0 542 799 13 13

Evde Fare İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evde Fare İlaçlama, gerek ev ve iş yerleri gerek endüstriyel alanlarda yaptırılan en önemli zararlı mücadele hizmetlerinden biridir. İnsanlara hastalık yada maddi zararlar yaşatan zararlıların yok edilmesi için profesyonel fare ve böcek ilaçlama hizmeti alınması gerekir. Fare ilaçlama uygulamasını özel fare ilaçları kullanarak yemleme ve fare blokları kullanarak fare istasyonları kullanarak yapmaktayız.

İş yerleri ve apartmanların en fazla sorun yaşadığı kemirgenler olup fare ilaçlama hizmeti farelerin konutlardan uzak tutulması için yaptırılması gereken zararlı kontrol yöntemidir. Fare türleri içinde en bilinenleri lağım faresi, çatı faresi, ev faresi olarak bilinen fındık fareleri olup apartmanda fare ilaçlama yaptırmak bu farelerin zararlarını önlemek açısından son derece önemlidir.

Dairede fare ilaçlama ile açık alanda fare ilaçlama servisi farklı olabilmekte özellikle lağım faresi görülen alanlarda bireysel olarak fare mücadelesi imkansız hale gelmektedir.  Ayrıca fare ile böcek ilaçlama şekli tamamen farklıdır. Lağım faresi ilaçlama şekli özel fare ilaçları ve fare istasyonu içine bırakılan fare patası ve fare blokları ile yapılırken ev fareleri için fare zehri yada diğer fare ilaçlama şekilleri yapılabilmektedir.

Farelerin oluşturduğu zararlar hem maddi hem de sağlık açısından olup evlerde fare ilaçlama farelerin zararlarını önlemek için şarttır. İşletme ve fabrikalarda fare ilaçlama ise bu zararlıların elektrik kablosu, kumaş, karton, deri gibi malzemeleri kemirerek ciddi zararlara sebep oldukları için mutlaka fare mücadelesi yaptırılmalı ve fare ilaçlaması ile tüm bu sorunlara son verilerek olası kayıpların önüne geçilmesi sağlanmalıdır.

İlaçlama Sonrası Ölen Fareler Kokar Mı?

Fare ilaçlama hakkında en fazla aldığımız sorulardan biri fare ilaçlanıp öldükten sonra ulaşılması zor olan bir yerde ölüp kalırsa koku yapar mı? konusudur. Ayrıca bu kokunun önüne nasıl geçebiliriz şeklinde pek çok soruyla karşılaşmaktayız. Yeni nesil fare ilaçlama uygulaması olarak adlandırılan ve fareleri içten kurutarak öldüren fare pastaları koku yapmasına imkan vermeden fare ilaçlaması yapılmasını sağlar.

Evdeki Fare İlaçlama Servisi sonrasında ölen farelerin kötü kokmasını önleyip olası istenmeyen durumları engellemektedir. Fare ilaçlama ile böcek ilaçlaması bir birinden tamamen farklı olup böcek sıvı ilaçlar ile imha edilirken bunun tam aksine fare zararlıları ise daha çok sıvı olmayan sert ve farelerin kemirme hissini tetikler. Bilindiği gibi fareler son derece şüpheci ve çekingen canlılardır.

Fare pastaları ve fare blokları ile bazen istasyon içine bazı durumlarda ise farelerin dolaştığı alanların kenar ve kıyılarına bu istasyon ve fare ilaçları bırakılarak farelerin bu zehirli kemirgen yemlerini yemesi sağlanmalıdır. İstasyon ile fare ilaçlaması maliyet olarak daha yüksek olsa da aslında en etkili fare ilaçlama yöntemi bu sistemdir. Hem yemlerin dağılmasını ve bozulmasını önler hem de fareler daha kolay tüketir.

İş yerlerinde belirli aralıklar ile yerleştirilen fare istasyonları içine bırakılan fare yemleri farelerin ve sıçanların verdiği zararları önlemek için yapılması gereken bir mücadele şekli olup sıvı böcek ilaçları tek başına fare ilaçlaması için kesinlikle yetersiz kalacağı için farelerin zehirli yemleri yiyerek iç kanama yolu ile imha edilmeleri gerekmektedir. Fareler ile mücadele bireysel olmaktan çok profesyonel olarak yapılmalıdır.

İlaçlama Sonrası Fareler Kesin Ölür Mü?

Garantili fare ilaçlama tek seferde pek mümkün olmayabilir. Unutulmaması gereken farelerin insanlardan sonra en zeki hayvanlar oldukları ve çoğu zaman yemleri yemelerinin bile zaman aldığı gerçeğidir. İnsanlar farelerin zararlarından yada fareden duydukları endişeden dolayı fare ilaçlama yapıldıktan sonra hemen ölmesini beklemektedir. Buda bazı yanlışlara düşülmesine neden olabilmektedir.

Bir an önce farelerden kurtulmaya çalıştıkları için bu durumun müşteriyi kaçırmak gibi bir risk olacağını bilen bazı uyanık Fare İlaçlama Servisleri bunu kazanca dönüştürmektedir. Müşterinin fare hemen ölür mü? diye soru sormasına yarım saat 1 saatte ölür gibi komik ve aslı olmayan aldatıcı cevaplar vermekteler. Sırf para kazanıp işi kaçırmamak için insanları aldatma yoluna gittiklerine şahit olmaktayız.

Böyle fare ilaçlama yapan kim olursa olsun inanmayın. Fareler lağımlarda yaşayan kimyasallara çok dirençli kemirgenler olup fare zehrini yedikten sonra 2 gün ile bir hafta arası bir zamanda ölürler. Böcek ilacıyla farelerin öleceğini savunan insanlara da güvenmeyin çünkü fare çok zeki olup evde fare ilaçlama yapıldığı esnada içeride duracağına bile emin olunamaz. En ufak bir tehlike hissederse kaçacaktır.

Ayrıca böcek ilacı fare için etkisiz kalır bunları bilerek fare ilaçlama hizmeti talebinde bulunmalı beklentilerinizin gerçekleşmeyeceği vaatlerde bulunan kişilerin iş kaçırmayalım mantığıyla yaptığı aldatmacalara pirim vermeyiniz. Farelerden kurtulmak için çözüm ararken hem paranızdan hemde zamanınızdan olmayın. Fare mücadelesi sabır gerektirir. Çünkü fare ilaçları bir tek fare için değil tüm fareleri yok etmek için tasarlanmıştır.

Evde Fare Probleminden Kurulmak

Evde en fazla zaman geçiren hiç kuşkusuz kadınlar olup çoğu farelerden ya korkar yada tiksinti duyarlar ve bir fare ile karşılaştıkları zaman panik içinde çığlık atarlar. Bireysel olarak fare ile mücadele imkansız olduğu için asla tek başınıza müdahale ederek fareler ile başa çıkamazsınız. İnsanlar fare kapanı, fare zehri gibi yöntemler ile fareden kurtulmak için boşa zaman harcar ve fare sorunlarından kurtulmak için yok yere maddi kayıplar yaşarlar.

Bu gibi yöntemler sonucunda fareyi yok eden kişiler de olur ama bu hem tehlikeli hem de daha maliyetli bir iş olup defalarca ilaç yapılması ve evin altını üstüne getirip farenin imha edilmesi elbette hiç istenen bir durum değildir. Ayrıca fareler doğurarak yavru bırakır ve hızla çok hızlı ürerler. Fare ile bireysel mücadelede yaparak onları tek tek yok etmek hiç kolay değildir ve basit ilaçlar yada sıradan yollar ile önlenmeleri söz konusu değildir.

Bir fareyi yok etmek hepsinden kurtulmuş olacağınız anlamına gelmez. Yavruları da kısa sürede büyüdüğü için onlarla da uğraşmak zorunda kalacağınız için boşa zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır. Çünkü farelere kesin ve tek çözüm yolu bilinçli ve etkili bir şekilde yok edilmeleridir. Fareler sezgileri kuvvetli kemirgenlerdir. Tehlike anlarını kolaylıkla fark edip ortadan bir anda kaybolabilirler.

Bu nedenle kişiler kendi çabaları doğrultusunda uygulayacakları yöntemlerle sadece zaman kaybı yaşarlar. Ayrıca fare ilaçlama, bireysel olarak kesinlikle yapılmamalıdır. Bu durum hem maddi zararlara, hem de sağlık sorunlarına neden olabilir. İlaçlama servislerinin kullanacağı ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri sizleri kemirgenlerden kurtarabilecek en doğru yöntemler olup lağım fareleri ve ev fareleri en küçük insan enini algılayıp acemice yapılacak bireysel uygulamalar ile ortadan kaldırılamazlar.

Fare İlaçlama Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Sıvı ilaçlama ya da istasyon yöntemi ile farelerden kurtulmak mümkün olsa  da bazı durumlarda sıvı ilaçlama tek başına fare imhası için ok yetersiz kalmaktadır. Bu durumda fare ilaçlama firmaları tarafından görevlendirilen ilaçlama konusunda eğitimli ve tecrübeli kişiler tarafından uygulanacak fare mücadele şekli önem kazanır. Gerek istasyon içinde, gerek istasyon kullanmadan fare blokları ve fare pastası kullanarak fare mücadelesi yapılabilir.

Evden çıkılmadan ilaçlama yapılabilirken daha etkili ve hızlı sonuç alınabilmesi için kokulu ve dumanlı ilaçlama ile birlikte yapılabilir. İstasyon içinde fare ilaçlaması, fabrika, bahçe, tarla, bodrum gibi büyük mekanlarda yada farelerin çok fazla olduğu mekanlarda uygulanan içerisinde mum bloklar bulunan bir aparattır. Fare bu ilacı yedikten sonra su içtikleri durumlarda zehirlenerek ölür.

Olay kutunun içerisinde gerçekleşmediği ve fare kapanında olduğu gibi vahşi ölümlere sebep olarak koku bırakmadığı için sağlıklı ve son derece tercih edilen bir yöntemdir. Ev, iş yeri gibi alanlarda da uygulanan fare istasyonları, çocukların ulaşamayacakları yerlere bırakılmalıdır ve istasyonlar kilitli olmalıdır. Fareden kurtulmak amacıyla uygulanan bir diğer ilaçlama yöntemi ise, sıvı ilaçlama şekli olup bu her zaman tek başına yeterli olmamaktadır.

Evde Fare İlaçlama Servisi yapılan alana göre farklı yöntemler ile uygulanan çözümlerden biridir. Ancak fare ile mücadele için yapılan uygulamalarda kullanılacak sıvı ilaçların kokulu olması şarttır. İlaçlama öncesinde gıdaların ağızları kapatılarak saklanmalıdır. Bu hassas davranılması gereken bir konudur. Çünkü ilaçlama temas durumunda solunum yolları rahatsızlıkları görülebilir. Fareler ile mücadele uzmanlık isteyen bir hizmettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir