0 542 799 13 13

Eşek Arısı Yuvası Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Eşek Arısı Yuvası Nasıl Yok Edilir? yaz geldiği zaman arılar için ilaçlama talepleri ciddi oranda artış gösterir. Bal arıları sarıca arılar ve eşek arıları gibi binalara pek yuva yapmadığı için bal arısı şikayetleri çok nadir yaşanmaktadır. Eşek arısı kovanını yok etmek için öncelikle bulunduğu bölge tespit edilerek uzman bir arı ilaçlama ekibi tarafından önce eşek arılarına karşı ilaçlama yapılmalı daha sonra arı kovanı imha edilmelidir.

Ancak her zaman arı kovanına ulaşmak mümkün olmaz. Yada arı kovanının bulunduğu bölgeyi açmak çok maddi kayba neden olacağı için sadece ilaçlama yapılarak ta arılardan kurtulmak mümkündür. Eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? diye bizi arayan insanlar çeşitli arı sokması şikayetleri, yada evlerine arı girmesi gibi sıkıntı veren durumlara sıkça maruz kalmaktadır. Bireysel olarak eşek arıları ile mücadele mümkün değildir.

Eşek arılarının yuvaları çok farklı yerlerde karşımıza çıkmaktadır. En fazla karşılaşılan eşek arısı petekleri, çatı ve tavan araları, balkonlarda otomatik açılıp kapanan panjur arasında, pencere kenarları ve duvar içlerinde görülür. Özellikle yeşil alanlar ve ağaçlık bölgelerde arı şikayetleri daha yoğun yaşanmaktadır. Çatıların içine girip buralara yuva yapan eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? konusu oldukça mühimdir.

Pek çok insan bireysel çabalar ile arıları kaçırmaya yada öldürmeye çalışır. Ancak eşek arısını öldürmekle arı sorunundan kurtulmak mümkün değildir. Alçıpan tavan ve çatı içlerine petek ören yaban arıları ile eşek arısı burada kolonisinin devamını sağlamak için gözden uzak ve ulaşılması oldukça zor yerlere arı peteği yapar. Larvaları bu petek içinde koruma altına alıp bir sonraki mevsim için arı soyunun devamını sağlamaktadır.

Eşek Arısı Yuvasından Kurtulmak

Yaban arısı ve eşek arıları saldırgan yapıda arı çeşitleri olduğu için kendilerine rahatsızlık verilmesi durumunda insanları sokarlar. Bal arısı bir defa soktuğu zaman ikinci sokmaya gücü yetmez ve çoğunlukla ölür. Ancak eşek arıları tekrar, tekrar insanı sokma özelliğine sahip oldukları için ciddi risk oluşturur. Eşek Arısı Yuvası Nasıl Yok Edilir? diye bizi arayıp arı ilaçlama servisi talep eden müşterilerin arılar tarafından sokulma yada arıların olduğu bölgeye çıkamama gibi sorunlar yaşadıkları malumdur.

Aslında zararlı gibi görünen eşek arıları bile bahçe ve yeşil alanlar için faydalı böcek türleri olup insanların yaşam alanlarında yuvalandıkları zaman tehlike saçarlar. İlaçlama firması olarak sadece insanların yaşam alanlarına doğrudan tehdit oluşturan ve yok edilmeleri zorunlu olan arılar ile mücadele kapsamında ilaçlama hizmeti veriyoruz.

Eşek arısı kovanını yok etmek için donanımlı ve eşek arısı kovanı nasıl yok edilir? iyi bilen bir ilaçlama görevlisi bu işi yapmalıdır. Karşılaştığımız şikayetlerden çoğunda daha önce eşek arısı ilaçlama firması ile görüşüp arı ilaçlama yaptırdıklarını belirtmektedir. Ancak gelen ekipte arılar hakkında hiç bir bilgisi olmayan sırt pompası ile arıların girdiği yere ilaç sıkıp gidenleri olduğundan şikayet edilir. Hatta hiç bir koruyucu elbise giymeyip arı sokması sonrası işi yarım bırakıp parayı alıp gittiklerinden yakınmaktadırlar.

Eşek arısı ile mücadele amatörce yapılamaz. Arı peteğini almak mümkünse alınıp imha edilmeli, şayet ulaşılması mümkün olmayacak bir bölgede ise dumanlı ilaçlama yapılmalıdır. Arıların bulundukları ortamda komple imhaları zorunludur. Eşek Arısı Yuvası Nasıl Yok Edilir? kısaca değinerek böcek ilaçlama konusunda deneyimsiz kişilerden servis istememek sizin yararınıza olacaktır. Böceklerden Kurtulma Yolları hakkında neler biliyorsunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir