0 542 799 13 13

En İyi Haşere İlaçlama Şirketleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

En İyi Haşere İlaçlama Şirketleri, daima en güvenli ve ekonomik çözümler sunar. Hem çevre sağlığı açısından sorun teşkil eden hem de iç mekanların kirlenmesine neden olarak hastalıklara ortam hazırlayan haşere ve kemirgenler ile mücadele uzman ekiplerce yapılmalıdır. Böcek ilaçlama sağlık açısından son derece mühim olduğu için bilinçsiz ve bireysel olamayacak kadar önemlidir. Zararlı canlılar ile mikroorganizmaların insanlar için tehdit oluşturmasını önlemek için profesyonel ve sağlıklı uygulama şarttır. Haşere ve kemirgenler yoluyla yayılan ve çoğalan mikroorganizmalar, sağlık sorunlarının temel nedenidir.

İnsan sağlığına yada eşya ve ekinlere doğrudan zarar veren haşere türleri de vardır. Zehirli haşereler grubu içerisinde bulunan; akrep, yılan ve çıyan gibi haşereler, sahip olduğu zehir ile insan yaşamını direkt tehdit ettiği gibi; pire ve tahtakurusu gibi parazit şekilde yaşayan ve kan yoluyla beslenen haşereler; hastalıklara doğrudan neden olmaktadır. Zararlı canlılar ile etkili biçimde mücadele etmek ve oluşabilecek sağlıksal ve maddi zararların önüne geçebilmek için kaliteli böcek ilaçları kullanan ve profesyonel biçimde uygulama yapan haşere ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak gereklidir.

Profesyonel İlaçlama Servisinin Önemi

Uzman olmayan firmalar tarafından yapılan ilaçlama uygulamaları, zararlı canlıları yok edemeyeceği gibi solunum yolu problemleri ve deri hastalıkları gibi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Zirai ilaç kullanılarak yapılan haşere ilaçlama uygulamaları, zehirlenmelere dahi neden olabileceğinden, sağlık bakanlığı onayına sahip olmayan böcekilaçlama servisleri tarafından hizmet alınmamalıdır. Haşere çeşidinin tespiti, ilaçlama yapılacak alandaki haşere yoğunluğu ve ilaçlama yöntemi gibi kıstaslara dikkat edilerek yapılması gereken haşere ya da kemirgen mücadelesi için basit ilaçlama yöntemleri ya da bireysel mücadeleler hiçbir şekilde etki göstermeyecektir.

Gerek açık alanlarda gerekse kapalı alanlarda zararlı canlılar ile mücadele için Sağlık bakanlığı onayına haiz olan ve uzman elemanlar ile hizmet veren böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır. Yaşam alanları olan konutlar ile iş yerlerinde kullanılan haşere ilaçlarının seçimi uygulamanın başarısı açısından önemli bir etkendir. Gelişi güzel seçilen pestisit  ilaçlar çoğu zaman yetersiz kalacağı için bilinçli olarak böcek ilaçlarının seçimi asıl hedef olmalı bunun yanı sıra böcek ve haşere çeşidi göz önünde tutulup uçan zararlı yada yürüyen haşerelere karşı hem yöntem hemde kullanılacak kimyasallar iyi belirlenmelidir.

İlaç Seçiminde Kaliteye Önem Vermek

Evlerde haşere ilaçlarının seçimi insan sağlığı açısından çok önemli olup kanserojen etki içermemeli insanların hayatını riske edecek düşük kalitede ilaçlardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Rodentisit ve pestisit olarak farklı özellikte kemirgen ve böcek ilaçları farlı uygulamalar ile yapılıp kokusuz haşere ilaçlarının seçimi etkili oldukları böceklere göre iyi belirlenip gerekli doz ve yöntem belirlenerek en etkili olacak şekilde yapılmalıdır. İş yerlerinde böcek ilaçlarının seçimi gıda ve endüstriyel içerilki alanlarda hem kemirgen türlerinin hemde böceklerin daha yoğun karşılaşılması kaçınılmazdır.

Bunun için en etkili yöntemler ve gayet kaliteli böcek ilaçları kullanılarak uygulama yapılmalıdır. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan ilaçlar prensip olarak insanların zarar görmeyeceği şekilde olmalı aynı oranda haşerelerin tam olarak kontrol altına alınmasına olanak sağlamlıdır. Kokulu haşere ilaçlarının seçimi zor ölen böceklerin imha edilmesine yönelik olarak farklı içerikte aktif maddeler kullanılarak etkileşim içerisine giren bu etken maddeler sonucu gerek uçucu özellik gerekse yakıcı özelliğin ortaya çıkması sonucu kokulu bir şekle dönüşen böcek ilaçlarının seçimi ruhsatlı ve sağlıklı ürünlerden seçilip yasak içerikli zararlı kimyasallardan uzak durulmalıdır.

Fare Ve Böcek İlacının Özellikleri

Böceklerin sindirim sistemleri ve solunum sistemleri değişim gösterdiği için kimi haşere türleri kolay imha olurken bazı böcekler çok daha dirençli olup kokusuz ilaçlar ile ortadan kaldırılmaları neredeyse imkansızdır. Toz böceği, mayt, mite, nem böceği, akrep, tahta kurusu, ağaç kurdu, pire benzeri haşere türleri zor ölen özellikte olup ucuz haşere ilaçlarının seçimi ile hiç bir başarı sağlanamaz ve insanların mağdur olmasına sebep olur. WHO Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanığı’nca Halk Sağlığı alanında ithal izni veya ruhsatı bulunan ürünler olmalıdır. Tarım Bakanlığı ruhsatlı ürünler kullanılmamalıdır.

  • Kullanılacak ilaçların seçimi, haşerenin cinsine, haşereye karşı olup olmadığına bakılarak yapılmalıdır.
  • Toksiteleri düşük, güvenli gıda kodeksine uygundurlar. Leke ve koku bırakmazlar, ilaçlanacak alan saha boşaltılmadan da uygulanabilirler.
  • Rezidüel Formülasyonları solunum yolu ile risk yaratmazlar. Su ile yıkanıldığında etkileri kaybolur ve toprakta abzorbe olur ve çevre kirliliği yaratmazlar, Bitkilerde ise olumsuz etkileri görülmez. Rezidüel etkileri vardır bu nedenle üremeye ve dışardan gelen haşereye karşı koruyucu etkileri devamlı bir güvenlik sağar Hedef dışı canlılara zarar vermezler.

İnsan, hayvan ve çevre sağlığına olumsuz etkileri görülmez. Bütün bu özellikler daha sağlıklı bir yaşam sürülebilmesi içim haşere ilaçlarının seçimi konusunda titiz olunması ve böcek şikayetleri ile kemirgenlerin imha edilmesinde oldukça önemli bir durumdur. Yaşam alanlarında kullanılacak böcek ilaçlarının seçimi bebeklerin ve aile bireylerinin zarar görmemesi için böcek türüne göre olup uygulama öncesi ve sonrasında gerekli tedbirlere tam olarak riayet edilmesi hem haşere kontrolü hem insan sağlığını koruyup doğru haşere ilaçlarının seçimi ile mümkündür. Haşere İlaçlama Periyotları yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir