0 542 799 13 13

Ev İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Haşereler konutlarda istenmeyen canlılardır. Dış ortamlardan evlere girip daire sakinlerinin huzurunu kaçırırlar. Ev İlaçlama Servisi tüm bu böceklerin ev ve apartmanlardan arındırılmasında önemli yere sahiptir. Bireysel olarak yetkisiz gerekli donanıma sahip olmayan kişilerin evlerde ilaçlama yapması çözüm sağlamaz. Ayrıca kendi başına ev ilaçlaması yapan tecrübesiz amatör kişilerin böcekler ile başa çıkması da mümkün değildir.

Hiç bir tecrübe sahibi olunmadan ilaçlama yapmak hem boşa çaba hem de sakıncalıdır. Kokulu Ev İlaçlama Zararlı Mı? diye pek çok insan ilaçlama konularında hizmet almak istediği zaman ilaçlama şekilleri hakkında bilgi alır. İlaçlama servisleri ile görüşürken eksik bilgilendirmeler yada bazı ekiplerin kokulu ilaçlama zararlı içeriğinde yasak ilaçlar kullanılıyor demesi insanları şüpheye düşürür. Elbette tarım ilacı zararlıdır ancak az kokulu ilaçlar tarım ilacı değildir.

Buharlı Ev İlaçlama Zararlı Mıdır?

Yaz dönemlerinde çok ciddi böcek sorunları yaşanmaktadır. Bu böcek çeşitlerinin bazıları oldukça dirençli haşerelerdir. Kokusuz haşere ilaçları yada sırt pompası ile spreyleme tarzda yapılarak bu haşerelerden kurtulmak kesinlikle mümkün olmamaktadır. Buharlı ev ilaçlamanın zararları bilinçsiz kişilerce yapıldığı zaman istenmeyen acı sonuçlar doğurabilir. Tedbirsiz ve amatör ilaçlama zehirlenme hadiselerine yol açabilir.

Bilindiği gibi dumanlı böcek ilaçlaması kapalı alanlarda en zor haşerelerin imha edilmesi için kullanılmaktadır. Ortamda havaya karışan  kimyasallar içindeki aktif madde havada asılı kalarak çok ciddi böcek öldürücü özellik ortaya çıkmaktadır. Dumanlı ev ilaçlama hakkında bilgi sahibi olmayanların yapması gerekenler ilaçlama firmaları tarafından titizlikle belirtilir. Önlem alınmadan kesinlikle sisleme böcek ilaçlaması yapılamaz.

Ev İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli

Ev ilaçlama hizmetleri çok farklı böcek türüne karşı yapılır. Bu uygulamalar kimi zaman jel ilaçla, kimiz zaman kokusuz ve kokulu ilaçlar ile yapılmaktadır. Ayrıca fareler için istasyonlu fare mücadelesi verilir.

  • Evde kullanılan haşere ilaçları insan sağlığına vermeyen içerikte olmalıdır.
  • Evdeki böcek yoğunluğuna göre böcek ilacı seçmek ve doğru ilaçlama tekniğini kullanmak şarttır.
  • Evdeki insanların önceden bilgilendirilip, yapması gerekenler tam olarak açıklanmalı ve her hangi bir olumsuzluk yaşanmamalıdır.
  • İlaçlama öncesi yapılacaklar ve ilaçlamadan sonra nelere dikkat edilmeli müşteriye kapsamlı bir şekilde anlatılmalıdır.
  • Evde böcek ilaçlamadan sonra temizlik gerekiyorsa nasıl bir temizlik yapılacağı bilinmelidir. İlaçlama zehirlenmesine maruz kalmamak için ev yeteri kadar havalandırılır.

Kullanılan haşere ilaçları doğru seçildiği zaman başarı yakalanır. İster mekanik ıslama şeklinde ilaçlama yapılarak, ister buharlı yöntem kullanılarak yapılan ilaçlama kaliteli böcek ilaçları ile sonuç verir. Ev İlaçlama Şekilleri arasında oldukça kapsamlı bir yapıya sahip olan buharlı böcek ilaçlama uygulaması bilinçli ekiplere yaptırılmalıdır.

Hangi Ev İlaçlama Daha Güvenlidir?

Haşereler ile mücadele konusunda uzman ilaçlama ekipleri tarafından uygulanan ev ilaçlamaları daha etkilidir. Böcek ilaçlama yöntemleri bilinçsiz yapıldığı takdirde gıda zehirlenmeleri gibi ciddi sorunlara neden olabilir. İlaçlama desteği almadan önce, ev ilaçlama kimlere yaptırılmalı sorusunu kendinize sormak çok önemlidir. Böcek ilaçlamasında haşere türüne göre ilaçlama şekilleri kullanılır. Bu yöntemler uzman ekiplerin işidir.

Haşere ve kemirgenler sağlığımızın düşmanı zararlılardır. Bu sebeple ev ilaçlama kendi sağlığınızı ve mekanın hijyenini korumak açısından bir hayli önemlidir. İnsanlara doğrudan zarar veren böcekler, tahta kurusu, pire, kene, akrep, sivri sinek, çıyan, kırkayak gibi zararların yanı sıra, bakterilerin aşırı bir biçimde artışına yol açan hamam böceği, kalorifer böceği, tatarcık sineği, gibi böcekleri mekanlardan arındırmak için ev ilaçlama yaptırmak zorunludur.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Evlerde ortaya çıkan haşere türlerini ortadan kaldırmak ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturabilmek için etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Evdeki haşere şikayetlerinin yok edilmesi için kullanılacak haşere ilacı ve ilaçlama tekniği böcekleri önlemede belirleyici unsurdur. İlaçlama evlerde şu şekillerde yapılır.

1. Sıvı İlaçlama:

Ev ilaçlama uygulamalarında en sık tercih edilen ilaçlama şeklinin başında sıvı ilaç kullanımı gelir. Sıvı ilaçlar ile yapılan ev ilaçlamasında, hem böcekler önlenmiş olur, hem de ortamdaki zararlı organizmaların, yok edilmesi sağlanır.

İnsan sağlığına zararlı parazitler imha edilerek sağlıklı mekanlarda yaşanması hedeflenir. Sıvı ilaçlar, püskürtme ya da buharlama yöntemi ile uygulanabilme özelliğine sahip sentetik içerikli suyla seyreltilebilen özelliğe sahip kimyasallardır.

Ulv ve spreyli İlaçlama Sonrası Neler yapılır?

Sisleme yöntemi ile yapılan ev ilaçlamalarında, mekanın en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli derecede havalandırılma yapılarak evlerin kullanılmaması gereklidir. Spreyleme şeklinde yapılan sıvı ev ilaçlama sonrası, ortamın uzun süre kapalı tutulması gerekmediği gibi, uygulama yapılırken, kokusuz ilaçlarda yarım saat evden çıkmak yeterli olmaktadır. Ancak bu yöntemde kokulu ilaçlar kullanılırsa evin kapalı tutulması şarttır. Ev ilaçlama kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilmektedir.

Haşere ilaçlama için kullanılan ilaçlar ve yöntemlerin bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, bir takım tedbirlerin önceden alınması gereklidir. Böcek ilaçlama öncesinde ve sonrası alınması gereken tedbirler hakkında ve ilaçlama sonrası neler yapılması gerektiği hakkında ev ilaçlama yapılmadan önce gerekli bilgilendirme yapmalıdır. Evde böcek ilaçlaması için kullanılan ilaçların evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması şarttır.

2. Jel İlaçlama:

Evde görülen haşereler ile mücadele için sıkça talep edilen yöntemlerden biri jel ilaçlama yöntemi olup yalnızca hamam böceği türleri olan kalorifer böcekleri ve karafatma böceği ile karınca, ve gümüş böcekleri için etkili olan jel yöntem, pire, kene, fare akrep, arı gibi diğer haşerelere karşı hiçbir etki göstermeyeceği için bu böcekler üzerinde kullanılmaması gerekir.

Jel ilaçların uygulanması sırasında, evin boşaltılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması ev ilaçlama öncesi ve sonrasında her hangi bir önlem alınması gerekmez. Bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak amacıyla da jel uygulama yapılmakta hamam böcekleri, karınca ve gümüş böcekleri üzerinde oldukça kalıcı bir etkiye sahip olduğu için sık, sık kullanılmaktadır.

3. Fare İlaçlama Ve İstasyon Yöntemi:

Evde fare şikayetleri özellikle kış aylarında çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bunun için evde fare ilaçlama yapılabildiği gibi, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon modeli kullanılmakta kutular içine konulan fare ilaçları yoğun fare şikayeti yaşanan mekanlarda aylık olarak talep halinde ücretli olarak yenilenmektedir.

İş yerlerinde hijyen kalitesini büyük ölçüde düşürdüğü gibi, maddi olarak da ciddi kayıplara yol açan fareleri yok etmek için uzman ekipler tarafından verilen fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Fare istasyonu Ev İlaçlama için ve iş yerlerinde sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanmaktatır.

Ev İlaçlama Yöntemleri Neye Göre Belirlenir?

Evin haşerelerden arındırılmasında kullanılan ilaçlama tekniği hiç kuşkusuz en belirleyici şartlardan biridir. Ancak kullanılacak ilaç ve ilaçlama yöntemleri böceklerin yoğunluğu ve direnç yapılarına göre belirlenmek zorundadır. Her böcek çeşidi için aynı ilaç ve ilaçlama şekli kullanmak çoğu zaman ya çok zahmetli yada olumsuz sonuca neden olur. Az yoğunluklu ve orta derecede böcek şikayetlerinde kokusuz ev ilaçlama servisi yeterli olmaktadır.

Sıvı kokusuz böcek ilaçları pek çok haşere için önleyici olmasına karşın, bazı dirençli haşereler üzerinde tam etki sağlamaz. Bunun bilinmesi ve haşere türü baz alınarak yöntem kullanılması gerekir. Kertenkele, tatarcık sineği, tahtakurusu, pire, toz böceği ve beyaz nem böceği, kuş biti, tahta kurdu gibi böceklerin yok edilmesi için mutlaka sisleme yöntem ve kokulu karışım ilaçlar kullanmak gerekir. Bu saydığımız türler oldukça dirençli ve evin her bölgesine yayılan özelliği ile ciddi sorunlara neden olur.

Spreyli sıvı püskürtme ev ilaçlama şekli bu tür zararlıları tam olarak ortadan kaldıramaz. Karınca, sinek, gümüş böceği, güve, kulağa kaçan, hamam böceği, kırkayak, benzeri haşereler ile mücadele için sıvı kokusuz ilaçlar ile uygulama yapılabilir. Evi böceklerden arındırmak için bilinçli mücadele ve kaliteli ilaç ve ekipmanlar kullanmak gerekir. Bu mücadelenin başarılı olması ve daire ilaçlamanın sorunsuz olmasını sağlar.

Ev İlaçlama Servisleri Nelere Dikkat Etmeli

Ev ilaçlama firmaları evde böcek türüne göre değişik ilaçlama teknikleri ve böcek ilaçları kullanarak çözümler üretir. Ev böcek ilaçlama konusunda yeterli deneyim ve donanıma sahip ekipler evdeki böceklerin yok edilmesi açısından en güvenilir ilaçlama servisleri olarak dikkat çeker. İlaçlama firmaları öncelikle ev ilaçlama nasıl yapılır? ev ilaçlama ilaçları nelerdir? çok iyi bilmek ve her türlü tedbiri almak zorundadır. Ev ilaçlama ciddi bir iştir ve ihmali asla kaldırmaz.

İlaçlama öncesi evdeki gıdaların kapatılması, gerekli açık yerlerin kapatılması olası böcek ilacı zehirlenmelerini engeller. Özellikle dumanlama yöntem olarak bilinen ulv ilaçlama için çok dikkat edilmelidir. Haşere ve kemirgenler kış döneminde kapalı ortamlara gizlenir. Yaz aylarında ise ortalığa çıkar ve üreyerek çoğalırlar. Evde böcek ilaçlama esnasında evdeki canlıların zarar görmemesi için açıkta yiyecek ve içecek maddeleri bırakılmamalıdır.

Akvaryum, evcil hayvan, bebek ve yaşlı insanların ilaçtan etkilenmemesi için azami dikkat etmek ve tüm tedbirleri almak şarttır. Spreyli bile olsa yiyeceklerin üzerine ilaç damlaması olası böcek ilacı zehirlenmelerine sebep olabilir. Deneyimli eleman ve bilinçli mücadele ile çok daha kalıcı ve sağlıklı ilaçlama hizmeti verilir. Pire ve tahtakurusu ilaçlama uygulamalarında her bölgeye ilaç uygulanacağı için ilaçlama sonrası ilaç tahrişine maruz kalmamak için temizlik şarttır.

Eve Böcek Girişini Önlemek Şarttır

En fazla haşere görülen mekanların evler olması böceklerin nemli ve sıcak ortamlarda çok daha hızlı çoğalma potansiyeli taşıdığını gösterir. Yeterli barınma imkanı bulması ve yiyecek ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılaması, rutubetin yeterli düzeyde olması evde böcek istilası yaşanmasında önemli bir etkendir. Böceklerin yaşam alanlarından uzak tutulması için önlemler alınarak eve girişlerinin kesilmesi son derece etkili olur.

Bu nedenle ev ilaçlama servisi almak kadar böceklerin evlere giriş yollarında önleyici tedbirler şarttır. Gerekli önlemin alınması haşere şikayetlerini önlemede en önemli tedbirlerdendir. Özellikle bina ortak kullanım alanları ile, bina etrafında çok ciddi böcek popülasyonu görülmektedir. İşte bu nedenle bina çevresi ile bina ortak kullanım alanlarının ilaçlanarak haşerelerin yok edilmesi gerekir. Haşerelerin insanlara doğrudan verdikleri zararlar kadar, sebep oldukları bakteriler hastalık sebebidir.

Özellikle bazı haşerelerin ciddi tehlike oluşturması böcekleri yok etmek için ev ilaçlama yaptırmayı zorunlu kılmaktadır. Akrep, çıyan, kene, kertenkele gibi tehlikeli haşerelerden kurtulmak için en iyi yöntemler uygulamak gerekir. Çünkü bu tür zararlılar kimi zaman zehirleri ile ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Kapı altları, kablo kenarları, havalandırma ve ortak kullanım alanlarında gerekli tedbirlerin alınması böcek sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Evi Kapatmadan İlaçlama Yaptırmak

Evi kapatmadan ilaçlama yaptırmak pek çok insan için hem cazip gelir, hem de daha rahat olduğu için ev hanımlarınca tercih edilmektedir. Kokusuz ilaçlama ve jel böcek ilacı özellikle evinde yaşlı hastası, bebeği, evcil hayvanı olan aileler tarafından yaptırılmaktadır. Tüm böcekler için etkili olmasa bile bazı haşerelerin yok edilmesi için evini kapatmadan kokusuz ilaçlama yaptırıp temizlik yükünden kaçınan müşteriler için oldukça caziptir.

Örneğin evde hamam böceği, karınca şikayeti için kokusuz sıvı ilaçlar ve jel böcek ilaçlama şekli kullanılabilir. Sıvı spreyli kokusuz ilaçlama pek çok haşere için idealdir. Ancak aşırı yoğun böcek şikayeti yaşanan mekanlar ile ilaçlama yaptırılarak önlenememiş mekanda daha etkili böcek ilaçlama zorunlu hale gelebilmektedir. Evi kapatmadan ilaçlama yaptırmak zaman kaybını önler, olası planlarınızı aksatmaz. Hem sağlıklı hemde pratiktir.

Hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca, sinek, karınca fare, benzeri zararlılar ile evi terk etmeden kolayca mücadele edilmektedir. Evde böcek ilaçlama nasıl yapılır? konusu aslında haşere türü ile değişkenlik gösteren bir özellik sergiler. Daire ilaçlama ve evi böceklerden arındırma böcek şikayetlerine bağlı olarak sıvı ve jel haşere ilaçları kullanılarak yapılabilmektedir. Ev ilaçlama fiyatları böceğin türü ve yoğunluğu, uygulanan haşere ilaçları ve mekanın ölçüsüne göre değişen bir fiyatlandırmayı ortaya çıkarır.

En sağlıklı Böcek İlaçlama Hizmeti

Yaşam alanlarından böceklerin sökülüp atılmasında en sağlıklı ilaçlama şekli hiç kuşkusuz jel böcek ilaçlaması dır. Kokusuz yoktur, evi kapatmanıza sebep olmaz, hazırlık ve temizlik aşamaları olmaz. Ancak jel ilaçlamanın uygulandığı yerler sınırlı ve böcekler ile mücadelede sadece karınca ve hamam böceği çeşitlerine karşı uygulanır. En sağlıklı böcek ilaçlama şekli olmasına karşın uygulama alanları sınırlı olan bu yöntem çoğu böcek sorunlarında işe yaramaz.

Bu durumda daha geniş kullanım alanı olan sıvı kokusuz haşere ilaçlama yöntemi yapılarak çoğu böcek yaşam alanlarından arındırılır. Sadece zor ölen haşereler üzerinde kokusuz ilaçlar etkisiz kalır. 3 ay kalıcı özelliğe sahip ilaçlar haşerelerin imhasında oldukça belirgin kalıcılık sağlar. Haşereler yalama ve sürtünme yolu ile kokusuz ilaçların etkisine maruz kalacağı için kokusuz ilaç uygulanan yerlerin bir hafta kadar silinmemesi gerekir.

Bu nedenle evi terk etmeden ilaçlama yaptırmadan önce uzman firmalardan destek almanız gerekir. Profesyonel ilaçlama şirketleri ile görüşerek insan sağlığına zarar vermeden etkili bir böcek ilaçlama yaptırılması gerekir. Ucuz ve etkisiz ilaçlar sorunu ortadan kaldırmayacağı gibi insanların yanlış yöntemlere tevessül ederek ciddi zarar görmelerine sebep olacaktır. Evde kokusuz ilaçlama doğru ilaçlar ve insanlar bilgilendirilerek yapılırsa hiç bir sorun yaşanmaz.

Böceklere Karşı Periyodik Mücadele

Belirli dönemler böceklerin çok daha aktif olduğu evreler olarak fazlaca göze batar. Özellikle sıcak yaz ayları ile tüm haşerelerde üreme ve etrafta yoğunluk gözlemlenir. İşletmeler için düzenli olarak ayda bir ilaçlama desteği zaten önerilen bir uygulamadır. Ev ilaçlamasında ise yılda en az bir defa evin böceklere karşı ilaçlanarak dezenfekte edilmesi ve buralarda oluşan haşerelerin yok edilmesi gerekir. Ancak bazı böcek çeşitleri çok hızlı ürediği ve tam olarak yok edilemediği için bu süre daha kısa tutulmalıdır.

Daha önce evinde haşere sorunu yaşayan ve ihmalkar davranan kişilerin ciddi böcek sorunu yaşayınca ilaçlama yaptırması büyük hatadır. Daha ilk böceği görür, görmez harekete geçmeyip bir böcekten bir şey çıkmaz diye ağır davranmak çok sayıda böcek tarafından evin istilasına yol açmaktır. Giderek çoğalan ve evin kuytu noktalarına yuvalanan böcekleri söküp atmak sanıldığı kadar kolay değildir. Yeni başlayan şikayetler tek ilaçlama ile bertaraf edilmesine karşın ilerlemiş şikayetler en az iki defa ilaçlamayı zorunlu kılar.

Böcek yumurtalarına ilaç işlememesi, dip noktalara saklanan böceklerin ilaçtan hemen etkilenmemesi olası sorunları iyice arttırır. Erken yapılan ıslak temizlik ve tek ilaçlama ile böceklerin kesin bitmesini beklemek bazen işi sarpa sardırır. Garantili ev ilaçlama ancak belirli kurallara riayet edildiği zaman geçerli olur. Pire, tahta kurusu, kertenkele, toz ve nem böcekleri, tahta kurdu benzeri böcekler için garantili ilaçlama çokta mümkün değildir. Ayrıca evi ilaçlatan müşteri hemen böceklerden kurtulmak ister. Böcek ilaçlama yapıldıktan sonra 15 gün kadar beklemek şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir