0 542 799 13 13

Evde Gümüş Böceği Neden Olur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evde Gümüş Böceği Neden Olur? ev içlerinde zaman, zaman görülen ve kahverengi ile gri renkleri olduğu gibi ara sıra siyah renklerine de rastlanır.  İlaçlama yapılmayan yerlerde gümüş böceklerinin ana yaşam alanları hiç kuşkusuz dış ortamlar ve toprak yüzeylerdir. Peki ama evlere gümüş böcekleri nereden gelir? ve ev içlerine nasıl girerek yuvalanırlar. Öncelikle gümüş böcekleri küçük yapılı olduğu için ve vücutları çok esnek bir yapıya sahip olduğu için en küçük aralıklardan bile kolayca geçerek yaşam alanlarına girebilirler.

Asıl giriş alanları kapı altları, açık bırakılan pencere ve havalandırmalar, kalorifer peteklerine gelen boru girişleri, su giderleri ve çeşitli eşyaların arasına gizlenip bu tür yollar ile evlere rahat bir şekilde girerek yuva yaparlar. Pek çok insanın bildiği gibi çok yüksek binalara bile kolayca yerleşirler. Gümüş böceğinin oluşma sebepleri sıcak ve rutubetli ortamların varlığıdır. Binaların çatı araları ve sığınak gibi bölgeleri gümüş böceklerine uygun üreme koşulları sunan en önemli bölgelerin başında gelir.

Dış Ortamlarda İlaçlama İle Önlem Alın

Pek çok insanın apartman çatılarında yada teraslarında gümüş böceği sorunu ile karşılaştıklarını belirtip en yüksek binaların tepesinde bile nasıl yaşadıklarını pek anlayamadığı şaışacak bir durum değildir. Buralarda çeşitli sebepler ile yaşama şansı buldukları için kolayca ürerler. İş yerlerine ve evlere dışarıdan giren bu böcek türleri ofis ve arşiv olarak kullanılan alanlarda kitap yada dosyaları kemirilerek tahrip edilmesine ve kalıcı zararların ortaya çıkmasına neden olurlar. Bu nedenle dış ortamlarda ilaçlama önemlidir.

Böcekler ile mücadele için en önemli kural önleyici tedbirlerin alınmasıdır. Ancak insanlar bunu önemsemez ve sadece böcek şikayetlerine maruz kalınca ilaçlama servisi alır. Profesyonel ilaçlama firmaları gümüş böceği giriş alanlarının ilaçlanması ve daire yada iş yerlerinde sorun oluşturan gümüş böceklerinin ortadan kaldırılması için bilinçli gümüş böceği ilaçlama ile bu zararlının önlenmesini sağlar. Ancak hiç bir önlem alınmaması zaman içinde yeniden böcek şikayetlerini görmeye başlarsınız.

Bina Çevresinde İlaçlama Önemlidir

Bina ortak kullanım alanları ve apartman bahçesinde önleyici ilaçlama yaptırmak uzun süre böcekleri binalara yaklaştırmaz. İlaca maruz kalan böcekler kısa zaman içinde öleceği için insanların sıkıntı yaşamaları önlenip sağlıklı ortamlarda huzur içinde bir yaşam sürmeleri sağlanır. Bu durum bilinli ve etkili bir şekilde tek sefer yapılacak kalıcı bir ilaçlama ile mümkündür. kapalı alanlara böceklerin girişi dış kaynaklıdır. lağım giderleri, atık su boruları, havalandırma kanalları ve kapı altları böcek girişine müsait yerlerdir.

Periyodik gümüş böceği ilaçlama gerekir mi? diye bizi arayan müşteriler daha önce ilaçlama yaptırdım, kendimde denedim ama bir türlü baş edemedim demektedir. Kaç defa ilaçlama yaptırılarak yok edileceklerini merak etmektedir. Gümüş böceği ilaçlaması yapan ilaçlama firmaları bu böceklerin çokta zor kontrol altın alınan bir böcek çeşidi olmadığını bilir. Böcek ilaçlama konusunda yeterli deneyim ve kalite bilincine sahip Atlas Türk ilaçlama gibi gümüş böceği ilaçlama servisleri tek bir ilaçlama ile bu böcekleri ortamdan arındırır. Gümüş Böcekleri Zor Ölür Mü? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir