0 542 799 13 13

Eşek Arısı Kovanı Nasıl Çıkarılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Arı mücadelesinde ilaçlama konusunda en sık karşılaştığımız sorunlardan olan çatı arasındaki Eşek Arısı Kovanı Nasıl Çıkarılır? konusudur. Yaban arılarının en çok yuvalandığı bölgeler olan apartman çatıları sıcak yaz aylarında yüzlerce arının sağa sola uçuşması ve insanlara saldırıp hayatı olumsuz etkilemesi ile çokça şikayet sebebi olmaktadır. Eşek arıları sıcak dönemlerde hızla larvaların erişkin arılar haline gelmesi ile çatı araları ve binalarda ciddi arı yoğunluğu yaşanmaktadır.

Açık pencereler yada çatıların tavanlarında zayıf bölgelerden evlere girerek insanları sokmaları yüzünden ev içinde durulmaz bir durum ortaya çıkmaktadır. Çatı arasındaki eşek arısı kovanı nasıl çıkarılır? Şimdi kısaca değinerek alınması gereken arı ilaçlaması ve seçilecek firma hakkında kısaca bilgi sahibi olmanıza yardımdı olmaya çalışalım. Arılar binaların kiremit altları, çatı içleri ve ters tavan olarak bilinen alçı tavanlar ile döşeme lambiri tavanların arasına kadar girip evlerde insanları rahatsız eder sokarak sağlık sorunlarına neden olurlar.

Eşek arısı kovanı nasıl çıkarılır? iyi bilen ekipler öncelikle arıları ilaçlayarak sinir sistemlerini felç edip hareketleri kısıtlanmalı ondan sonra peteğin olduğu bölge açılarak arı peteği imha edilmelidir. Kovan içinde yetişkin arılar olduğu gibi asıl önemli olan arı kolonisinin devamını sağlayacak kraliçe arı ve arı larvaları bulunmaktadır. Özellikle tavan arası ve çatıların dip bölgelerinde bu larvalar ve ana arı yok edilmeden arılar her sene sayıları giderek artan bir şekilde tekrar edecektir.

Sadece İlaçlama Arıları Yok Eder Mi?

Eşek Arısı Kovanı Nasıl Çıkarılır? diye bizi arayıp arıların imhasını isteyen insanlar arı mücadelesi hakkında bilgi sahibi olmadıkları için yanlış seçim yapabilir. Bazı ilaçlama servisleri arıların neden olduğu tehlikeleri bilmelerine rağmen sadece ilaçlama yolu ile arıların önleneceğini söyleyip kazanç için servis verir. Yaptıkları ilaçlama ile yetinerek insanların daha ileri dönemlerde tekrarlayan arı şikayetleri karşısında güç duruma düşmelerine ve mağdur olmalarına sebep olurlar.

Bazı durumlarda arı ilaçlaması yapılarak arı imha edilir ve gerekli önlemler alınarak arı şikayetleri ortadan kaldırılır. Ancak arıların tekrar üreme riski olan yerlerde petek imha edilmeli ilaçlama yapılarak daha sonra aynı bölgeye arı kovanı yapılması engellenmelidir. Çatı araları ve arı girişlerinin engellenemediği yerlerde önce arı peteği imhası şarttır. olup yapılan ilaçlama ile hem arı yuvalanma bölgeleri hemde daha sonra gelip kovan bırakma riski ilacın kalıcı etkisi sayesinde gelen arılar imha edilip yeniden üremeleri önlenir.

Çatı arasındaki Eşek Arısı Kovanı Nasıl Çıkarılır? ve alınacak önlemler hakkında kısaca bilgi paylaşıp yapılması gerekenler hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Arı ilaçlama sorunlarınız da bizi arayarak en etkili arı ilaçlamasını yaptırıp arı peteklerinden kurtulabilirsiniz. Unutmayın böcek ilaçlama ile arı mücadele şekli değişir. Arıların ilaçlanan bölgeden kaçarak farklı tarafa yeniden kovan yaptığı çok sık görülen bir durumdur. Bu nedenle ilaçlama ve petek imhası birlikte olmalıdır. Arı İlaçlama Yöntemleri mücadelede önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir