mahiyetini oldukça fazla merak etmektedir. Böcek ilaçlama talebinde bulunduktan sonra öncelikle ilaçlama yapılacak alan ve ölçüsü belirlenir. Buna uygun şekilde açık alanda kullanılacak ilaçlar ve kapalı alan için haşere ilaçlarının kullanımı safhasına geçilir. İlaçlama teknikleri böceklerin türü, direnç yapısı yürüyen ve uçan haşere olması gibi özellikleri göz önüne alınarak seçilir.

Böcek İlaçlama Çözümlerimiz Hakkında

Mekanını yapısı, böceklerin yaşam alanı, haşere yoğunluğu gibi etkenler uygulanacak ilaçlama tekniği için belirleyici sebeplerden biridir. İstanbul böcek ilaçlama olarak sizleri yaşadığınız tüm haşere sorunlarından kurtarmak için doğru ilaçlama yöntemleri ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile en etkili çözümleri sunmaya çalışıyoruz. İlaçlama servisinde en önemli faktörlerden biri elbette zaman faktörüdür. İnsanların belirli zaman dilimleri içinde ilaçlama yaptırmak istemesi, kendilerini bu saatlere göre ayarlaması ilaçlama yaptırmayı önemli kılmaktadır.

Bir diğer konuda böcek ilaçlaması çok fazla geciktirilmeden mekanda böcek yoğunluğu artmadan daha başlangıç aşamasında yaptırılmalıdır. Bizi arayarak haşere ilaçlama yaptırmak istiyorum. Evimde ya da iş yerimde böcek yoğunluğu var her tarafta böcek geziyor. Ciddi şekilde rahatsız oluyorum gibi yakınan insanlar bir an önce bu böceklerden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak istemektedir. İstanbul haşere ilaçlama servisi kapsamında yürüyen ve uçan tüm haşereler ile ilgili mücadelemizde kalıcı sonuçlar sağlıyoruz.

Daima en etkili böcek ilaçlarının kullanarak kesin çözümler sunmaya özen göstermekteyiz. Unutmayın doğru ilaçlama teknikleri böceklerin en kısa sürede ortadan kaldırılmasına en fazla çözüm sağlayan etkenlerin başında gelir. Kullanılan böcek ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı olduğu takdirde müşterinin mekanında leke ve kalıcı hasar bırakmaz. Uygun kalitede olduğu için çok daha yüksek böcek kontrolü sağlamayı mümkün kılar. Astek böcek ilaçlama olarak ilkemiz daima böcek ve haşerelere en kısa sürede son vermektir.

Sağlık Bakanlığı onaylı, kaliteli böcek ilaçları kullanarak en etkili ilaçlama teknikleri ve bilinçli ilaçlama uygulamaları ile servis vermekteyiz. Kişilerin sağlığını koruyarak kaliteli ve profesyonel ev ilaçlama, işyeri ilaçlama fabrika ilaçlama gibi pek çok alanda Garantili ilaçlama çözümler üretiyoruz. Böcek ilaçlama yöntemleri yürüyen ve uçan haşereler dikkate alınarak üç ana uygulama şeklinde yapılmaktadır. Bunlardan en uzun süredir ve en geniş kullanım alanına sahip olan Kokulu Böcek İlaçlama Hakkında öne çıkar.

Kokulu Böcek İlaçlama Şekli

Kokulu ilaçlama açık alanlar için çok fazla tercih edilen bir ilaçlama türüdür. Özellikle bina etrafı, apartman bahçesi ve yeşil alanların yürüyen ve uçan zararlılardan arındırılması için bahçe ilaçları ve ağaç ilaçları kullanılarak sprey ile ya da sisleme yöntemi ile yapılmaktadır. Ancak zor olan böcekler olarak tabir edilen bazı böcek çeşitleri kokusuz ilaçlara ve jel böcek ilaçlarına karşı son derece dirençlidir. Ev ya da iş yerlerinde zaman, zaman kokulu ilaçlama yaptırılmayı zorunlu kılmaktadır.

Ancak bu ilaçlar açık alanlar için kullanılan haşere ilaçları ile farklı özellikler taşımaktadır. Evde kokulu ilaçlama spreyli yöntemle yapılabileceği gibi buharlı ilaçlama tekniği kullanılarak ta yapılmaktadır. Özellikle çok aşırı hamam böceği şikayetleri tahta kurusu, kuş biti, toz akarı ve nem böceği kertenkele, tahta kurdu ve akrep ilaçlama gibi hem tehlikeli hemde çok zor olan böceklerin yok edilmesi için ulv ilaçlama tekniği şarttır. Kokulu ilaçlama yapılması bu tür haşereler için ihtiyaçtan öte zorunluluk olarak ortaya çıkar.

Yaz aylarında özellikle pire ilaçlama çok fazla talep görmektedir. Dış alanlardan çeşitli sebeplerle evlerin içine giren pirelerin yok edilmesi için kokusuz ilaçlar etkisiz kaldığı için mutlaka kokulu pire ilaçlaması yaptırmak şarttır. Ancak kokulu ilaçlama deyince akla tarım ilaçları gelmemelidir. Ruhsatlı Haşere ilaçları içinden farklı aktif maddelerin birleştirilmesi sonucu az kokulu ve etkili pire ilaçları ile diğer haşerelerin yok edilmesi için kokulu ilaçların ortaya çıkarılması mümkündür.

Ruhsatlı böcek ilaçları hem kaliteli olarak hem de içerdiği böcek ilacı aktif maddesinin üstüne öldürücü etkisi ile en dirençli böcekleri bile kısa zamanda yok eder. Kokulu ilaçlar çok yüksek performans sergiler. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlamaya oranla çok daha bilinçli uygulanmalı, ilaçlama öncesi ve ilaçlama sonrası bazı tedbirlerin alınmasını zorunlu kılmaktadır. İlaçlama öncesi mekanda alınacak bazı tedbirler olası böcek ilacı zehirlenmesini ortadan kaldıracaktır.

Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokulu ilaçlama esnasında daire içinde sadece ilaçlama yapan görevli bulunur. İlaçlama öncesi açıktaki gıdaların kapatılması, gerekli yerlerde tedbirlerin alınması şarttır. Ayrıca ilaçlama sonrası mekan belli bir süre kapalı tutulmalı ve ilaçlama sonrası yeteri kadar havalandıktan sonra temizlik yapılması şarttır. Bu özellikle ulv böcek ilaçlama yönetiminde mutlaka gereklidir. Kokulu ilaçlama bilinçli bir ekip tarafından yapılmalı ve insanlar gerektiği gibi bilgilendirilerek olası sorun yaşanmaması için tüm tedbirler alınmalıdır.

Kokulu ilaçlama nasıl yapılır? kokulu ilaçların kokusuz haşere ilaçlarına oranla kokuları çok daha keskin ve etkilidir. Güçlü böcek öldürücü yapıları sayesinde genel kapsamlı böcek ilaçları olup tüm haşereler üzerinde rahatlıkla kullanılma imkanları bulunmaktadır. Kokusuz ve jel böcek ilaçlarının etki göstermediği tüm böcek çeşitleri için kesin olarak ortadan kaldırmaya yönelik bir etkisi bulunmaktadır. Kokulu ilaçlamadan önce tüm tedbirler alınarak ilaçlama sırasında kesinlikle ilaçlama personelinden başka içeride kimse bulunmamalıdır.

İlaçlanan mekan en az 2 saat kapalı tutularak bir o kadar da havalandırmak suretiyle daha sonra temizlik yapılması gerekmektedir. İçeride akvaryum, kuş, kedi, köpek gibi beslenen evcil hayvanların evden çıkarılması gerekmektedir. Ayrıca içerideki akvaryumunda koli bandı ve poşet gibi malzemeler yardımı ile güzelce hava geçirmeyecek şekilde muhafaza edilmesi sağlanmalıdır. Kokulu ilaçlamadan sonra mekan mutlaka havalandırılması gerekmektedir. İlaçlama yapıldıktan sonra çeriye girip havalandırma yaptırılmalıdır.

Şayet 2 yada 3 saat kadar evde havalandırma yapılmadığı takdirde insan etkileme özelliğine sahiptir. Kokulu ilaçlama yapan ilaçlama firmaları bu konuda deneyimli olmalı ve çalıştırdıkları elemanların son derece profesyonel ve bilinçli olmasına özen göstermelidir. İlaçlama hakkında en fazla merak edilenlerden biri ise kokulu ilaçlama insanlara zarar verir mi? kokulu ilaçlar hangi durumlarda kullanılmalı? kokusuyla böcekler ölüyor mu? kokulu ilaçları sağlığa zararlı mı? gibi sorular çok önemlidir.

Kokusuz Haşere İlaçlama Yöntemi

İlaçlama şirketleri En İyi Böcek İlaçlama yapmakla yükümlüdür. İnsanların evlerini terk etmeden pek çok haşere türüne karşı kokusuz ilaçlama yöntemini kullanarak ev ve iş yerlerinde böceklere karşı kokusuz ilaçları kullanma yolunu tercih etmektedir. Kokusuz ilaçlar hem insanların hem de evli evcil hayvanların mekanı terk etmeden ilaçlama yapılmasına imkan sağlar. Kesinlikle insan sağlığı üzerinde etkileri bulunmamaktadır. Ancak kokusuz ilaçlama sadece belirli haşere grubuna etki ettiği için dirençli ve zor olan böcekler üzerinde pekte bir varlık gösteremez.

Kokusuz ilaçlar su içerikli hazırlanıp buharlama yada spreyli yöntem kullanılarak kapalı mekanlarda uygulanabilen ilaçlardır. Kokusuz ilaç sprey yöntemle uygulanırken pencerelerin açık olmasında bir sakınca yoktur. Ancak sisleme yöntemle yapılan ilaçlama sırasında camların kapatılması, bir saat kadar mekanın kapatılıp daha sonra yarım saat havalandırarak içeri girmenizde bir sakınca yoktur. Ayrıca kokusuz ilaçlar tüm haşere ilaçların da olduğu gibi kesinlikle gıda maddesine temas etmemelidir.

Açıkta gıda bırakılmamalı böceklerin dolaştıkları alanlara ve yuvarlandıkları bölgelere direkt olarak püskürterek uygulanmalıdır. Kokusuz böcek ilaçları pire, kertenkele, toz akarı, mite mayt, tahta kurdu, tahta kurusu, kuş biti, ve beyaz nem böcekleri için asla ve asla çözüm olamaz. Bu böcek türleri için mutlaka kokulu ve uygulama yapılması  gerekir. Müşterinin maddi kayba uğramasını önlemede ve mekandaki böcek şikayetinin yok edilmesinde çok önemli bir zorunluluktur.

İlaç markası ve çeşidi ne olursa olsun yapılacak ilaçlama için seçilen ilaçlama elemanı bilinçli ve bu konuda yeterli eğitimden geçmiş olmak zorundadır. Kokusuz ilaçlar ofis ilaçlama, fabrika ilaçlama, işyeri ilaçlama, daire ilaçlama, apartman ilaçlama gibi sürekli insanların bulunduğu mekanlarda mekanı terk etmeden yapılmasına olanak sağlar. İnsanları zaman ve iş kaybından kurtaran ilaçlardır. Kokusuz ilaçlama ani öldürücü özelliğinden daha fazla kalıcı etkisiyle ön plana çıkan uzun süre kalıcı etkili ilaçlardır.

Kokusuz İlaçlamanın İncelikleri

Toplu yaşam alanlarında ve insanların sürekli bulundukları mekanlarda kokusuz ilaçlama tercih edilecek En İyi Böcek İlaçlama çözümlerin başında gelir. Kokusuz ilaçlar insan sağlığı için zararlı mı? Bu pek çok insan tarafından zaman, zaman sorulmaktadır. Kokusuz ilacın uygulanma bölgeleri hangi haşereler üzerinde etkili olduğu önemlidir. İnsanlar tarafından bilindiği takdirde yaptıracakları ilaçlamanın hangi böcekler üzerinde etkili olduğunu bilerek ilaçlama yaptırmaları çok daha sağlıklı olur.

Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra mutfaktaki tabak ve tencereler açık ise yıkanmalıdır. Üzerinde ilaç kalan mutfak eşyaları temizlenmeli, ilaçlı kapı kenarları parke dipleri ve dolap etrafları bir hafta kadar ıslak temizlik yapılmadan bekletilmelidir. Kokusuz ilaçların etkileri farklı olduğu için bazı kokusuz ilaçlar hiç koku yaymazken bazıları az koku meydana çıkardığı için insanları etkileme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle özellikle sisleme şeklinde yapılan kokusuz ilaçlama sonrası bir saat kadar mekanı terk etmek gerekir.

Daha sonra içeri gelip camları açarak yarım saat havalandırmadan sonra evde kalmak ilacın etkisi geçmesi için yeterlidir. Bu tavsiyeleri yaptıktan sonra içeride durulmasında bir sakınca yoktur. İstanbul ilaçlama hizmetleri veren Astek ilaçlama firması hem kokulu ilaçlama, hemde En iyi Kokusuz Böcek İlaçlama uygulamasını gerçekleştirir. İnsanları yeteri kadar bilgilendirdikten sonra ilaçlama uygulamasını yerine getirir. Mekanındaki böcek türüne göre en uygun böcek ilaçlama şeklini tercih etmekteyiz.

Kokusuz haşere ilaçları hem uygulama kolaylığı hemde bebekli evler ve hastası olan mekanlarda kolaylıkla uygulanmaktadır. Ancak kokusuz ilaçlama şekli tüm haşereler için etkili değildir. Bu bakımdan sadece üzerinde tam etkili olan böcek sorunlarına karşı kokusuz böcek ilaçlama uygulaması yapmak şarttır. Astek ilaçlama firması insan sağlığını önceleyen bir anlayış içinde tüm zararlı haşerelerin tek uygulama ile ortamdan arındırılması için en etkili böcek ilaçlarını kullanarak böcek ilaçlama servisi vermektedir.

Jel İlaçlama Uygulaması

Yeni nesil böcek ilaçlaması yöntemi olarak tabir edilen insan sağlığı üzerinde hiçbir yan etkisi bulunmayan bir uygulamadır. Hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, Gümüş böceği ve karınca çeşitleri üzerinde etkili olan bir ilaçlama türüdür. jel böcek ilaçlama diğer Haşere ilaçları gibi sıvı içerikte değildir. Şırınga şeklinde özel bir ambalaj içerisinde kullanıma hazır olarak bulunur. jel ilaç uygulandıktan sonra ilacı yiyen böcek yuvasına döner ve orada belli bir zaman geçtikten sonra ölür. En İyi Böcek İlaçlama türlerinden biridir.

Yuvadaki diğer böcekler ölü böceğe temas edip bu böceğin ölüsünü yiyerek zincirleme bir reaksiyona maruz kalarak yuvadaki tüm böcekler kısa zaman içerisinde yok edilir. Jel böcek ilaçlama yöntemi 2000 li yılların başlarında piyasada kullanılmaya başlamış ve firmamız bu böcek ilacını ilk kullanan firmalar arasındadır. Bu ilacın etkisi uzun süre uygulandığı yüzeyde kalmaktadır. Mekandaki böcekler ölse bile 3 ay içerisinde dışarıdan içeriye giriş yapan diğer hamam böceği ve karınca gibi haşereler bırakılan jel ilacın etkisiyle imha edilmektedir.

Sıvı ilaçlara oranla çok daha sağlıklı ve herhangi bir temizlik ya da daireyi kapatmaya gibi zahmetli durumları yoktur. Ayrıca çevreye herhangi bir koku ya da kimyasal salınım bırakma özelliğine sahip değildir. Hamam böceği çeşitleri için özel üretilmiş olan jel ilaç karınca ve Gümüş böcekleri için de gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Jel ilaçlamanın en avantajlı yönleri evcil hayvanlar üzerinde herhangi bir zararı bulunmaması, kokusunun olmaması, kapı ve pencerelerin kapatılmasına gerek olmaması olarak öne çıkar.

Siz içerideyken kolaylıkla uygulanması ve uzun süre etkisini devam ettirmesidir. Bu özellikleri insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır. Jel ilaçlama nasıl yapılır nerelere uygulanır? jel böcek yemleri hamam böcekleri için özel üretilmiş ilaçlardır. Haşereleri çeken çok hafif rahatsız etmeyen bir koku salgılar. Bu sayede böcekleri kendine çeker. Sadece bir böcek bile jel yemi yedikten sonra yuvasına gidip ölürse o böceğin ölüsünü yiyen diğer böcekler de tıpkı jel yemi yemiş gibi yuvalarında ölmeye başlar.

Jel İlaçlar Nasıl Uygulanır?

Jel böcek yemleri ev ya da iş yerlerinin belirli bölgelerine belirli aralıklar şeklinde bırakılmalıdır. Bilinçli olarak ve böceklerin hem geçtiği istikamete hem de yuva bölgelerine direkt olarak uygulanmak zorundadır. Jel ilaç günün herhangi bir saatinde ister iş yeri olsun ister daire olsun müşteri varken kolaylıkla uygulanabilmektedir. Haşereler dışında insan ya da evcil hayvanlara zararı yoktur. Ancak jel ilaçların kullanım alanları sınırlı olduğu için sadece yukarıda saydığımız böcekler üzerinde etkilidir.

Tahtakurusu, pire, akrep, kertenkele, mayt, güve benzeri böcekler üzerinde jel ilaç uygulamak boşa para harcamaktan başka bir şey değildir. Jel böcek ilacı diğer sıvı ilaçlardan farklı bir yapıda olduğu için uzun süre kalıcı etki sağlayan bir özelliği ortaya çıkar. Mekana uygulanan jel damlacıklar ilaçlamadan sonra 3 ay kadar silinmeli mekanda sürekli kalıcı etkisi devam etmelidir. Zaten bırakıldığı bölgeler genellikle silinmesi ve el değmesi zor olan bölgeler olduğu için silmeniz, temizlik yapmanız gerekmez.

Jel ilaçlamanın avantajları arasında evi terk etmenize gerek olmaması, Jel ilaçlamadan önce yada ilaçlaması sorasında herhangi bir hazırlık yapılmaması oldukça mühimdir. Evcil hayvan ve bebek bulunan mekanlarda hamam böceği sorunu yaşayanlar için son derece rahatlıkla tercih edilebilir. Uzun süre etkisini devam ettirmesi son derece sağlıklı ve insan sağlığına hiçbir yan etkisi bulunmaması ve ekonomik olması en büyük avantajdır. Son yıllarda jel böcek ilaçlamanın çok fazla talep görmesinde en önemli etkendir. Oldukça güçlü böcek kontrol özelliği olması ve çok profesyonel bir yöntem olması belirleyici olmuştur.

Yukarıda En İyi Böcek İlaçlama Yöntemleri Hakkında ve kullanılan ilaçlar hakkında gerekli bilgileri açıkladık. Evlerin davetsiz misafirleri olan kemirgenler hakkında kısa bir bilgi verelim. Haşere ilaçlama yaz dönemlerinde çok daha yoğun talep görürken fare sorunları bunun tam tersi kış dönemlerinde çok daha fazla yaşanmaktadır. Fare ilaçlama konusuna kısaca değinerek yazımızı tamamlayalım. Bilindiği gibi fare çeşitleri insanlar ve mekanlar için son derece zararlı kemirgenlerdir.

Fare İlaçlama Yöntemi Hakkında

Fare çeşitleri son derece zararlı oldukları için insan sağlığı açısından da risk içerir. Farelerin yok edilmesi için istasyon yöntemli fare ilaçlama uygulaması hakkında kısa bilgi vermek yerinde olacaktır. Farelerin yok edilmesi için böcek ilaçları çok da fazla etkili olmamaktadır. Kokulu böcek ilaçlama için uygulanan ilaçlar fareleri öldürmek ya da kaçırma etkisine sahip olsa bile fareler zeki canlılardır. İlacın etkisine maruz kaldıklarında girdikleri bölgelerden evden kaçar.

Daha sonra ilacın etkisi geçince mekana tekrar geleceği için farelerin yok edilmesi pek de mümkün olmayacaktır. Fare ilaçlama sıvı böcek ilaçları yerine özel fare zehirleri ve fare yemleri kullanılarak yapılmaktadır. Fareleri ortadan kaldırmak için eczane ya da marketten fare zehri almak kesinlikle bir işe yaramaz. Fareler insan tenine ve kokuya çok aşırı duyarlı oldukları için en ufak insan temas eden malzemelere bile kesinlikle yaklaşmazlar. Fare ilaçları özel fare istasyonları içinde yeterli oranda ve uygun aralıklarda uygulanır.

Farelerin ilaçları yiyerek belirli bir zaman geçtikten sonra imha edilmeleri işlemidir. Fare istasyonu farelerin geçiş yollarına, yuvalanma bölgelerine ve yoğun oldukları ortamlara belirli aralıklarla uygun miktarda uygulanmak zorundadır. Çoğu insan fare ilaçlama sonrası farelerin hemen öleceğini düşünür. Bu yanlıştır İlaçlamadan üç dört gün geçtikten sonra ilaç etkisi ile ölmeye başlar. İlaçlama firmasını arayarak fareler ölmedi yapılan ilaçlama hiçbir işe yaramadı gibi şikayetlerini dile getirmektedir. Bunda ilaçlama firmalarının elbette kusuru vardır.

Çünkü müşteriyi yeteri kadar bilgilendirmedikleri için müşteri farelerin hemen ölmesini beklemekte bu ise insanlarda ciddi bir rahatsızlığa sebep olmaktadır. Fareler oldukça zeki canlılar oldukları için üretilen fare ilaçları fareleri hemen öldürecek şekilde tasarlanmamıştır. Fare ilacı yedikten sonra ortalama 5 ile 10 gün arasında ölmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmış özel ilaçlardır. Çünkü fareler toplu olarak yaşadıkları için mekanlarda genelde birden fazla fare türü bulunmaktadır. Bu özellikleri dikkate alınarak geliştirilmiştir.

Fareler Neden Hemen Ölmezler?

Fare ilacı yedikten sonra belirli bir süre yaşamaya devam etmekte ve daha sonra yuvasında ölmektedir. Şayet yemi yiyen fare hemen ölse diğer fareler yemi yemedikleri için ölen farenin ağzını ve cesedini koklayarak ne yediğini hissedecekti. Böylece bırakılan yemlere ya da ilaçlara asla yaklaşmayacaktır. Buda fare mücadelesinin başarısız olmasına ve yapılan ilaçlamanın hiçbir işe yaramamasına sebep olur. Bu yazımızda En iyi Böcek İlaçlaması ve kemirgen ilaçlaması hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Unutmayın böcek ilaçlama basit bir işlem değildir. Bu konuda uzman ilaçlama firmaları ile temasa geçmek ve mutlaka profesyonel ilaçlama desteği talep etmek gerekir. Astek ilaçlama olarak en etkili ilaçları kullanarak ekonomik Böcek ilaçlama fiyatları ile profesyonel ilaçlama çözümleri sunuyoruz. En İyi Böcek İlaçlaması yaptırmak istediğiniz takdirde bizi arayarak tüm böcek çeşitleri ne karşı etkili çözümü alarak böcek ve haşerelerden kurtulabilirsiniz. Böcek İlaçlama Fiyatları hakkında ne biliyorsunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir