0 542 799 13 13

Evde Pire İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Sıcak havaların gelmesi ile en fazla yaşanan haşere şikayetlerinin başında Evde Pire İlaçlama talepleri gelmektedir. Pireler ile mücadele için profesyonel böcek ilaçlama servisi şarttır. Özellikle apartman daireleri ve işletmeler pire sorunlarına oldukça fazla maruz kalır. Ev, depo ve tekstil üzerine faaliyet gösteren alanlarda daha fazla pire çeşitleri görülmektedir. Bu sorunun kaynağı yüksek oranda kedi girmesi ve sonrasında çeşitli nedenler ile pirelerin ortamı basmasıdır. Pire mücadelesi yaz aylarında çok fazla yapılmakta olan bir zararlı imha yöntemidir.

Evde pire görülmesi daha çok bodrum ve bahçede başı boş sokak kedilerinin dolaşması ve buralara yavrulaması sonucu sıkça görülen bir şikayet türüdür. Hayvan piresi siyah renkli olup tozlu ve kirli yüzeylerde saklandığı için en fazla apartman ilaçlama, kazan dairesi, otopark ve zemin katlarda kullanılan depo benzeri yerlerde karşımıza çıkmaktadır. Evde pire ilaçlama oldukça fazla yapılan bir ilaçlama türü olup ev içine giren pire zararlısı yatak, koltuk, halı gibi tüylü yüzeylerde saklanarak çok kısa sürede üremektedir.

Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama şekli açık ve kapalı alanlarda ortamın yapısına göre farklı şekilde yapılabilmesine rağmen biz en fazla sisleme yöntemini kullanıyor ve tercih ediyoruz. Pirelerin yok edilmesi için özel pire ilaçlarından faydalanmak gerekir. Pireler ile mücadele kokusuz ilaçlar ile tam olarak başarıya ulaşmaz. Bu nedenle evde pire ilaçlama servisi alacağınız zaman pirelerin tam olarak yok edilmesini ilk öncelik olarak belirlemelisiniz. Kedi piresi ile köpek pireleri en fazla rahatsızlığa sebep olan pire çeşitleridir.

Açık alanlarda ve ev içinde pire ilaçlama yöntemi bazı durumlarda değişik ilaçlama makineleri kullanılarak yapılabilmektedir. Örneğin bahçede ilaçlama hem sırt pompası kullanılarak ıslama şeklinde yapılırken hem de sisleme şeklinde elektrikli ulv cihazları ile de yapılabilmektedir. Burada önemli olan yüzeylerin ilaçlanarak tozlu topraklı yerlerin ve yeşil alanların ilaçlama işleminden tam olarak geçirilmesidir. Evde pire ilaçlama yapılırken daha çok sisleme şeklinde olan yöntem daha etkili ve tercih edilen bir uygulama şeklidir.

Pire İlaçlama İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Genel olarak tüylü yüzeylerde saklanan pireler halı, koltuk, yatak gibi yerlerde olduğu için duman şeklindeki uygulama ile daha kolay bir şekilde imha edilebilmektedir. Pire ilaçlama şekil olarak ta sıvı ve yerleri nemlendirecek bir şekilde ilacın tüm yüzeye ulaşması sağlanarak pirelerin gizlendiği alanlar ilaçla temas etmeli ve pireler bu şekilde yok edilmelidir. Apartman yada evlerde görülen pirelerin ilaçlanması kadar bu esnada kullanılacak pire ilaçlama ilaçları da önemli bir konu olarak çok dikkat edilmesi gerekir.

Yoğun olarak pire basan yerleri ilaçlar iken kokusuz ilaçlama şekli kesinlikle doğru olmayacaktır. Pireler yapı olarak sert kabuklu ve dirençli haşereler olarak ani etkisi yüksek olan ilaçlar ile yok edilebilmektedir. Bu güne kadar yaptığımız uygulamalar ve gözlemlerimiz yoğun pire görülen evler başta olmak üzere her türlü açık ve kapalı alanda ilaçlama yaparken özel pire ilaçları kullanıyoruz. Kokulu pire mücadele yönteminin açık ve kapalı mekanlarda çok daha başarılı ve kalıcı olduğunu kesin olarak bilen bir ekibiz.

Kokusuz Pire İlacı Neden Etkisizdir?

Kokusuz ilaçlar ile yapılan işlemler ortamda nadir görülen pire türlerine etkili olsa da çok sayıda pire için asla yeterli olamamaktadır. Doğru haşere ilaçlama yapmak pirelerin yok edilmesi için oldukça önemli olup insanları yanlış yönlendirmeden kalıcı ve kesin olarak pirelerden kurtulmak mümkün olup bilinçli pire ilaçlama şarttır. Evde pire ilaçlama ancak yeni başlangıç aşamasında kokusuz pire ilaçları yardımı ile yapılmalıdır. Az kokulu ve karışım pire ilaçları çok daha kısa zaman içinde pireleri yok eder.

Pire sert kabuklu ve sağlam vücutlu bir haşeredir. Bu nedenle ani öldürücü özelliğe sahip böcek ilaçları yardımı ile pirelere karşı ilaçlama yapmak gerekir. Kokusuz böcek ilaçları daha çok kalıcı etkisi öne çıkan ilaçlardır. Bu böcekler için faydalı sonuçlar vermesine karşın pireler için tam aksi bir durumdur. Pire sadece üzerine ilacın temas etmesi ile yok edilebilen bir kan emicidir. İlaç kuruduktan sonra pirelere etkisi ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle yakıcı etkili pire ilaçlama uygulaması çok daha kesin çözüm sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir