0 542 799 13 13

Evde Pire Belirtileri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Evde Pire Belirtileri kaşınmaların görülmesi ve bir şeyler tarafından ısırıldığının anlaşılması ile ortaya çıkar. Evde pire kaç gün yaşar? diye insanlar araştırma yapmaya başlar. Böcek ilaçlama pirelerin evlerden arındırılması için tek çare olarak dikkat çeker. Kedi, köpek benzeri evcil hayvan yaşayan insanların yaz dönemlerinde karşılaştıkları en büyük sorunların başında evi pire basması olarak görülür. Bilindiği gibi pireler asalak yaşayan kan emici canlıdır. Bu nedenle beslenebilmek için kolay kan emebileceği bir konakçıya ihtiyaçları vardır.

Evin içindeki pire belirtisi daha çok mekana yayılmaya başlayan pirelerin insanları ısırması ile ortaya çıkar. Düşükte olsa sıçrayan siyah nokta gibi böcekler görülmesi ile de evin pirelendiği anlaşılabilir. Evi pire basması sebepleri sadece evcil hayvan beslemek değildir bunun değişik farklı nedenleri de bulunmaktadır. Evin içinde pire üremesi sebeplerinden dışarıda pireli bir bölgeden geçerken üzerine pire bulaşması tetikleyici bir sebep olabilir.

Ayrıca evinize gelen bir misafir, dışarıdan aldığınız bir eşya yada malzeme, binanın zemin katına girip çıkmanız sebep olabilir. Ayrıca otoparkta kedi, köpek gibi sokak hayvanların dolaşması gibi değişik sebepler olabilir. Kediler doğum yapacağı sırada çektikleri sıkıntı nedeniyle vücutları aşırı terler ve bir sıvı salgılarlar. Bu sıvı toprağa karışarak kurur ve pireye dönüşür burada oluşan pireler kediler ve yavrularından beslenerek çok sayıda üremeye başlar.

Burada hayvanları seven yada farkına varmadan bu bölgeden geçen bir insanın üzerine sıçrayıp yapışan pire kolaylıkla insanların üzerinde evlere girebilmektedir. Bazı insanlar evinde evcil hayvan beslemem ancak yine de evinde pire var bunun sebebi nedir? gibi değişik sorular yöneltir. Bahçe katları ve zeminler pirelerin en fazla görüldüğü bölgeler arasında başta gelir. Ayrıca bina içerisinde pire bulaşması nedeniyle buralardan gelip geçerken pirelenmeye maruz kalma ihtimaliniz de yüksektir.

Pireleri Arındırmak İçin Temizlik

İnsanlar genellikle ne kadar dikkatli olursa olsun otoparklardan geçerken yada asansöre binerken bile üzerine bulaşan pireleri evlerine taşıyabilmektedir. Bilindiği gibi sokak hayvanları kedi ve köpekler genellikle kuytu ve karanlık bölgeleri otopark ve sığınak gibi yerleri sever. Ayrıca bahçe bölgelerinde sokak hayvanlarının beslenmesi başka bir tetikleyici sebep olarak öne çıkar. Eve giren bir pire kan emdikten sonra evin farklı bölgelerine yumurta yapmaya başlar.

Evde evcil hayvanlar pirelerin en fazla oluşmasına sebep olan canlılardır ancak dışarıdan bir misafir gelmesi yada değişik yollarla evinizde pirelenme görülebilir. Pirelerin asıl taşıyıcıları olan hiç kuşkusuz tüylü hayvanlardır dolaylı da olsa evinize pireler hayvanlar yolu ile gelmektedir. Evde pire oluşmasını ortadan kaldırmak için evinizi bol, bol havalandırın ve içeriye ışık girmesini sağlayan. Çünkü toz pireleri ışıktan hiç hoşlanmaz bu ise pirelerinin huzurunu kaçırır.

Evden pireleri arındırmak için geniş kapsamlı bir mücadele yapmanız gerekir. Şayet kedi ve köpek besliyorsanız onların yattığı yeri sık aralıklarla elektrik süpürgesiyle süpürün ve temizleyin. Elektrik süpürgesi evdeki pirelerin yumurtalarını ve larvalarını çektirme de oldukça faydalıdır. Ayrıca üremesini de yavaşlatır evde pire olduğu nasıl anlaşılır? diyorsanız pirelerin boyutları susam tanesinden daha küçüktür. En fazla 50-60 saati metre yüksekliğe kadar zıplar bu yetişkin bir insanın diz kapakları hizasına kadar sıçrayabileceğini gösterir.

Nokta kadar siyah minik böcekler en çok beyaz zeminlerde pirelerin varlığı çok kolay bir şekilde anlaşılır. Evde pire varsa pire saça gelir mi? diyenlerin düşükte olsa saçlarına pire bulaşma durumu görülebilir. Evin içinde pire varsa ne yapmalı? sorusunun cevabı fark ettiğiniz anda elektrik süpürgesini alarak dip köşe bir güzel süpürmelisiniz. Bu şekilde bıraktığı yumurtaları çektirip yetişkin pireleri de süpürge yardımı ile temizlemeniz mümkündür.

Pire Türleri İnsanlarda Hastalıklara Neden Olur

Ancak süpürgenin toz torbasını süpürgenin içinde bırakmayın banyoda güzelce yıkayıp temizleyin yada değişen toz torbası varsa toz torbasını çöpe atın. Evcil hayvanlarınız varsa sıcak suda yıkayın ve pire şampuanı ile tüylerini güzelce şampuanlayın. Hayvan besleyenler mutlaka evcil hayvanlarını veterinere götürülmelidir. Yattığınız yataktaki çarşafları, nevresimleri, yastık kılıflarını, pireli kıyafetleri sıcak suda güzelce yıkadığınız takdirde pireleri öldürecektir.

İnsanlar pirelenme durumlarında çeşitli arayışlara ve sorulara yönelir. Evde pire varsa nasıl temizlenir? evde pire var nasıl kurtulurum? evde pire neden olur? pire pisliği nasıl olur? gibi değişik sorular yöneltilir. Evde pire görüldüğü durumda hemen elektrik süpürgesi yardımıyla dip köşe süpürmek ve yerleri, koltukları silmek faydalıdır. Pire nasıl ölür? evde pire yoğunluğu nasıl kırılır? diyenlerin ilaçlama yaptırması şarttır. Pire pisliği küçük siyah kara biber tanesi benzeri bir görünümdedir.

Evcil hayvanlardan, sokak hayvanlarından, eve gelen bir misafirlerden, pireli bir bölgeden geçmeniz yada aldığınız bir mobilya veya eşya gibi malzemelerden eve pireler bulaşabilir. Pire için sirkeli su ile zeminleri ve mobilyaları silmek faydalıdır. İnsanlar yaşadıkları Pire ısırığı sorunlarında genellikle ciltlerinde nokta kadar kızarık ve kabarmalar şeklinde pire ısırığı görüntüsü ile karşılaşır. Pire evden nasıl gider? diyorsanız beslenme imkanı buldukları sürece evden gitmezler ve hızlı bir şekilde üreyerek ciddi boyutlarda pire yoğunluğuna ulaştırırlar.

Değişik pire çeşitleri vardır en fazla bilinenleri kedi piresi, köpek piresi, insan piresi, toprak piresi, pamuk piresi, toz piresi ve fare piresi olarak dikkat çeker. Pireler hastalık bulaştıran oldukça zararlı canlılardır. Pirelerden bulaşan hastalıklar arasında dizanteri, tifo, mantar ve lezyonlu hastalıklar pire hastalıklar olarak dikkat pirelerden bulaştırılır. Evde pire varlığı anlaşıldığı anda mutlaka pire ilaçlama yapılması gerekir.

Pirelere Karşı İlaçlama Ve Önlem Birlikte Olmalı

Pire nasıl anlaşılır? diyenlerin genellikle vücutlarında kaşıntı ve kızarıklık yaşanması nedeniyle pirelenme belirtileri kendini hissettirir. Gece uyurken insanlara musallat olan pireler sabah kalktığınız zaman cildinizde toplu iğne başı büyüklüğünde kabarma ve kızarıklar oluşturur. Bunlar oldukça kaşıntılı bir durum sergiler evin içindeki pirenin oluştuğu bölgeler genellikle yatak, koltuk, halı gibi insanların sıkça kullandığı yerler olarak öne çıkar. Beyaz renkli çarşaf ve açık renk mobilyalarda küçük siyah lekelenmelerde pire dışkısı olarak dikkat çeker.

Bu nedenle zeminler, koltuklar, yataklar ve kullanılan tüm yüzeyler dikkatli bir şekilde süpürülerek silinmesi gerekir. Evde pire varsa ne yapmalıyız? diyorsanız zaman kaybetmeden ilaçlama servisi almanız gerekir. Evin değişik bölgelerinde gözle görmeyecek kadar küçük pire yumurtaları olacağı için kısa sürede pire larvaları oluşur. Yetişkinlere oranla pupa ve larvalar asıl büyük nüfusu büyük çoğunluğunu oluşturur. Evde pire belirtileri ile karşılaştığınız zaman çok hızlı davranmanız gerekir.

Evde pire kaç gün yaşar? diye düşünmektense evdeki pireyi nasıl yok ederim? diye tedbir daha çok önemlidir. Pire beslenme imkanı bulamadığı takdirde konakçı aramaya başlar şayet pire yumurta yapmışsa uzun süre varlığını sürdürür. Aslında pirelerin ömrü kısadır ancak çok hızlı yumurta bıraktıkları için ortamda uzun süre varlık gösterir. Pire şikayetleri yaşayanlar yaşadığınız pire şikayetlerinden kurtulmak için mutlaka profesyonel pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz gerekir. Atlas Türk ilaçlama firması olarak pireler ile mücadelede yakıcı etkili ilaçlar veya profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanıyoruz.

Açık ve kapalı alanlarda yaşadığınız şikayetlere göre sıvı sprey ilaçlama ve sisleme pire ilaçlama yöntemlerini kullanarak pirelere karşı etkili çözüm sağlıyoruz. Pireler ile mücadelede garantili pire ilaçlama yapmak zordur. Bu nedenle bunu bilerek hareket etmelisiniz pireler parke altları gibi yerlere göre yumurtası bırakılmışsa yumurtalar belirli bir süre yumurtadan pireler çıkarak evde varlığını hissettir. Bu nedenle bitmeyen pire şikayetinde ikinci bir pire ilaçlama yaptırmanız son derece faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir