0 542 799 13 13

Evde Pire Olduğunu Nasıl Anlarım

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Evde Pire Olduğunu Nasıl Anlarım? pire saça bulaşır mı? benzeri sorular insanların kendilerini pirelerin ısırması ve kaşınması gibi durumlarda sorguladığı bir durumdur. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında pireler ile mücadele zor ve kapsamlı uygulama gerektirir. Çok ufak özellikteki canlılar oldukları için insanlar tarafından hemen görülmeleri zordur. Değişik pire türleri insanlar için sorun haline gelebilmektedir. Bunlardan en fazla sıkıntı kaynağı olanlar kedi piresi, köpek piresi, insan piresi, toprak piresi, toz piresi ,ayrıca fare piresi ve pamuk gibi pirelerdir.

Bunlar zaman, zaman sıkıntılara sebep olabilmektedir. Hayvanlar üzerinde kan emerek beslendikleri için sokak hayvanları ve evcil hayvanlar vasıtasıyla insanlara bulaşabilmektedir. Pirelerden insanlara bulaşan hastalıklar arasında veba, dizanteri, tifo, humma, hepatit ve mantar gibi cilt hastalıkları, lezyonlu hastalıklar insanlarda sıkıntılı sonuçlar ortaya çıkarır. Bunun için pirelerin barındığı ortamların bir an önce ilaçlamadan geçirilerek temizlenmesi şarttır.

Pireler pek çok alanda insanlar için sorun haline gelebilmektedir. Fabrika, işyeri, hastane, okul, ev, apartman, bahçe, binaların otoparkları gibi pek çok yerde pirelenme sorunları yaşanır. Evde pire olduğu nasıl anlaşılır? diyorsanız öncelikle bazı şikayetlerin yaşanması muhtemel olacaktır. Örneğin pire bulunan mekanlarda insanlarda ciddi anlamda kaşıntı sıkıntıları yaşanmaktadır. Özellikle vücudun açık bölgelerinde gece uyurken toplu iğne başı kadar ısırıklar ve kızarmalar meydana gelir.

Ayrıca bu şişlikler insanlarda ciddi şekilde kaşınmaya yol açar. Pireler kendi boylarından 200 kat daha yükseğe sıçrayabildikleri için kendilerine yaklaşan bir insanın bacaklarına zıplayarak tutunur ve bu şekilde evlere taşınırlar. Pirelerin en bilinen özellikleri hiç kuşkusuz sağlam yapılı sert kabuksu vücut özellikleri ve sıçrama yetenekleridir. Pire ısırıkları nokta gibi belirgin ve kaşıntılı bir ısırık şeklinde olur. Uyurken ısırdıklarını hissetmeniz zor olduğu için sabah kalktığınız zaman ciltte toplu iğne başı kadar şişlikler ve kabarmalar oluşur.

Pire İstilasında Isırılma Yoğun Yaşanır

Toplu iğne ucu gibi kabarcıkların etrafı kırmızı lekeler ile sarılmıştır. Hassas ciltli insanlarda alerjik reaksiyonlar daha fazla görüldüğü için bu gibi vücut yapısına sahip olan insanlarda ciddi şekilde pire yaşadığı sorunları yaşanır. Evde pirelerin varlığını anlayabileceğiniz yerler arasında yatak çarşafları, koltuk, halı ve zeminler en fazla pirelerin bulunabileceği yerlerdir. Koltuk üzerinde otururken yada gece yatarken ısırılma gibi durumlarla karşılaşırsınız oralarda pire bulaşması olduğunu anlamanız gerekir.

Ayrıca yatak ve koltukların üzerinde bıraktığı pislikler pirelerin varlığının anlaşılmasında yol gösterir. Açık beyaz renkli nevresimlerde siyah karabiber tanesi gibi pislikleri ile karşılaşmanız varlığına en büyük işarettir. Evdeki pireler ile mücadele için bazı basit önlemler onların üremesini yavaşlatır. Küçük yapılı canlılar oldukları için pirelerin yumurtalarını görmek pek mümkün değildir. Ayrıca larvalarını bıraktıkları bölgeler nemli yerler ve dip bölgeler olduğu için fark etmeniz son derece zordur.

Evdeki pirenin üremesini durdurmak için halılar ve koltukları elektrik süpürgesi yardımı ile güzelce süpürmeli, evi dip köşe çekiş özelliği olan elektrik süpürgesi ile çektirip tozları almalısınız. Ayrıca evinizin zeminlerini ve mobilyaları pirelerin varlığına karşı sirkeli su ile silmeniz mümkündür. Ancak pireler ile doğal mücadele sadece geçici süreliğine çözüm sağlar. Evdeki pirelerin yok edilmesi için mutlaka evde pire ilaçlama yaptırmanız şarttır.

İnsanlar yatakta pire olduğunu nasıl anlarız? diye sorgularken büyük ihtimalle kaşınmalardan yakınlıklar için bu gibi arayışlara yönelir. Ayrıca pek çok arayışlar olduğunu bilmekteyiz. İnternet siteleri üzerinde en fazla araştırma yapılan kelimeler arasında pire pisliği nasıl olur? evde pire varsa nasıl temizlenir? evde pire var nasıl kurtulurum? Pire nasıl temizlenir? gibi arayışlar ilk sırada gelir. İnsanların son derece rahatsız olduğu için bu tür arayışlar gayet doğaldır.

Pireler Hızlı Ürer Çabuk Yayılır

Pire nasıl ölür? evdeki pireler nasıl yok edilir? diye merak edenlerin bilmesi gereken bireysel yollar ile pirelerin yok edilmesi sanıldığı kadar kolay değildir. Pire için sirkeli su ile mobilyaları ve zeminleri silmek belirli oranda yavaşlatıcı etki sağlar. Çünkü sirke kokusunu sevmez evde pire neden olur? diyorsanız muhtemelen ya evde evcil hayvan besliyorsunuz yada pireli alanlardan geçerken üzerinize pire bulaşmış demektir. Pire nedir? diyenler için küçük zıplayan bir böcektir kedi ve köpek piresi olarak dikkat çeker.

Kuşların ve memelilerin kanını emerek beslenen kanatsız küçük bir böcek türüdür. Özellikleri mekanlarda en fazla ısırılmalara maruz kaldığınız pireler kedi piresi, insan piresi, toz piresi, köpek piresi, sıçan piresi en yaygın çeşitlerdir. Yaz aylarında pire istilaları ciddi anlamda artış gösterir ancak soğuk havalarda iç mekanlarda gizlenerek varlıklarını sürdürürler. Sıcak ve nemli ortamlar pirelerin çok hızlı bir şekilde üremesine sebep olur.

Bu ortamlar arasında en fazla pirelenme yaşanan bölgeler bodrum, depolar, ev, işyeri ve otopark bölgeleri ile bahçe pirelerin ürediği bölgeler olarak başta gelir. Pirelerin yoğun oldukları bu bölgelerde periyodik pire ilaçlama hizmeti almanız gerekir. Çünkü pireler yumurtalarını nemli kuytu yerlere bıraktıkları için tek ilaçlama ile pireleri tam olarak ortadan kaldırmanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle 15 gün sonra tekrar bir pire ilaçlama yaptırmanız çok daha etkili olacaktır. Pire tarafından ısırıldığınız zaman ciddi şekilde kaşıntı yaşarsınız.

Hiç kuşkusuz pire kaşınmaları karşı konulması oldukça zor bir kaşıntı meydana getirir. Pire kaşınmasından sonra enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için pirenin ısırdığı bölgeyi sabunlu suyla yıkayıp temizlemeniz gerekir. Ayrıca ısırılan bölgeye eczaneden yada doktor tavsiyesi ile aldığınız kaşıntı önleyici kremi uygulamanız faydalıdır. Pire ısırmasından ortaya çıkan rahatsızlığı bitirmek için pamuk yardımı ile kaşınan bölgeye sirke sürmeniz faydalıdır.

Pire Isırmasından Korunmak İçin İlaçlama

Pire tedavisi kaşıntının ortadan kalkması için yapılır. Pireler ile mücadele 6 ayda bir dış ortamlarda ve mekanlarda yapılması gereken bir uygulama olarak dikkat çeker. Böceklerle mücadele ederken insanlar genellikle yaşadıkları böcek şikayetleri sonrası ilaçlama yardımı almaya eğilimlidirler. Bu tamamen yanlış bir durum olarak dikkat çeker. Evde pire yumurtaları yada böcek yumurtalarının varlığı kısa zamanda ortamın bu canlılar tarafından işgal edilme riskini ortaya çıkarır.

Bu nedenle öncelikli dış kısımlar olan bahçe ve bina çevrelerinin 6 ayda bir böcek ve pirelere karşı ilaçlanması evinizde böceksiz bir yaşam sürmeniz açısından oldukça önemlidir. Evde pire olduğunu nasıl anlarım? pire saça bulaşır mı? pireler neden ısırır? gibi araştırmalar peşinde koşmak yerine düzenli aralıklarla önleyici pire ilaçlama ve böcek ilaçlama yaptırmanız son derece faydalı olacaktır. Bu hem sıkıntılar yaşamanızı engeller hem de olası hastalık mikroplarına maruz kalmanızı ortadan kaldırır.

Pire kaşınmasında mekandaki pirelerin varlığı devamlı sorunu tetikler. Ev yada işletmelerde görülen pire istilalarını ortadan kaldırmak için dış ortamlar ve mekanların içinde pireler ile mücadele düzenli aralıklar halinde yapılmalıdır. Pire çeşitleri parazit kan emici asalaklar olduğu için kana ihtiyaç duyar. Kedi, köpek, kuş, insan, benzeri canlıların üzerine bulaşarak ciddi anlamda kan emerek huzursuz eder. Toz piresi ve insan pireleri diğer pire çeşitlerinden daha küçük ve uzun süre insan vücudunda yaşam sürer.

Atlas Türk ilaçlama ekibi olarak yaşadığınız pire böceği şikayetlerinde en kısa sürede çözüm sağlamak için daima en etkili ilaçları kullanır. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde kokusuz ilaçlama, sisleme ilaçlama, jel böcek ilaçlama uygulamaları yardımıyla yaşadığınız böcek şikayetlerine son veriyoruz. Pire ilaçlama açık alanlarda sprey ve kokulu pire ilaçları ile yapılmalıdır. Bahçe ve bina çevreleri çok daha fazla ilaç kullanmayı zorunlu kılar. Bu nedenle profesyonel pire ilaçlama firmaları ile çalışmanız sonuç için çok daha önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir