0 542 799 13 13

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır? fare şikayetinden kuşkulanıp ortalıkta fare göremeyenlerin en fazla merak ettiği sorunun cevabıdır. İlaçlama yaptırmaya karar vermeden önce evde fare olup olmadığı anlaşılmalıdır. Evimde fare var mıdır? sorusunun cevapları aslında çok kolaydır ve bir kaç bölgeye bakılarak evde fare olup olmadığı anlaşılır. Ev faresi, fındık faresi ve diğer fare türleri besin ihtiyacını karşılamak için başta mutfak olmak üzere evlerin çeşitli bölgelerinde sıkça dolaşır.

Farelerin vücut yapısı esnek yapıda olduğu için evlere küçük bir delikten, kapı ve pencere aralığından ve duvardan tırmanarak açık kapı, pencerelerden kolayca girerler. Ayrıca tuvalet deliklerinden, banyo gider borulardan özellikle çamaşır makinesi, ve bağlantı noktalarının boşluk olan kısımlarında başta olmak üzere bunlar gibi akla gelmeyecek yerlerden kolayca geçebilirler.

Fareler, geceleri çok daha faal olarak dolaşır. Gündüzleri herkesin uyanık olduğu saatlerde fark edilmemek için yuvalarından çıkmaz. Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır? diye merak edenler aslında ortalıkta fare görmediği için ancak tıkırtı ve bazen sağa sola bir şeylerin geçtiğini hissedince şüpheye düşer. Gece karanlık olduğu zamanlarda ortaya çıkar. Mutfakta bulunan yiyeceklerin arasında dolaşarak, kuru gıdalar ve diğer yiyeceklerin açık olanlarını tüketirler.

Ayrıca paket içindeki gıdaların ambalajını kemirir ve her tarafa yayılıp dökülmesine sebep oldukları gibi salya ve dışkılarını bırakarak insan sağlığı açısından ciddi tehlike oluştururlar. Yiyecek ararken çıkardıkları rahatsız edici seslerle, tıkırtılar la evde bir fare olduğunu anlamak kolaylaşır. Sağa sola pislik bırakarak farelerin varlığını anlamak aslında dikkatli davrananlar için çok kolay olacaktır.

Fare Nasıl Yakalanır?

Fareler güçlü dişleriyle kemirdikleri eşyalara, tahta, mermer, duvar, kablo, plastik boru, kumaş gibi pek çok malzemeye ciddi derecede zarar verirler. Evde fare ile karşılaşan insanlar bireysel olarak fare mücadelesi yapsa da başarılı olamaz. Bazı insanlar fareyi öldürmek için yakalamaya çalışır. Ancak fare nasıl yakalanır? sorusu pek o kadar kolay bir durum değildir. Evde farenin varlığından şüphelenen kişilerin yiyecek ve bazı giyeceklerde ki kemirilme ve tahripler sonucunda da evde fare olduğu anlaşılabilir.

Yine fare, güçlü tırnaklarıyla evlerde bulunan çiçeklerin saksılarında ki topraklarının aşınmasına sebep olabilir. Bu durumla karşılaşan kişi de artık evinde bir fare olduğunu anlaması hiçte zor olmayacaktır. Fareyi yakalamak pek mümkün değildir. çok hızlı kaçar ve en ufak harekette eşyaların arasına kaçıp saklanarak adeta köşe kapmaca oynatırlar.

Ev faresi ile mücadele için bireysel hareket etmek mümkün olmaz ve kesin çözüm sunmaz. Fare kapanı, fare tuzağı gibi yöntemler, eskiden çokça kullanılsa da artık bu tür fare mücadele ürünleri kullanılmamaktadır. Fare ilaçlama firmaları ile irtibata geçmek farelerin yok edilmesinde en akıllıca davranış olacaktır. Evdeki farelerden kurtulmak klasik yöntemler ile mümkün değildir. Fare pisliği küçük, siyah susam tanesi gibi ve daha büyük farelerin pisliği ise daha iri olur.

Fare, özellikle çerezlerin ve benzeri gıdaların bulunduğu yerlerde dolaştıkları için, pisliklerin de buralarda görülmeleri daha fazla rastlanan bir durumdur. Fare tuzakları evdeki insanlar için ve çocuklar için çok tehlikeli olduğu için uzak durulmalı evde fare tehlikesi var ise derhal fare ilaçlama servisleri aranarak fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Bu yazımızda Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır? kısaca değindik. Böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek fareler için ilaçlama yaptırmanız fare zararlarından korunmada önemlidir. Böcek İlacından Yüz Yanması nasıl geçer? bilmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir