0 542 799 13 13

Evde Böcek İlaçlaması

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evlerimizde yaşayan böcekler ve kemirgenler can sıkıcı baş belalarıdır. Evde Böcek İlaçlaması özellikle mutfak, banyolar, dışa açılan kapılar ve eşikler, ile su ve elektrik tesisatı, pencere kenarları, garaj gibi yerlerde sıkça yaptırılır. Ayrıca ev dışındaki duvarlarda ve çöp biriktirme alanlarında yaşayan zararlıların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Böcek türleri hem insanları ısırır ve rahatsız ederken aynı zamanda zarar verici bakterileri de gittikleri her yere taşırlar.

Bunlardan en iyi korunma yolu güvenilir böcek ilaçlama hizmeti alarak en yüksek koruma garantisiyle böcekleri sizden ve ailenizden uzak tutan donanımlı ilaçlama ekiplerinden ilaçlama servisi talep ederek kalıcı olarak yaşam alanlarında huzursuzluk sebebi olan böceklerin yok edilmesi mümkün olmaktadır.  Atlas Türk ilaçlama servisi yaşam alanlarının en önemli sorun çıkarıcı zararlıları olan haşerelerin yok edilebilmesi için kaliteli ilaçlar ile birinci sınıf böcek ilaçlaması yapmaktadır.

Evinizde Yapılabilecek Böcek İlaçlama Şekilleri

Böcek ilaçları haşerelerin aktif olduğu yüzeylere direkt olarak uygulanır ve spreyleme böcek ilaçlamasının uygulanacağı alanlar, böceğin cinsine göre değişiklik gösterir. İlaçlandığı (püskürtüldüğü) tarihten 30 gün sonra bile ilk günkü kalıcı etkisini devam ettirir. Böcek ilaçlamada kalıcı etkinin sürmesi için ilaçlanmış bölgelerin silinmemesi ve yıkanmaması gereklidir. Aksi halde haşereler ve yumurtadan henüz çıkan yavru böcekler ilaçla temas edemediği gibi ölmez ve alanda tekrar üremesini sürdürür.

Uygulamadan sonra 7 ile 10 gün ıslak temizlik yapılmaması gerektiğinden ilaçlanacak alanın genel temizliği önceden bitirilmelidir. Kullanılan alanlar temizlense bile kapı dipleri ve parke kenarları ile dolap arkaları ıslak temizlik yapılmadan bekletilmeli böceklerin spreyleme ilaçlamada tam olarak önlenmeleri sağlanmalıdır.Dumanlı böcek ilaçlama yöntemi Genel ilaçlama olarak anılan ve haşere mücadele yöntemleri arasında en kısa sürede en fazla haşere kontrolü sağlayan yöntem olarak bilinir.

Dumanlama İlaçlama Şekli

Dumanlı böcek ilaçlaması oldukça fazla bilinen ve kalıcı sonuçları olan bir ilaçlama türüdür. Dumanlı yöntemin en belirgin özelliği kokulu ve yapılan mekanın her tarafına ilacın yayılması olarak dikkat çeker. Elektrikli ulv cihazları ile uygulanan bu uygulamanın ana hedefi en zor ölen haşere türlerinin bile daha kolay bir biçimde yok edilmeleri olup sisleme böcek ilaçlama kesinlikle profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından donanımlı elemanlar ile yapılması zorunlu olan bir yöntemdir.

Uygulandığı alanlar ev ve iş yerleri ile kapalı alanlar olup ulaşılması en zor bölgelere kadar sızan haşere ilacı sayesinde çok etkili bir böcek ilaçlama sonucu elde edilir. İlaçlama yöntemleri arasında en kısa sürede böcekleri imha eden ilaçlama türüdür. Kokusuz ilaçlamaya oranla 3 kat daha etkili olmasına karşın evde ilaçlama temizliği gerektirdiği için basit ölen böceklere karşı fazla zahmetlidir. Sisleme böcek ilaçlaması zor ölen böcekler için son derece etkili ve geniş kapsamlı uygulama yöntemidir.

Jel Böcek İlaçlama Tekniği 

Yeni nesil bir haşere mücadele yöntemi olan Evde Jel Böcek İlaçlaması genel haşere ilaçlama yöntemi olmayıp belirli zararlılar üzerinde tam kontrol sağlar. Bu böcekler içinde hamam böceği, kalorifer böcekleri, karafatma böceği ve gümüş böcekleri ile karıncalar için uygulanan karınca jelleri ile karınca mücadelesi için kullanılır diğer böcek türleri üzerinde jel ilaçlama pek bir başarı sunmamaktadır. Hamam böceği jel yemi olarak ta bilinen bu yöntem sağlıklı ve pratik olması sıkça tercih sebebidir.

Bunun yanında evde temizlik ve her hangi bir hazırlığa gerek duymadan rahatlıkla yapılabilen hamam böcekleri üzerinde son derece etkili bir böcek ilaçlama şeklidir. Evde ilaçlama yaptırırken hangi ilaçların hangi böcek türleri üzerinde etkili oldukları iyi bilinmeli kesinikle gelişi güzel ilaçlama yaptırılmamalıdır. Hamam böceği çeşitleri ve karınca ile mücadele için jel ilaçlama oldukça uygundur. Ancak bazı jel böcek yemleri karınca için etkili olmaz. İlaçlama profesyonellik ister. Firma seçiminde bilinçli olmak gerekir.Haşere İlaçlama Yöntemleri  için yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir