0 542 799 13 13

Evde Fare İle Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evde Fare İle Mücadele, apartman ve fabrikalarda çok sık yapılan bir ilaçlama hizmetidir. Farelerin yaşam alanları lağım kanalları olduğu için apartmanların ve iş yerlerinin atık su kanallarında fare çeşitleri çok fazla görülür. Özellikle lağım fareleri kanalizasyon giderlerinde çok kalabalık yaşam sürerler. Evde Fare İle Mücadele için istasyon yöntemli fare ilaçlama şekli tercih etmek olası fare ilacı zehirlenmesi başta olmak üzere fare ilaçlarının gıda maddeleri ve eşyalara bulaşmasını önleyecektir.

Açıkta bırakılacak fare ilaçları hem çocukların dokunması ile fareler tarafından tüketilmez, hemde çeşitli zehirlenme risklerine yol açabilir. Bu nedenle Evde Fare İle Mücadele yapılırken fare istasyonu kullanmak çok daha emniyetli ve sağlıklı olur. Fare istasyonu ile ilaçlama, farelerin geçiş noktalarına belirli aralıklar ile uygulanır. Bazı kişiler fare istasyonunu fare öldürücü bir aparat olarak düşünmektedir. Ancak fare istasyonları emniyetli bir fare ilaçlamasının sağlanması için bir araçtır.

Evde Fare İle Mücadele için kullanılan fare ilacı genelde mum blok, pelet yem ve fare pastası olarak bilinen fare öldürücü zehirlerdir. Fare ilaçlarını evcil hayvanlar tüketmediği için evdeki kedi ve köpekler için tehlike içermez. Fare ile mücadele yöntemleri böcek ilaçlaması gibi olmadığı için insanların fare ilaçlaması yapıldıktan sonra hemen farelerin ölmesini beklememesi gerekir. Fare çeşitleri türlerine göre lağım kanalları ve apartman çatılarında yada binaların bodrum katlarında yaşarlar.

Fare ilaçlama servisleri farelerin yok edilmesi için açık ve kapalı alanlarda farelerin yuvalarının bulunduğu yerlere yakın fare istasyonları bırakarak farelerin istasyon içindeki fare ilaçlarını yiyerek kısa zaman sonra imha olmalarını sağlar. Apartmanda fare ilaçlama ile evde fare ilaçlama aynı yöntem ve içerikte ilaçlar kullanılarak yapılır. Ancak fareler geceleri aktif olduğu için çatı arası ve binanın zemin katlarına fare istasyonu kurularak farelerin bu ilaçları yemeleri beklenmelidir.

Fare İlaçlama Ne Zaman Yapılır?

Evde Fare İle Mücadele fare görüldüğü zaman yada fare pisliği görülmesi durumunda derhal yaptırılmalıdır. Şayet evde fare şikayeti olmasından şüpheleniyorsanız zaman kaybetmeden bir fare ilaçlama servisi ile görüşerek fare ilaçlama desteği alabilirsiniz. Fare çeşitleri değişik renkler ve farklı boylarda insanların karşısına çıkar. Örneğin lağım fareleri siyaha yakın ve oldukça iri bir türdür. Çatı fareleri orta boyda ve açık kahverengi renkleri ile dikkat çeker.

Ev faresi olarak bilinen fındık fareleri gri renkli ve yapı olarak fare çeşitleri içinde en ufak olanlardır. Fare ile mücadele bireysel olarak baş edilemeyecek özellikte olduğu için mutlaka profesyonel fare ilaçlama servisleri ile görüşülerek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Evde Fare İle Mücadele ne zaman yapılmalı? diye soranlar için görüldükleri anda önlem alınmasının şart olduğunu belirtmek isteriz. Fare ilaçlama amatör olarak yapılamaz. fareler kokuya duyarlı ve son derece zeki hayvanlar olduğu için insan tenini hissedince yemlere dokunmaz.

Fare İle Mücadele Yöntemleri arasında en etkili olanı istasyon modeli ile yapılan fare ilaçlama şeklidir. ancak fare yapışkanı ve fare kapanı ile farelere karşı mücadelede yapılabilir. fare yapışkanı tek bir adet farenin yakalanmasında geçici çözüm olarak uygulansa da hem başarı oranı düşük olduğu için, hemde yapışkanın insanlar için basma riski taşınması nedeni ile pekte tercih edilmez. Fare ile mücadele yaparken eldiven kullanmak şarttır. Ayrıca fare istasyonu içine konulan fare ilaçlarına kesinlikle çıplak elle dokunulmaz.

Dış alanlara bırakılan fare istasyonları içindeki fare zehirleri hem daha kolay fare tarafından tüketilir, hemde yağmur yağdığı takdirde zarar görmez. Farelerin yok edilmesinde önemli etkenlerden biride evlere fare girişi olan bölgelerin mutlaka kapatılması ve ilaçlama ile farelerin yok edilmesidir. Fabrikada fare ilaçlama için açık bölgelerde tedbir almak çok daha kalıcı ve kısa zamanda çözüm sunar. Bu yazıda fare ile mücadele yöntemleri ve Fare İle Mücadele Hakkında kısaca bilgi paylaştık. Farelerden kurtulmak için Astek ilaçlama ile iletişime geçebilirsiniz. Kertenkele Nerede Ürer? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir