0 542 799 13 13

Ev İlaçlama Hakkında

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Ev İlaçlama Hakkında bilmeniz gereken en fazla yapılan böcek ilaçlama hizmetleri arasında ön sıralarda gelmektedir. Böcekler ile biyolojik mücadelede bazı doğal yöntemler olmasına karşın ilerleyen aşamalarda çoğunlukla kimyasal ev ilaçlama yöntemleri ile kesin olarak çözüm sağlanmaktadır. Ev ilaçlama nasıl yapılır? ev ilaçlamada kullanılan böcek ilaçları nelerdir? hangi ev ilaçlama yöntemleri tercih edilmeli? bilmek gerekir. Ev ilaçlamadan önce ne gibi hazırlık yapılmalı? tüm bunlar anlaşılmalıdır.

Ayrıca temizlik yaptırmadan ev ilaçlama yapılabilir mi? bu ve benzeri sorular sıkça karşılaştığımız soruların başında gelmektedir. Bilinmesi gereken evler sürekli yaşam sürdüğümüz, hem yaşam hem dinlenme alanlarımızdır. Buraların haşere ve böceklerden arındırılmış olması yiyecek ve bakteri bulunmaması gereken özel mekanların başında gelmektedir. Ev ilaçlama zor bir uygulama şekli olup tecrübeli ve profesyonel ev ilaçlama firmaları evlerde oluşan böcek sorunlarının ortadan kaldırılmasında önemli yer tutar.

Donanımlı ve uzman personel yardımı ile ev ilaçlama hizmeti veren ekiplerdir. Bahçe ilaçlama ile apartman ilaçlama arasında farklar olduğu gibi, ev ve iş yeri ilaçlama da elbette çok daha titiz ve dikkatli davranılması gereken bir uygulama şeklidir. Ev İlaçlama Hakkında ilaçlama öncesi ne gibi tedbirler alınması gerektiği ilaçlama esnasında evde durup durmayacağını açıklamak önemlidir. Tüm bunlar ilaçlama firmaları tarafından daire sakinlerine detaylı olarak anlatılması şarttır.

Yapılan ilacının türü ve böceğin yoğunluğu dikkate alındığında ne gibi uygulamalar kullanılması gerekeceği insanlara önceden bildirilmelidir. Ev ilaçlama şirketleri çoğunlukla böceklerin çeşidine ve mekanındaki böceğinin yoğunluğuna göre ilaçlama teknikleri kullanmaktayız. Kokusuz böcek ilaçları ile ortadan kaldırılacak böcekler için kokusuz ev ilaçlama yapmaktadır. Bu şekilde insanların evden çıkmasına gerek kalmadan kolayca ev ilaçlaması yapabilmektedir. Ev böcek ilaçlama yöntemleri dört farklı şekilde uygulanır.

Ev İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Ev ilaçlama teknikleri arasında en yaygın olanı spreyli ilaçlama şekli olup, kokulu ve kokusuz ev ilaçları kullanılabilmektedir. Karınca, güve, sinek, örümcek, akrep, gümüş böceği gibi böceklerin ortadan kaldırılması için kokusuz ev ilaçlama en fazla yaygın olan ev ilaçlama şekillerinden biridir. Böceklerin çıktıkları bölgeler yuvalandıkları kısımlar ve geçiş yollarına ilaç uygulayarak ev ilaçlaması yapılması şeklidir. Bu yöntemde böceklerin saklama ve geçiş yollarına direkt olarak ilaç püskürtülür.

İlaç uygulanan bu bölgelerinin ortalama bir hafta kadar silinmemesi, ıslak temizlik yapılmadan bekletilerek böceklerin ilaçla temas etmesi beklenmektedir. Bu yöntemde böceklerin uygulanan ilaçla temas haline geçmesi ve yalayarak ilacı bünyelerine almaları ve daha sonra ortadan kaldırmaları hedeflenmektedir. Diğer bir yöntem ise buharlama yöntemi olarak bilinen sisleme ilaçlama şeklidir. Bu yöntem haşere ilaçlama türleri içinde en kapsamlı olanı ve genel böcek ilaçlama yöntemi olan çok etkili bir ilaç ama şekli olması ile bilinir.

Bu ancak profesyonel ev ilaçlama şirketleri tarafından yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Daha çok aşırı böcek yoğunluğu yaşanan mekanlar kontrol altına alınamayan dirençli haşereler ve geniş kapsamlı haşere mücadelesinde kullanılan çok etkili bir yöntemdir. İlaçlama öncesi ve ev ilaçlamadan sonra mutlaka gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Ev ilaçlama öncesi açıkta gıda bırakılmaması, evcil hayvanın evde bulunmaması, böcek türüne göre yapılacak hazırlıkların önceden detaylıca yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca buharlı yöntemde ilaçlamadan sonra mutlaka temizlik yapılması gerekmektedir. Tahtakurusu, pire, kertenkele, toz böceği ve beyaz nem böceği, kuş biti gibi zor kontrol altına alınan böceklerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Bazı ilaçlama firmaları dumanlı ilaçlama insan sağlığına zararlı gibi söylemler içine girmekte, Ancak bunun çok da gerçekçi bir tarafı bulunmamaktadır. Başta da belirttiğimiz gibi bu yöntem oldukça zor bir yöntem olup amatör ekipler ve ilaçlama konusunda uzman olmayan kişilerce yapılamaz.

Yeni Nesil Ev İlaçlama Şekli

Sisleme ilaçlama kolay bir yöntem olmadığı için ev ilaçlama firmalarının bazıları bu yöntemi uygulamaktan hem maliyet açısından hem de uygulamanın zorluğu açısından uzak durmaya çalışmaktadır. Yeni nesil ev ilaçlama şekillerinden biri olan jel ilaçlama şekli belirli böcek çeşitleri için uygulanan bir yöntem olup, hem korkusuz olması hem insan sağlığı için herhangi bir yan etki içermemesi oldukça önemlidir. Hem de pratik ve ilaçlama öncesi ve sonrasında herhangi bir ön hazırlık yapılmayacağı için oldukça kolay uygulanan pratik bir ilaçlama türüdür.

Üzerinde etkili olduğu böcekler ise hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, karınca, kara böcek ve Gümüş böcekleri üzerinde oldukça etkilidir. İnsanların gönül rahatlığı içerisinde ev ilaçlama yaptırabileceği yeni nesil bir ev ilaçlama şeklidir. Jel böcek ilaçlama yöntemi sadece belirli böcekler üzerinde etkili olup pek çok böcek üzerinde kullanılması mümkün olmayan bir özellikte olması en büyük eksikliklerinden biridir. Damlacıklar şeklinde Belirli aralıklarla belirli miktarda böceklerin saklanma geçiş yolları ve yuvalarına direkt uygulanır.

Jel böcek ilacı bilinçli olarak yapılmalı, uzman ilaçlama firmaları tarafından bu konuda eğitilmiş özel ilaçlama elemanlarınca bilinçli bir şekilde ev ve iş yerlerinde uygulanmalıdır. Ev ilaçlamada haşerelere karşı mücadele bu şekillerde olup 4. ve değişik bir yöntemi olan kemirgen mücadelesidir. Ev ilaçlamasında değişik yöntemle, ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Evde fare sorunlarının ortaya çıkmasında yapılan fare ilaçlaması için istasyonlu fare önleyici tedbirler alınması en yaygın olarak bilinen en fare ilaçlama uygulamalarından biridir.

Fareler böcek ilaçlarına dirençli yapıları ve girdikleri yerden kolayca dışarı çıkarak ilacın etkisi geçtikten sonra tekrar eve gelmeleri nedeniyle böcek ilaçları fareler üzerinde pek de etkili bir çözüm sunmaz. En etkili olan kokulu ve yakıcı özellikteki böcek ilacı bile farelerin tam olarak ortadan kaldırılmasına yeterli olamamaktadır. Bu nedenle fare istasyonu içerisine konulan özel fare öldürücü zehirler kullanmalıdır. Bu yemlerin fareleri çekici özellikle bir yapılarının olduğu bilinerek doğru orantılı yapılmalıdır.

Fare İlaçlama Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Farelerin önlenmesi için mutlaka istasyonlu fare ilaçlama yaptırmanın önemli olduğunu insanların bilmeleri gerekmektedir. Fare ilaçlamada kullanılan fare ilaçları, fare zehri yedikten sonra hemen ölmeyecek şekilde tasarlanmış olmalarıdır. Pek çok ilaçlama firması Bu gerçeği müşterilerine anlatmadığı için ilaçlama sonrasında farelerin hemen ölmediğini gören insanlar yapılan uygulamanın hiçbir işe yaramadığı düşünür. Paniğe kapılarak ilaçlama firmasına yaptığınız için hiçbir işe yaramadı gibi yakınmalar da bulunmaktadır.

Bu da ilaçlama firmalarına olan güvenin sarsılmasına sebep olmaktadır. Hemen belirtelim fare ilaçları hemen fareleri ortadan kaldırmak üzere tasarlanmış ürünler değildir. Bir fare zehirli fare ilacını yedikten sonra hemen ölmez. Fareler tek olarak yaşamadıkları için toplu yaşayan farelerin toptan ortadan kaldırılmasına yönelik olarak üretilen bu özel fare ilaçlarıdır. Fare ilacı yedikten sonra belirli bir süre hayatta kalmasına imkan sağlamaktadır. Fare zehrini yiyen fareler su içme ihtiyacı hissetmektir.

Belirli bir süre geçtikten sonra yuvalarında içtikleri bu suyunu neticesinde vücuda tamamen dağılan fare zehri farelerin sinir sistemlerine felç ederek ortadan kaldırılmasına sebep olur. Fareler son derece dirençli ve zeki varlıklar oldukları için ani öldürücü fare ilaçları kullanılmış olsaydı bir tek fare öldüğü zaman diğer fareler ölen farenin cesedinden şüphelenecekti. Ya da ağız kokusundan ne yediğini kolayca anlayacak ve bir daha o fare çekici gıda özelliği içeren fare ilaçlarını asla yaklaşamayacaktır.

Bunun için evde yapılan ya da iş yerinde yapılan fare ilaçlaması daha baştan hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle üretilen fare ilaçları sadece tek bir farenin öldürülmesi için değil tüm farelerin, gerek iş yerleri gerek mekanlardan arındırılması için tasarlanmış özel fare çekici ilaçlardır. Ev ilaçlama yöntemleri ve ile ev ilaçlama fiyatları bu konuda hizmet veren ilaçlama servislerinin kullandıkları yöntem ve ilaçlara göre değişmektedir. Ev ilaçlama yöntemleri yukarıda saydığımız ve 4 farklı türde yapılmakta olup, ev ilaçlama fiyatları ise her firmanın kendi bünyesinde kullandığı ilaçlar ve uyguladığı yöntemlere göre değişir.

Ev İlaçlama fiyatları Nasıl Belirlenir?

Apartman ve ev ilaçlama ücretleri genel olarak böceklerin yoğunluğu dikkate alınmak sebebiyle belirlenmektedir. Atlas Türk ev ilaçlama firması olarak ortalama 2 artı 1 dairelerin fiyatını 200 – 250 TL aralığında tutarak kullandığımız üst seviyede böcek öldürücü ilaçlara rağmen pek çok ilaçlama firmasına oranla ekonomik ev ilaçlama fiyatları ile ilaçlama servisi vermekteyiz. Amacımız yaşadığınız tüm böcek ve haşere sorunlarının ortadan kaldırılması, uzun süre böcek önleyici ilaçlar kullanarak böceklerin mekanlarından uzak tutulmasını sağlamaktır.

Yaşadığınız kemirgen ve haşere şikayetlerinde ilaçlama firmamızı arayarak profesyonel ev ilaçlama çözümleri kapsamında sağlıklı ve güvenilir bir şekilde ev ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. İstanbul ev ilaçlama firmaları içerisinde en etkili böcek ilaçlama yöntemleri ve en etkili Haşere ilaçlarını kullanan biri ilaçlama ekibi olarak daima 1. sınıf çözümler sunmayı hedeflemiş bir yapımız vardır. Yaptığımız her işi bilerek ve severek yapıyor sizlerin haşere sorunlarınızı sorunsuz çözüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir